معماری و عمران

هر ایرانی چند میلیون نرم&zwnjافزار دزدی روی کامپیوتر خود دارد؟

نصب ویندوز و برنامه های پرکاربرد برای یک کاربر ساده که احتیاج چندانی به نصب نرم افزار های تخصصی ندارد، در تمام جهان حدود 16 میلیون تومان خرج خواهد داشت. این رقم تنها قیمت نرم افزار های ویندوز 10، مجموعه آفیس، مدیریت فایل های فشرده و مدیریت دانلود است.

20 دی 1399

تاریخچه اولین خودروی ایران

خبرنگاران : ماجرای اولین خودرو در ایران به چنین روزی از سال 1279 خورشیدی و دوره سلطنت مظفرالدین شاه قاجار برمی شود.

18 دی 1399

دست مسکن از تسهیلات کوتاهتر شد

آذرماه سال گذشته رییس جمهور دستور داد که بانکها 20 درصد از تسهیلات خود را به حوزه مسکن اختصاص دهند ولی آمار نیمه نخست سال جاری نشان می دهد فقط 5.5 درصد وامها به بخش مسکن پرداخت شده است.

25 آذر 1399

از بررسی گرانی ها تا پیگیری طرح تحول بازار، جزئیات دستور کار کمیسیون های مجلس

خبرنگاران : بررسی گرانی های مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن در کمیسیون کشاورزی، بررسی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در کمیسیون امنیت ملی، بررسی تفحص از بانک ها در کمیسیون اقتصاد و بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک...

24 آذر 1399

طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی با ترکیب رنگ آبی و زرد

طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی و حتی بازسازی دوباره آن، کار آسانی نیست و از طرفی بسیاری از ما نه وقت رسیدگی به آنها را داریم و نه هزینه کافی برای دوباره سازی را. در نتیجه انتخاب رنگ و به طور کلی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی در همان ابتدای کار، بسیار...

14 آذر 1399

از علاقه رئال مادرید تا پیشنهاد مورینیو به مسی برای پیوستن به چلسی؛ نقل و انتقالی که هیچگاه رنگ واقعیت نگرفت

خبرگزاری خبرنگاران- فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا که در تابستان 2020 در آستانه جدایی از این باشگاه قرار داشت، یک بار دیگر نیز در یک قدمی ترک بلوگرانا قرار داشته است.

24 آبان 1399

بهترین کسب و کارها با سرمایه 20 تا 25 میلیون تومان

بسیاری از افراد گمان می کنند که برای کارآفرین شدن احتیاج به فرصت های استثنایی، امکاناتی شگفت انگیز و سرمایه ای هنگفت دارند. در حالی که برای راه اندازی کسب و کار، بیش از هر چیزی به تلاش، پشتکار، خلاقیت و توجه به احتیاج جامعه احتیاج است! در مقالات قبلی...

3 آبان 1399

انتشار خبر پروژه سفیدکوه مکران در معتبرترین نشریات باستان شناسی جهان

به گزارش خبرنگاران، حسین واحدی سرپرست طرح مطالعاتی سفید کوه مکران گفت: تا کنون در سه فصل با مجوز پژوهشگاه میراث فرهنگی به انجام رسیده یکی از بکرترین و منحصر به فردترین پروژه های مطالعاتی است.

24 مهر 1399

برآورد ها از امکانات و جزئیات اسمارت فون جدید هواوی

تا به امروز در مورد مشخصات اسمارت فون های سری میت 40 هواوی پیش بینی های متعددی مطرح شده است.

16 مهر 1399

فانوس اسکندریه در باستانی ترین کشور دنیا، تصاویر

فانوس دریایی اسکندریه یکی از عجایب هفتگانه دنیای باستان بود که در اسکندریه مصر قرار

15 مهر 1399

مجموعه رادیویی زیر پوست تابستان ، روایت دهه 30 با موسیقی کیهان کلهر

مجموعه رادیویی نمایشی زیر پوست تابستان با موسیقی کیهان کلهر که در 10 قسمت به وقایع دهه 30 خورشیدی ایران می پردازد، از روز شنبه (18 مرداد) روی آنتن رادیو نمایش می رود.

8 مهر 1399

خبرنگاران تصویب پتروشیمی چهارم کرمانشاه یک موفقیت عظیم برای استان است

کرمانشاه- خبرنگاران- استاندار کرمانشاه تصویب طرح پتروشیمی چهارم کرمانشاه در کمیته تخصصی شورای اقتصاد را یک موفقیت عظیم برای استان دانست و گفت: حجم سرمایه گذاری در این طرح هفت هزار میلیارد تومان است که این رقم برابر با سرمایه فعلی سه پتروشیمی دیگر استان...

4 مهر 1399

کتابخانه ملی ایران آمادگی آموزش بازسازی نسخ خطی در تانزانیا را دارد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران 18 شهریورماه با مرتضی پیرانی، رایزن فرهنگی ایران در تانزانیا ملاقات و مصاحبه کرد.

24 شهریور 1399

فاز دوم ساماندهی بلاد شاپور دهدشت شروع می گردد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از شروع فاز دوم ساماندهی بلاد شاپور دهدشت در آینده نزدیک اطلاع داد.

20 شهریور 1399

مدل جدید پیشگیری و درمان بیماری های قلبی عروقی ارائه شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، عاطفه جنت بابائی مجری طرح تحلیل اثر سختی بستر بر کارکرد سلول های اندوتلیال در تشکیل شبکه مویرگی و فارغ التحصیل دکترای دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گروه بیومکانیک، دانشکده مهندسی پزشکی، گفت: شریان ها در حالت...

19 شهریور 1399

استاندار خبرداد: عدم دسترسی 5000دانش آموز سمنانی به لوازم آموزش از راه دور

خبرنگاران/سمنان استاندار سمنان از سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور خواست: انجام تکالیف قانونی خود را منوط به ایجاد تکلیف برای مردم و استان ها نکند و اعتبارات در نظر گرفته شده را طبق قوانین اختصاص دهد.

15 شهریور 1399

کرش بندیکوت 4 برای ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 رونمایی شد

شرکت بازی سازی اکتیویژن از قسمت جدید مجموعه بازی های کرش با نام کرش بندیکوت 4 برای کنسول های نسل فعلی رونمایی نموده است. این بازی همانطور که از نام آن پیداست، ادامه ای بر سه گانه اصلی کرش بندیکوت است و در سبک سکوبازی اکشن ساخته شده.

11 شهریور 1399

بایگانی راکد شهرداری همدان به اسناد ملی تبدیل می گردد

رئیس اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور با اشاره به وجود اسنادی از عصر قاجار، پهلوی و اوایل انقلاب در بایگانی راکد شهرداری همدان گفت: این سندها قابلیت حفظ و حراست به عنوان آثاری ارزشمند و میراث گذشتگان را دارد.

11 شهریور 1399

برگزاری رویداد ارایه به سرمایه گذار شتابدهنده تریگ آپ (Trigup day)

رویداد ارایه به سرمایه گذار شتابدهنده تریگ آپ (Trigup day) با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شدرویداد ارایه به سرمایه گذار شتابدهنده تریگ آپ (Trigup Day) روز شنبه مورخ 31 خردادماه 1399 در سالن همایش شیخ بهایی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد. در...

5 شهریور 1399

خبرنگاران دستور وزیر نفت برای بررسی علت خودکشی یکی از کارکنان در میدان یادآوران

تهران - خبرنگاران - وزیر نفت به مشاور خود ماموریت داد تا برای شناخت علت واقعی خودکشی یکی از کارکنان حراستی شاغل در یکی از پیمانکاران دست دوم در منطقه یادآوران اقدام کند.

19 مرداد 1399
تعداد: (59)