معماری و عمران

دروازه بانی بهتاش همزمان با مسابقه نساجی و پرسپولیس

تصویربرداری بخش هایی از مجموعه تلویزیونی پایتخت در ورزشگاه آزادی و در حین برگزاری مسابقه فوتبال میان دو تیم پرسپولیس و نساجی قائم شهر تصویربرداری شد.

27 بهمن 1398

در سفر به ماسوله از کجا دیدن کنیم؟ ، شهری با دیدنی هایی جادویی

با توجه به آب و هوای ایران که گرم و خشک است، یکی از مناطقی که بسیار مناسب سفر بوده و دارای آب و هوایی مطبوع است، مناطق شمالی ایران بوده که بسیار توریست پذیر هستند. بخش های شمالی ایران به استان های مجزا تقسیم شده که هر یک دارای روستاهایی بسیار زیبایی هستند....

15 بهمن 1398

هشدار نسبت به ریزش سقف بازار 700 ساله شهرضا

بخش قابل توجهی از سقف بازار شهرضا با قدمتی بیش از 700 سال در حال ریزش است و خطرات جانی عابران و بازاریان را تهدید می نماید.

12 بهمن 1398

مروری بر تاریخچه شرکت دوو به بهانه درگذشت کیم وو-چونگ

کیم وو-چونگ (Kim Woo-Choong) یکی از بنیانگذاران گروه دوو پس از سال ها مبارزه با بیماری مزمن التهاب ریه در سن 82 سالگی درگذشت. آقای وو-چونگ زندگی کاری بسیار پرفراز و نشیبی داشت و موفقیت های دوو در عرصه های بین المللی تا حد زیادی مرهون تصمیمات هوشمندانه وی بود.

10 بهمن 1398

اندیشکده ویلسون: آمریکا از فساد به عنوان ابزار در افغانستان استفاده کرد

پژوهشگر ارشد اندیشکده ویلسون گفت: آمریکا با درک این که سرازیر شدن مبالغ هنگفت به فساد در افغانستان دامن می زند، از این پدیده به عنوان ابزار استفاده کرد.

7 بهمن 1398

گردشگران چینی کمتر به ایران سفر می نمایند ، نارضایتی چشم بادامی ها از برخورد رانندگان تاکسی

آموزشگاه گردشگری چین براساس نظرسنجی که از گردشگران این کشور قبل و بعد از سفر به ایران انجام داده، نتیجه گرفته است که در سال 2018 سطح رضایت مسافران چینی از سفر ایران حدود 79.20 درصد بوده که در بین 102 ملیتی که به ایران سفر نموده اند رتبه رضایت مندی چینی ها 59 بوده...

4 بهمن 1398

30 درصد دانش آموزان کشور نیازمند توانمندسازی هستند

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: 30 درصد دانش آموزان کشور نیازمند توانمندسازی هستند، 20 درصد در معرض خطر و یک درصد هم آسیب دیده اند که باید درمان شوند.

30 دی 1398

معرفی مدیریت اطلاعات ساختمان

به فرآیند ایجاد و مدیریت اطلاعات در پروژه های ساختمانی، مدیریت اطلاعات ساختمان Building Informations management گفته می گردد. یکی از بازده های کلیدی این فرآیند، مدل سازی اطلاعات ساختمانی می باشد که شامل اطلاعات دیجیتالی در زوایای مختلف مرتبط با ساختمان سازی می باشد....

24 دی 1398

پاکستان از ایتالیا بالگردهای جستجو و امدادی خریداری کرد

پاکستان قرارداد خرید تعدادی از بالگردهای جستجو و امداد و نجات با نام آگستا را با شرکت لئوناردو-فینمکانیکا ایتالیا امضا نموده است.

13 دی 1398

بهترین هتل های 5 ستاره ونیز؛ شهر دیدنی روی آب در ایتالیا

ونیز شهری رویایی و بی مانند است که گردشگران بسیاری آرزوی سفر به این شهر زیبا در کشور ایتالیا را دارند؛ هتل های 5 ستاره و لوکس در این شهر، اقامتی همچون پادشاهان را برای مهمانان خود فراهم می سازد.

4 دی 1398

20 جاذبه مهم اندونزی که باید ببینید

اندونزی، یکی از محبوب ترین کشورهای آسیایی برای گردشگران سراسر جهان است. این محبوبیت، دلایل زیادی دارد ازجمله جاذبه های متنوعی که همه سلیقه ها را راضی می نماید.

18 آبان 1398