معرفی جاذبه های گردشگری پوکت

به گزارش تعطیلات رو، پوکت جزیره ای پر جنب و جوش با کلی جاذبه گردشگری است که برای ایرانی ها بسیار محبوب شده است، این جزیره زیبا به خوبی برای تفریح و خوش گذرانی گردشگران آماده شده است، در ادامه چند جاذبه گردشگری این شهر را معرفی خواهیم کرد.

معرفی جاذبه های گردشگری پوکت

اگر شما قصد سفر به تور تایلند را دارید حتما از شهر پوکت (Phuket) دیدن فرمایید و سفر به پوکت را تجربه کنید، این شهر که یکی از جاذبه های گردشگری تایلند محسوب می شود به دلیل زیبایی‌های بی حد و حصرش بسیار شهرت پیدا کرده است، از جمله بعضی از جاذبه های گردشگری پوکت و جاهای دیدنی پوکت که در تور پوکت و در سفر به پوکت می توانید آن ها را مشاهده کنید و لذت ببرید، می‌توان به: درختان نارگیل پر ثمر و زیبا، سواحل آفتابی، جنگل های پر باران، منظره های طبیعی و بکر در سطح شهر، عبادتگاه ها و معابد تاریخی شهر، خدمات بسیار خوب اسپای و شب زنده داری در سطح این شهر اشاره داشت، البته ناگفته نماند که این شهر در دریا آندمان واقع شده وشهرت این شهر را چندین برابر کرده است. این شهر جزیره ای به دلیل اینکه در طول سال مسافران داخلی و خارجی زیادی را دارد به تبع آن خدمات بسیار زیادی را هم در تور پوکت برای شما فراهم می کند، همچنین برای لذت بیشتر از این سفر می توانید از راهنمای سفر به پوکت استفاده کنید، تا علاوه بر جاهای دیدنی پوکت از خدمات و بخش های متنوع فرهنگی این منطقه از تایلند نیز استفاده کافی را ببرید. 

ماساژ آرامش بخش تایلندی

در سفر به پوکت جاذبه های گردشگری پوکت فقط در اماکن و یا مناظر طبیعی خلاصه نمی شوند بلکه جاذبه های این شهر بسیار متفاوت و گوناگون می باشد، از جاذبه های گردشگری پوکت که باید از آن نام برد ماساژ سنتی تایلندی می باشد، این نوع ماساژ بسیار برای سلامتی مفید می باشد به گونه ای باعث بهتر جریان پیدا کردن خون در رگ ها می شود وهورمون های استرس زا را بسیار کم می کند. ماساژ سنتی تایلندی در جاهای مختلف سطح شهر پوکت انجام می گیرد از جمله جاهایی که باید از آن نام برد باید به: بخش مخصوص ماساژ در فروشگاه ها و مراکز خرید، مراکز عالی خدمات ماساژ تایلندی، بخش مخصوص ماساژ در هتل ها و اقامت گاه ها، بخش مخصوص ماساژ در سواحل و سالن های آرایش و پیرایش مو اشاره داشت. البته ناگفته نماند که علاوه بر ماساژ بسیار معروف تایلندی که فقط قسمت پا را ماساژمی دهند ودر همه جای تایلند انجام می شود، ماساژ سنتی تایلندی نیز در سرتاسر شهر پوکت در سفر به پوکت به بهترین نحو انجام می گیرد، این نوع ماساژ با پیچ دادن قسمت های مختلف بدن انجام می گیرد، که به افراد مختلف و بعد از یک روز گشت و گذرا در سطح شهر در سفر به پوکت بسیار توصیه می گردد.

سواحل زیبا و جاذبه شهر پوکت

از جاهای دیدنی پوکت در سفر به پوکت و همچنین کشور توریستی تایلند باید از سواحل پوکت نام برد، از جمله بعضی از سواحلی که باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به این شهر شده است باید از ساحل های Karon ، Patong وLayan اشاره داشت که هرکدام را به اختصار در این مقاله معرفی می کنیم: وقتی شما و به همراه خانواده از تور پوکت و دیگر شهر های توریستی تایلند استفاده می کنید به شما ساحل Karon پیشنهاد می شود، این ساحل جزو بزرگترین و طولانی ترین سواحل کشور تایلند می باشد، ساحل کارون فقط به دلیل وسعت و طول زیاد خود معروف نشده است بلکه دارای محیطی خانوادگی می باشد که شما را به استفاده ازاین ساحل که سومین ساحل بزرگ تایلند نیز محسوب می شود بیشتر ترغیب می کند، دیگر ساحلی که باید در این مقاله به آن اشاره داشت ساحل Layan می باشد، این ساحل به دلیل سکوت و آرامشی که در سرتاسر آن حکمران است معروف شده است، همچنین این ساحل که در غرب کشور تایلند قرار دارد به دلیل دسترسی کمتر به آن، نسبت به دیگر ساحل های تایلند از سکوت و آرامشی مثال زدنی بهره می برد، که البته بسیار برای غواصی و لذت بردن از اعماق دریا مناسب می باشد. در تور پوکت حتما از ساحل Patong دیدن کنید، این ساحل که همراه با ساحل کارون جزو ساحل های مخصوص خانواده ها می باشند، جزو معروف ترین و مشهورترین سواحل شهر پوکت و کشور تایلند نیز محسوب می شوند، البته ناگفته نماند وجه تمایز ساحل پاتونگ نسبت به ساحل های دیگر شهر پوکت کلوپ های شبانه وشب زنده داری این منطقه می باشد.

معبد زیبا Wat Chalong

در کشور تایلند و شهر پوکت معابد از احترام ویژه ای در بین مردم برخوردار می باشند. به دلیل هم این احترام معابد نیز جزو جاذبه های گردشگری شهر پوکت محسوب می شوند، از جمله مهم ترین معبدی که در بین 30 معبد شهر پوکت از مجموعه جاهای دیدنی پوکت شهرت بسیار زیادی بهره مند است باید از Wat Chalong نام برد. سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از این معبد از سرتاسر دنیا به پوکت سفر می کنند، که این امرباعث گواهی و مجوز های لازم از کارشناسان و مشاورین مربوطه شده است. همچنین علاوه بر این معبد، ساختمان هایی به شکل موزه در سطح شهر پوکت قرار دارند که جزو جاهای دیدنی پوکت محسوب می شوند، مهم ترین چیزی که در این ساختمان ها موجود می باشد، استخوان انگشت بودا است که در ساختمان Chedi حفظ و حراست می شود، البته این نکته را هم باید متذکر شد که ساختمان Chedi دارای جذابیت های دیگری نیز می باشد، که از جمله زیبا ترین آن ها تصویرهای مربوط به زندگی بودا می باشد که بر روی دیوار های این ساختمان نقاشی شده است و همچنین مجسمه های بودا که در این ساختمان نگهداری می شوند.

بازدید از موزه سه بعدی و خطای چشم (Trickeye)

وقتی شما از تور پوکت برای سفر به پوکت وتماشای جاهای دیدنی پوکت استفاده می کنید حتما از جاهای دیدنی پوکت هم بازدید کنید از جمله اماکنی که باید در تور پوکت از آن بازدید داشته باشید موزه Trickeye می باشد، این موزه که در جنوب تایلند واقع شده از نخستین موزه هایی است که آثار سه بعدی در آن دیده می شود، این موزه به دلیل نقاشی های سه بعدی که در آن وجود دارد شهرتی جهانی پیدا کرده است همچنین تصاویر سه بعدی که در این موزه از جاهایوجود دارد ذهن هر بیننده ای را متحیر خود می سازد برای مثال تصویری در این موزه وجود دارد که به شکل دایناسور می باشد و اگر شما در مقابل آن قرار بگیرید و از شما عکس بگیرند، این تصویر به صورتی می شود که این دایناسور در حال حمله به شما است. اگر شما به دنبال این مدل تصاویر در شکل های مختلف هستید در موزه سه بعدی و خطای دید Trickeye بسیار زیاد وجود دارد و به شما این موزه زیبا پیشنهاد می شود، این موزه جذاب از جاهای دیدنی پوکت به دلیل اینکه گردشگران زیادی را به این مکان سوق می دهد مجوزه های لازم را از کارشناسان و مشاوران مربوطه دریافت نموده است. البته ناگفته نماند اگر از تور پوکت استفاده می کنید حتما از این جاذبه گردشگری در سفر به پوکت دیدن کنید

بازدید از بودای بزرگ در تور پوکت

از دیگر جاهای دیدنی پوکت که می توانید در تور پوکت از آن بازدید کنید مجسمه عظیم بودا می باشد که در نزدیکی Wat Chalong استقرار یافته است، همچنین این مجسمه دارای ارتفاعی 46 متری می باشد که در نوع خود بسیار بلند محسوب می شود. جاذبه های گردشگری پوکت فقط در این مجسمه بلند ارتفاع و زیبا پایان نمی یابد بلکه این مجسمه بر روی کوهی به نام Nakkerd واقع شده که زیبایی این قسمت از شهر پوکت را دوچندان کرده است. لازم به ذکر است که منظره زیبا این بخش از پوکت بسیار متحیر کننده می باشد به گونه ای که اگر به هر طرف بچرخید خلیج زیبا پوکت را می بینید که در نوع خود جالب توجه است. همچنین از این ارتفاع بلند، می توانید زیبایی های طبیعی شهر را در کنار دیگر دیدنی های پوکت مشاهده کنید و لذت ببرید.

آموزش پَد تایلندی (Pad) غذا مخصوص کشور تایلند

برای لذت بیشتر از جاذبه های گردشگری پوکت و تماشای جاهای دیدنی پوکت حتما به رستوران ها و مراکز فروش اغذیه در سرتاسر پوکت سری بزنید، در کشور تایلند طمع ومزه هایی گوناگون وجود دارد که در نوع خود بی همتا می باشد. از جمله غذاهای مشهور تایلندی که در شهر پوکت به بهترین نحو وبا بهترین مواد طبخ می شوند می توان به Tom Yam Goong ، Tom Kha Galو پد خوشمزه تایلندی اشاره نمود، پد تایلندی از خوشمزه ترین غذاهای شرق آسیا می باشد و به همین دلیل یکی از جاذبه های گردشگری پوکت وکشور تایلند شده است. یکی از غذاهایی که در سطح کشور تایلند به صورت کلاس های آشپزی به هنرجویان و دوستداران غذا های تایلندی آموزش داده می شود پد تایلندی می باشد، این غذا که باید از بهترین مواد سرو شود، راز و رمزی هم در مورد نوع طبخ آن وجود دارد که در کلاس های آشپزی کشور تایلند به بهترین کیفیت تدریس می شود. در همه دنیا رستوران هایی به عنوان رستوران تایلندی تاسیس شده و همین امرموجب شده است که سالانه گردشگرانی از سراسر دنیا فقط برای یادگیری اصولی این نوع غذا و غذا های دیگر تایلندی به این کشور سفر کنند تا پد تایلندی و دیگر غذاهای این کشور را بیاموزند.

غواصی کردن در سواحل شهرپوکت و استفاده از تور پوکت

در سایت های گردشگری و راهنمای سفر به پوکت، سواحل پوکت جزو بهترین جاذبه های گردشگری پوکت معرفی شده است، همانطور که در بالا ذکر شده است سواحل این شهر دارای محیطی خانوادگی می باشد و برای غواصی بسیار مناسب است. زلال بودن وشفافیت آب این جزیره موجب شده است که بستری مناسب برای ورزش های آبی گوناگون در سطح سواحل شهر پوکت به وجود بیاید. علاوه بر این در اقیانوسی که این جزیره را در برگرفته است می توان از اعماق آن نیز دیدن کرد، برای رفتن به زیر آب های اقیانوس باید به مراکز مخصوص غواصی در سطح شهر مراجعه نمود، مراکزی که در آن ها غواصی Scuba اموزش داده می شود،این مراکز مخصوص مناظر ویژه ای را برای شما تدارک دیده اند، از جمله مناظری که زیر اعماق اقیانوس واقع شده اند باید از: جزیره زیبا Phi Phi ، کشتی قدیمی غرق شده و تپه دریایی بزرگ Anemone اشاره داشت. البته ناگفته نماند که Scuba نوعی روش غواصی و شنا در زیر اعماق آب می باشد که در آن می توانید با وسیله ای که در دهان خود می گذارید بدون هیچ مشکی ساعت ها زیر آب بمانید و از مناظر مرجانی و انواع و اقسام ماهی های اقیانوسی و مناظر دیگری که برای شما تدارک دیده شده است لذت ببرید. این نکته را هم باید متذکر شد که در این شهر غواصی حرفه ای نیز آموزش داده می شود که می توانید در تور پوکت به عنوان هنرجو در این کلاس ها شرکت کنید، همچنین در پایان دوره این کلاس های تخصصی آموزش غواصی به شما مجوز و گواهی نامه ای که موسوم است به PADI تحویل داده می شود.

بازدید از میمون ها گیبون در پروژه نگهداری از آن ها

حیوانات این جزیره نیز از جاذبه های گردشگری پوکت محسوب می شوند و بسیار زیبا می باشند، حیوانی که قصد معرفی آن را به عنوان جاذبه های گردشگری پوکت داریم نوعی میمون می باشد که به نام گیبون معروف است. این نوع میمون که دستانی بلند دارد بسیار راحت از درخت های این شهر بالا می رود. میمون گیبون که جزو جاذبه های شهر می باشد در خطر انقراض قرار گرفته ولی طبق تمهیداتی که دولت تایلند برای حفظ و پرورش آن ها در پیش گرفته است فعلا آن ها را خطری تهدید نمی کند، ولی بازهم به مردم شهر پوکت و گردشگران خارجی آموزش های لازم را برای برخورد مناسب با این نوع میمون ها می دهند که قدمی بزرگ در امر نگهداری از میمون گیبون می باشد، البته ناگفته نماند که مراکزی برای حفظ این میمون ها تاسیس شده است که دوستداران حیوانات برای کمک به این مجموعه از هیچ فعالیتی دریغ نمی کنند حتی قسمتی از حقوق ماهیانه خود را به این موضوع اختصاص می دهند، مرکز گیبون برای دوستداران حیوانات یک مسیری را آماده نموده تا هر نفر بتواند در حد وسع خود کمکی به این میمون ها بکند و همچنین اطلاعات کاملی را به صورت بسته ای در مورد نوع زندگی و نژاد این میمون می باشد تهیه نموده ودر اختیار حامیان میمون گیبون می گذارد.

بازدید از مسابقات بوکس موی تای تایلندی

جاذبه های هر کشور در نوع خود ممتاز و دارای ارزش است ولی جاذبه های گردشگری پوکت و کشور تایلند بسیار گوناگون و مختلف می باشد به گونه ای که ورزش های رزمی هم از دیدنی های پوکت و تایلند می باشد، ورزشی که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم ورزش رزمی Muay Thai می باشد، این ورزش سنتی و پر تکنیک در سده شانزدهم بعد از میلاد آغاز شده است و دارای تکنیک های متنوعی می باشد، از جمله تکنیک های این ورزش که برای هر فرد فرق می کند تکنیک مبارزه دست به دست می باشد که در آن هر شخص سلاح مخصوصی را تقلید می کند و به عنوان مثال پاها حکم زره و محافظ را دارند و دست ها حکم سلاح و شمشیر. در سال های اخیر افرادی از کشورهای مختلف برای آموزش و یادگیری این ورزش به تایلند و شهر های مختف آن سفر می کنند تا تکنیک های ناب تایلندی را در ورزش موی تای به بهترین نحو آموزش ببینند و مدارک لازم را اخذ کنند.عده ای از توریست های خارجی نیز برای بازدید از مسابقات بوکس سبک موی تای به شهر پوکت تایلند سفر می کنند که آن ها می توانند در استادیوم بوکس پاتونگ از آن دیدن کنند و از ورزش سنتی و پرتکنیک موی تای لذت ببرند.

برای بازدید از شهر پوکت تایلند این نکته را در ذهن خود داشته باشید که این شهر جاذبه های گردشگری متنوعی دارد و مستلزم زمان بیشتری برای گردش می باشد، همچنین در زمان انتخاب تور پوکت تایلند حتما بهترین و کامل ترین تور را انتخاب کنید تا تمام این جاذبه های گردشگری را ببینید. برای بازدید از مناظر طبیعی شهر قبل از ورود به آن مناطق حتما راهنمای سفر به پوکت را مطالعه بفرمایید تا مشکلی برای شما و محیط زیست آن مناطق پیش نیاید. البته این نکته را هم باید متذکر شد که شهر پوکت شهری جزیره ای می باشد که شما می توانید بوسیله قایق و کشتی های این منطقه از کشور تایلند استفاده کنید و لذت سفر به این شهر را برای خود و همراهانتان دو چندان کنید.

انتشار: 8 بهمن 1396 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 18

به "معرفی جاذبه های گردشگری پوکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی جاذبه های گردشگری پوکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید