20 جاذبه مهم اندونزی که باید ببینید

به گزارش تعطیلات رو، اندونزی، یکی از محبوب ترین کشورهای آسیایی برای گردشگران سراسر جهان است. این محبوبیت، دلایل زیادی دارد ازجمله جاذبه های متنوعی که همه سلیقه ها را راضی می نماید.

20 جاذبه مهم اندونزی که باید ببینید

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

اندونزی مجموعه ای از گروه های قومی و فرهنگ های متفاوت است که در کنار هم جمع شده اند. اندونزی جاذبه های چشم نواز و شگفت آوری دارد که بعضی از آن ها در کل جهان بی نظیر است. از طبیعت زیبا و پوشش گیاهی و جانوری خاص و فوق العاده اندونزی گرفته تا سنت های باستانی و آثار به جا ی مانده از دوران استعمار، این کشور جاذبه های فراوانی دارد که در طول سفر، نباید فرصت بازدید از آن ها را از دست بدهید.

اندونزی بزرگ ترین مجمع الجزایر جهان است و از هزاران جزیره تشکیل شده است. از این رو تعجبی ندارد که بیشتر جاذبه های آن مرتبط با طبیعت بکر و متفاوت این منطقه است.

اندونزی یکی از پربازدیدترین مقصدهای گردشگری در آسیا است. دوستداران طبیعت، عاشقان حیات وحش و علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ، بدون شک از سفر به اندونزی لذت می برند و برای همه، جاذبه ای وجود دارد.

اگر قصد دارید به اندونزی سفر کنید، با یاری خبرنگاران بهترین و ارزان ترین تورهای اندونزی را پیدا کنید. خبرنگاران به شما یاری می نماید که تورهای ارائه شده توسط بهترین و معتبرترین آژانس های گردشگری را جست وجو کنید و با توجه به شرایطی که در نظر دارید، بهترین تور را انتخاب کنید.

آفر تور اندونزی

در ادامه 20 جاذبه مهم و مشهور اندونزی را معرفی می کنیم که این کشور را بدون دیدن این جاذبه ها نباید ترک کنید.

آتش فشان فعال برومو

این آتش فشان فعال در شرق جاوه واقع شده است. صبح ها وقتی آفتاب از پس این کوه باشکوه طلوع می نماید، منظره ای رویایی می سازد. گردشگران می توانند این آتش فشان را از دور ببینند یا اینکه از آن بالا بروند و دهانه جوشان آن را تماشا نمایند.

ارتفاع این کوه آتش فشانی 2329 متر است. جزو کوه های مرتفع نیست؛ ولی شهرت زیادی در اندونزی دارد. با توجه به میزان فعالیت های آتش فشانی، مقامات مربوطه، امکان بازدید از این کوه آتش فشانی را گاهی محدود یا ممنوع می نمایند. این کوه در سال 2004 فوران نموده است. این فوران منجر به کشته شدن دو نفر شد که بر اثر اصابت سنگ های مکوششی شده ناشی از فوران، جان خود را از دست دادند.

آخرین فوران این کوه آتش فشانی در سال 2016 رخ داده است.

جزیره کومودو

این جزیره محل زندگی اژدهای کومودو است؛ یکی از قدیمی ترین موجودات روی زمین. این جزیره یکی از آن جاذبه هایی است که نباید از دست بدهید، به خصوص اگر از علاقه مندان به طبیعت و حیات وحش هستید. اژدهای کومودو فقط در پنج جزیره از هزاران جزیره اندونزی وجود دارد. این جزیره نه تنها مورد علاقه کومودوها است بلکه مورد توجه گردشگران نیز واقع شده است. چون مناظر بسیار زیبایی دارد که شامل سواحل چشم نواز، پوشش گیاهی سرسبز و حیات وحش بی نظیر است.

کومودو، در بین جزیره های سومباوا در غرب و فلورس در شرق واقع شده است و یکی از 17508 جزیره ای است که اندونزی را تشکیل می دهد. مساحت این جزیره 390 کیلومتر مربع است و بیش از 2000 نفر جمعیت دارد. ساکنین این جزیره از نوادگان محکومینی هستند که در گذشته به این مکان تبعید شده اند. جمعیت جزیره کومودو بیشتر مسلمان هستند؛ ولی اقلیت های مسیحی و هندو نیز در بین آن ها زندگی می نماید.

جزیره Lengkuas

این جزیره یکی از جاذبه های نسبتا جدید است که توسط گردشگران کشف شده و مورد توجه قرار گرفته است. این جزیره با وجود این محبوبیت، هنوز هم تمیز و بکر است. سواحل بکر آن با شن های نرم و سفید و صخره های گرانیتی تزیین شده است. این جزیره میزبان یک فانوس دریایی بلند است که در دوران استعمار ساخته شده است. در این فانوس دریایی، گردشگران می توانند از تماشای مناظر زیبا و چشم اندازهای 360 درجه از اقیانوس آبی اطراف جزیره لذت ببرند.

آتش فشان Ijen

این آتش فشان فعال و البته آرام، در شرق جاوه واقع شده است. Ijen Crater یک دریاچه سولفور است که در نزدیکی قله این آتش فشان واقع شده است. ظاهر این دریاچه، خلوص مواد معدنی آن و دیواره های آتش فشانی اطراف آن، منظره ای سوررئال و خاص ایجاد نموده است به خصوص شب ها، که گازهای سولفوری از آن متصاعد می گردد و این پدیده را آتش آبی می نامند.

دریاچه Labuan Cermin

این دریاچه در کالیمانتان شرقی واقع شده است و آب هایی به زلالی و شفافی شیشه دارد. به قدری آب های این دریاچه شفاف است که می توانید سایه قایق خود را که روی بستر دریاچه افتاده است، تماشا کنید. گردشگران می توانند با ماهیان استوایی شنا نمایند یا با غواصی، از زیبایی های مرجان ها و جهانی رنگارنگ زیر آب لذت ببرند.

راجه آمپات

این مجموعه جزایر بهشتی که در سراسر جهان مشهور است، میزبان هزاران گونه مختلف از مرجان، ماهی ها و حلزون ها است. برای اینکه از زیبایی های این منطقه لذت ببرید، لازم نیست زیر آب بروید. منظره جزایر کوچکی که در آب های آبی اقیانوس پراکنده شده اند، یکی از فراموش نشدنی ترین مناظری است که در سفر به اندونزی خواهید دید.

این مجمع الجزایر که در موقعیت شمال غربی جزیره گینه نو واقع شده است متشکل از بیش از 1500 جزیره کوچک است.

در نزدیکی جزیره راجه آمپات، غاری واقع شده است که نقاشی هایی توسط انسان های باستانی بر دیواره های آن کشیده شده است. در سمت شمال جزیره وایگیو نیز میراثی از جنگ جهانی دوم وجود دارد.

بوروبودور

این معبد بودایی بزرگ شگفت انگیز، قدمتی طولانی دارد و در قرن نهم میلادی ساخته شده است. مجموعه ای از جاذبه های فرهنگی، تاریخی و مذهبی در این مجموعه وجود دارد. مطمئنا بازدید از این مجموعه ارزش وقت گذاشتن دارد و شهرت آن در سراسر جهان، بی فایده نیست. این مجموعه یکی از آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو است.

این معبد بزرگ ترین پرستشگاه و بنای تاریخی بودایی در کل جهان است. با 2672 نقش برجسته و 504 مجسمه بودا، تزیین شده و گنبد مرکزی آن با 72 تندیس بودا احاطه شده است. معماری این بنا معماری خاص معابد بودایی جاوه است. بزرگ ترین عملیات بازسازی این مجموعه بین سال های 1975 تا 1982 انجام شده است. این پروژه توسط دولت اندونزی با همکاری یونسکو انجام شده است. این مجموعه هنوز هم برای عبادت و زیارت مورد استفاده قرار می گیرد و مراسم و آیین های مذهبی در آن انجام می گردد. بوروبودور، پربازدیدترین جاذبه مستقل اندونزی است.

سنگ نگاره ها و نقوش برجسته سنگی در معبد بوروبودور یکی از بزرگ ترین و کامل ترین مجموعه نقوش برجسته بودایی در کل جهان است. به وسیله این سنگ نگاره ها می توانید تمام زندگی و آموزه های بودا و راستا زندگی وی را ببینید. اگر می خواهید به هنگام بازدید از معبد بوروبودور معانی سنگ نگاره ها را درک کنید، باید همراه با یک راهنما، از معبد دیدن کنید. راهنمایان تور معمولا در خصوص این سنگ نگاره ها توضیحات کافی را به گردشگران ارائه می نمایند.

اوبود

این منطقه میزبان مهمان نوازترین و خلاق ترین مردم جهان است. البته تعدادی از جاذبه ها و شگفتی های طبیعی نیز در این منطقه وجود دارد که باعث می گردد افراد زیادی برای سفر به اینجا مشتاق و علاقه مند شوند. از مزارع برنج زیبا گرفته تا انواع موزه ها، معبدها و کارگاه های آموزش صنایع دستی در این منطقه میزبان گردشگران است.

اوبود بیش از 74 هزار نفر جمعیت دارد. در سال 2002، گردشگری این منطقه با کمی افول همراه بود ولی با راه اندازی فستیوال های متعدد، مسئولان محلی کوشش کردند تا گردشگری این منطقه رونق سابق خود را پیدا کند و تا حدودی در این زمینه پیروز بودند.

پارک ملی بوناکن

این پارک ملی میزبان یکی از غنی ترین سایت های غواصی اندونزی است. این پارک ملی درست در مرکز مثلث مرجانی واقع شده است. هزاران گونه متنوع از موجودات دریایی با پس زمینه ای از مناظر ساحلی جذاب و جزایر کوچک در این پارک ملی منتظر گردشگران است.

فلورس

این جزیره کوچک جاذبه های فراوان و متعددی برای همه سلیقه ها دارد. از طبیعت چشم نواز و زیبا گرفته تا حیات وحش متنوع و فرهنگ متمایز و عجیب. روستای Wae Rebo با خانه های سنتی نمادینش و دریاچه کلیموتو جزو مهم ترین مقصدهای گردشگری در این جزیره است.

دریاچه توبا

دریاچه توبا بزرگ ترین دریاچه اندونزی و بدون تردید یکی از زیباترین دریاچه های این کشور است. این دریاچه حتی یک جزیره هم دارد. توبا که یک دریاچه آتش فشانی بوده، با کوه های زیبا و طبیعت سرسبزی احاطه شده است که جذابیت مناظر آن را دوچندان می نماید.

کوه رینجانی ( Mount Rinjani )

این کوه دومین کوه آتش فشانی مرتفع در اندونزی است. اگر از گردشگران مشتاق ماجراجویی و دوستدار طبیعت هستید، بازدید از این کوه و بالا رفتن از آن را نباید از دست بدهید. قله این کوه به عنوان یک مکان مقدس در بین اهالی منطقه مشهور است و حتی بعضی از مراسم ها و آیین های مذهبی نیز در این کوه انجام می گردد.

این کوه در جزیره لومبوک واقع شده است و ارتفاع آن 3726 متر است.

تانا توراجا

تانا توراجا محل زندگی قبیله بومی توراجا است. قبیله ای که غالبا به شیوه های سنتی خود زندگی می نمایند. اینجا بهترین مکان برای مشاهده سبک زندگی و سنت های باستانی آن ها است؛ از جمله سنت مشهور و عجیب چرخاندن اجساد مردگان. چشم اندازهای زیبا از نواحی کوهستانی و خانه های سنتی و نمادین این قبیله از دیدنی های این منطقه از اندونزی است.

جزایر دراوان

این مجموعه از 6 جزیره دیدنی تشکیل شده است که هر کدام جذابیت خاص خود را دارند. این مجموعه جزایر جایگزین بهتری برای جزایر گیلی است چون خلوت تر هستند و بکرتر و تمیزتر باقی مانده اند. برای تماشای غارهای دریایی، دریاچه ها، ریزورت های جذاب و دریاچه ای پر از عروس دریایی، حتما به این مجموعه جزایر سفر کنید و از دیدن این جاذبه ها لذت ببرید.

پارک ملی تانجونگ پوتینگ ( Tanjung Puting)

این پارک ملی در کلیمانتان مرکزی واقع شده است و شامل زمین های خشک، جنگل ها، مرداب، مانگرو، جنگل های ساحلی و میزبان حیات وحش بی نظیر و جذاب از جمله اوارنگوتان های تحت حفاظت است. اگر می خواهید از دیدن مناظر استوایی در بکرترین حالت خود لذت ببرید یا اینکه از دوستداران حیات وحش هستید، بدون شک باید به این منطقه سفر کنید.

این پارک بیشتر از همه به خاطر اینکه یک منطقه حفاظت شده برای اورانگوتان ها است، به شهرت رسیده است. این پارک بیش از 416 هزار هکتار وسعت دارد. البته غیر از اورانگوتان، انواع گونه های متنوع حیات وحش در این پارک وجود دارد که بازدید از آن برای دوستداران حیوانات، خالی از لطف نیست. امروزه این پارک به یک مقصد محبوب برای اکوتوریسم تبدیل شده است و تورهای فراوانی برای بازدید از آن و سر زدن به مراکز تحقیقاتی پارک، برگزار می گردد. تا سال 1997، حدود 105 هزار نفر در این منطقه زندگی می کردند.

پارک ملی واکاتوبی ( Wakatobi National Park )

این پارک دریایی در سال 2005 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و جایی برای حفاظت از گونه های مختلف دریایی، صخره های مجانی و انواع پرندگان دریایی است. علاوه بر این، یکی از مقصدهای مشهور جهان برای غواصی است.

این پارک شامل 4 جزیره اصلی است که خرابه های تاریخی و باستانی، روستاهای قدیمی و انواع سنت های تاریخی دارد. نام این پارک ملی از روی نام این چهار جزیره انتخاب شده است. دو حرف ابتدایی اسم هر جزیره، نام این پارک ملی را تشکیل داده است.

این پارک، بزرگ ترین پارک دریایی در اندونزی است و در مجموع 1.4 میلیون هکتار وسعت دارد که بخش زیادی از آن را صخره های مرجانی تشکیل می دهد. در سال 2001 حدود 90 هزار نفر در این جزایر زندگی می کردند.

ساحل اورا ( Ora Beach )

این ساحل دورافتاده در جزیره سرام واقع شده است و بیش از هر چیز آن را به خاطر آب های آرام و زلالش می شناسند. زیر این آب ها، جهانیی از مرجان ها و ماهی های متنوع زندگی می نمایند. این ساحل بکر و دیدنی با کوه احاطه شده است که اکنون میزبان ریزورت های ساحلی است.

فلات Dieng Plateau

این فلات در ارتفاعات مجموعه آتش فشانی Dieng در جاوه مرکزی واقع شده است. اینجا از زمان های قدیم به عنوان یک مکان مقدس شهرت داشته و به همین دلیل صدها معبد در اینجا ساخته شده است که هشت تای آن ها هنوز پابرجا است.

اولوواتو

این منطقه یکی از محبوب ترین همسایه های بالی است. اولوواتو میزبان تعدادی از جاذبه های دیدنی و جذابی است که باعث شده به عنوان یک بهشت استوایی شناخته گردد. از معبدهای مقدس دریایی گرفته تا تپه های سرسبز، اینجا جاذبه های زیادی برای همه سلیقه ها دارد. معبد اولوواتو علاوه بر اینکه از نظر قرار دریافت در یک موقعیت عالی و معماری بسیار جذاب و زیبا است، میزبان مراسم آیینی و پایکوبی ها و اجراهای سنتی است که در زمان غروب خورشید برگزار می گردد.

جزایر Togean

این جزایر در ایالت گورونتالو در شرق اندونزی قرار دارند. این منطقه معمولا کمتر مورد توجه گردشگران واقع شده است و زیاد شلوغ نیست. در این جزایر می توانید از دیدن زیباترین مناظر طبیعی در بکرترین حالت خود لذت برید. صخره های مرجانی، انواع ماهی ها و آبزیان عجیب و متفاوت از دلایلی است که باعث جلب توجه گردشگران به این منطقه شده است. روی زمین هم چشم اندازهای سرسبز، ریزورت های جذاب و بلنداسکله های دیدنی، مسافران را شگفت زده می نماید.

شما می توانید علاوه بر مکان هایی که معرفی کردیم، فهرست کامل جاهای دیدنی اندونزی را در خبرنگاران مشاهده کنید و درمورد جاذبه های آن اطلاعات کاملی به دست بیاورید. موقعیت مکانی هر جاذبه روی نقشه، امکانات آن ها و جاهای دیدنی رایگان در اندونزی را در خبرنگاران مشاهده کنید و سفرتان را برنامه ریزی کنید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 524

به "20 جاذبه مهم اندونزی که باید ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 جاذبه مهم اندونزی که باید ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید