اخبار اقتصادی

درباره بیمه مسافرتی بیشتر بدانید

در شرایطی که بعضی مسافران خارجی در ایران و بعضی مسافران ایرانی که به خارج از ایران می فرایند، از شرایط ارائه خدمات بیمه مسافرتی ناراضی هستند، دست اندرکاران این حوزه می گویند که خدمات بیمه از هر دو سو مسئله ای نداشته و به شکل مطلوب به گردشگران ارائه می...

24 بهمن 1398

ساداتیان: انگیزه انگلیس از این اقدام نزدیکی به آمریکا است ، جدا شدن انگلیس از اتحادیه اروپا سرمایه گذاری در این اتحادیه را دچار مشکل می نماید

کاردار سابق ایران در لندن گفت: با این اقدام عملا بریتانیا بیش از سایر کشور های اروپایی به آمریکا نزدیک خواهد شد و جانسون امیدوار است مسائل ناشی از این جدایی توسط ایالات متحده جبران گردد.

24 بهمن 1398

سازوکار اخذ مالیات خروج از کشور مشخص شد ، مسافران ایرانی برای خروج از کشور باید مالیات بدهند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان مالیاتی را مکلف کردند بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز در موارد استثنای ذکر شده از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز نماید.

24 بهمن 1398

چین سفیر آمریکا را فراخواند

دولت چین در اعتراض به تصمیم آمریکا برای استقرار ناوگان دریایی خود در نزدیکی جزایر تحت کنترل پکن در دریای چین جنوبی، سفیر این کشور را احضار کرد.

22 بهمن 1398

ذوالقدر: سیستان و بلوچستان ظرفیت بالایی در جذب گردشگر دارد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تاکید بر لزوم حمایت همه جانبه از استان سیستان و بلوچستان، اعلام کرد: این استان با داشتن آثار جهانی و تنوع جغرافیایی و فرهنگی ظرفیت بالایی در جذب گردشگر داخلی و خارجی را دارد.

22 بهمن 1398

حضور یک وزیر و یک معاون وزیر در نمایشگاه هنر تدبیر

وزیر ورزش و جوانان و مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی تهران از نمایشگاه دستاوردهای دولت یازدهم دیدن کردند.

22 بهمن 1398

دعوتنامه رسمی برای گردشگران دنیا: به ایران امن و زیبا سفر کنید

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با صدور بیانیه ای به دو زبان فارسی و انگلیسی، علاوه بر تاکید بر امنیت کامل کشور ایران برای میزبانی از گردشگران، از توریست های سراسر دنیا دعوت کرد که فرصت تجربه متفاوت سفر به سرزمین تاریخ و تمدن را به ویژه...

20 بهمن 1398

وزارت نفت ظرفیت های علمی کشور را به کار گرفته است

معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت با اشاره به اینکه هم اکنون 26 پروژه صنعت نفت با همکاری 16 دانشگاه و مرکز پژوهشی در حال پیگیری است، گفت: وزارت نفت، ظرفیت های علمی کشور را به کار گرفته است.

19 بهمن 1398

پرداخت غیرحرفه ای به حوزه خبر از معضلات اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی

کربلایی کارشناس فضای مجازی پیغام ها در شبکه های اجتماعی را به سه دسته خبربیاری، خبرنگاری و خبرسازی تقسیم کرد و گفت:کار خبرسازی متفاوت از دو کار قبلی است اما متاسفانه غیرحرفه ای ها تحت عنوان خبربیار و با نقاب خبرساز فعالیت می نمایند.

19 بهمن 1398

پور ابراهیمی: تیم مالی دولت تنها برای گل کوچک خوب است، چرا اصلاح بودجه تا به امروز انجام نشده؟

عضو کمیسیون مالی مجلس با انتقاد به فعالیت تیم مالی دولت در زمینه عدم توجه به اصلاح ساختار بودجه ،گفت: به نظر بنده تیم مالی دولت تنها برای مسابقات گل کوچک خوب است.

18 بهمن 1398

قطع 1000 درخت شمشاد در شمال، اعتبارات حفاظتی سازمان جنگل ها پرداخت نشده است

درحالی خبر قطع 1000 درخت شمشاد در جنگل های شمال کشور تایید شده است که سازمان جنگل ها چندین ماه است که حقوق نیروهای حفاظتی را نپرداخته و به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها این سازمان تا حدودی برای حفاظت از جنگل های شمال با مشکل روبرو شده است. ...

17 بهمن 1398

یادداشت، آنکارا - واشنگتن در جهت گسست یا انجماد؟

اگر چه دولت ترامپ٬ برخلاف سنا مواضعی اتخاذ نموده که تا حدودی همسو با دولت اردوغان است اما تصمیمات کنگره٬ سنا و نگرش پنتاگون٬ برای سران ترکیه نگران کننده است.

15 بهمن 1398

بودجه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ثابت ماند

به گزارش خبرنگاران، عباس زارعی هنزکی در جمع خبرنگاران اضافه کرد: کشور در یک شرایطی است که در فضای مقاومتی به سر می بریم.

15 بهمن 1398

کولاکوویچ: باید به من جایزه نوبل بدهند!، انتقاد؟ اول باید در سطح من باشند

خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال ایران توانست مدال طلای رقابت های قهرمانی آسیا را کسب کند. شاگردان کولاکوویچ پس از 3 روز استراحت دوباره دور هم جمع شدند تا برای مسابقات جام جهانی آماده شوند. بعضی اتفاقات در جریان رقابت های قهرمانی آسیا و پیش بینی عملکرد...

14 بهمن 1398

وزیر انرژی روسیه:یک پنجم گاز طبیعی مایع (LNG) اروپا را تامین می کنیم

اقتصاد نیوز: وزیر انرژی روسیه گفت این کشور حدود یک پنجم گاز طبیعی مایع (LNG) اروپا را تامین می نماید و در این زمینه از آمریکا جلوتر است.

14 بهمن 1398

هشدار نسبت به ریزش سقف بازار 700 ساله شهرضا

بخش قابل توجهی از سقف بازار شهرضا با قدمتی بیش از 700 سال در حال ریزش است و خطرات جانی عابران و بازاریان را تهدید می نماید.

12 بهمن 1398

مروری بر تاریخچه شرکت دوو به بهانه درگذشت کیم وو-چونگ

کیم وو-چونگ (Kim Woo-Choong) یکی از بنیانگذاران گروه دوو پس از سال ها مبارزه با بیماری مزمن التهاب ریه در سن 82 سالگی درگذشت. آقای وو-چونگ زندگی کاری بسیار پرفراز و نشیبی داشت و موفقیت های دوو در عرصه های بین المللی تا حد زیادی مرهون تصمیمات هوشمندانه وی بود.

10 بهمن 1398

سهم خواهی اصلاح طلبان پروژه عبور از روحانی را کلید زد، تمرکز تبلیغاتی اصلاحات بر احساسات مظلوم نمایی به جای پاسخگویی

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: سهم خواهی باعث شده است تا اصلاح طلبان پروژه عبور از روحانی را کلید بزنند.

8 بهمن 1398

اندیشکده ویلسون: آمریکا از فساد به عنوان ابزار در افغانستان استفاده کرد

پژوهشگر ارشد اندیشکده ویلسون گفت: آمریکا با درک این که سرازیر شدن مبالغ هنگفت به فساد در افغانستان دامن می زند، از این پدیده به عنوان ابزار استفاده کرد.

7 بهمن 1398

قفل سخت افزاری ایرانی ساخته شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فروشندگان نرم افزارهای گران قیمت همراه با نرم افزار خود یک قفل سخت افزاری نیز به کاربران ارائه می دهند؛ از آنجایی که کپی کردن سخت افزار بسیار دشوارتر از کپی کردن نرم افزار است، قفل سخت افزاری...

7 بهمن 1398
تعداد: (228)