اجرای طرح راسته کتاب قطعی است اما زمانش مشخص نیست

به گزارش تعطیلات رو، رگس معدنی پور، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران درگفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، درباره سرنوشت راسته کتاب و تصمیمات تازه این شورا بیان نمود: موضوع ایجاد راسته کتاب در خیابان انقلاب در دستور کار کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفته است.

اجرای طرح راسته کتاب قطعی است اما زمانش مشخص نیست

معدنی پور ادامه داد: علاوه براین کمیته فرهنگی و هنری، کمیته هنری شورای شهر به این موضوع ورود کرده اند و فعلا مشغول بررسی این طرح هستیم. واقعیت این است که نمی توانم درباره کلنگ زنی زمان قطعی را اعلام کنم.

وی درباره طولانی شدن فرآیند اجرای طرح راسته کتاب از سومین دوره شورای شهر و انتشار بی نتیجه دو آگهی مناقصه برای جذب پیمان کار گفت: کمتر از 6 ماه است که دوره ششم شورای اسلامی شهر تهران، تشکیل شده؛ بنابراین برای رسیدگی به مصوبات قبل، به زمان نیاز داریم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: اساسا اصل را که مسائل فرهنگی با اهمیتی هستند، می پذیریم و قبول داریم و کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی شورای شهر به موضوع ایجاد راسته کتاب توجه دارد. بی تردید تلاش کمیسیون فرهنگی براین است که طرح راسته کتاب اجرایی شود.

معدنی پور، با بیان این مطلب که ایجاد راسته های مختلف فرهنگی در مرکز در دستور کار کمیسیون فرهنگی اجتماعی قرار گرفته است، درباره دعوت از نماینده صنف برای حضور در نشست های بررسی مصوبه ایجاد راسته کتاب گفت: دعوت از نماینده ذی نفعان طرح اگر تا امروز انجام نشده اما قطعا در دستور کار کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفته است.

وی درباره رویکرد اصلی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران و تقدم پیشگیری بر درمان آسیب های اجتماعی گفت: رویکرد کمیسیون فرهنگی اجتماعی به موضوع آسیب های اجتماعی، کنترل و کاهش است و شهرداری تهران در این زمینه به تنهایی موظف به تحقق آن نیست؛ بلکه کمک سایر دستگاه های اجتماعی ضروری است. کمیسیون فقط به کنترل و کاهش توجه ندارد و عوامل پیشگیری از بروز این آسیب ها را نیز در نظر دارد.

طرح راسته کتاب، در سومین دوره شورای اسلامی شهر تهران به تصویب نمایندگان مردم مرکز رسید. براساس این مصوبه مقرر شد تا خیابان برادران مظفر به گذرگاه و راسته کتاب تبدیل شود. در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، اجرای طرح راسته کتاب پیگیری و نمایندگان مردم تهران، حتی تاریخ اجرای طرح را نیز اعلام کردند. علیرضا آقائی، مدیر عامل وقت شرکت توسعه فضا های فرهنگی سال 1398 اعلام کرده بود، عملیات عمرانی طرح راسته کتاب، مهر ماه همان سال اجرایی می شود. اما با توجه به بی نتیجه ماندن انتشار دو آگهی مناقصه، اجرای طرح به دو شهرداری منطقه ها 11 و 6 شهرداری تهران سپرده شد اما این تصمیم نیز در پیشبرد این طرح موثر واقع نشد. حالا با آغاز دوره ششم شورای اسلامی شهر تهران، مصوبه دوره سوم در کمیسیون فرهنگی اجتماعی در حال پیگیری و به گفته معدنی پور، در حال بررسی است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2056

به "اجرای طرح راسته کتاب قطعی است اما زمانش مشخص نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح راسته کتاب قطعی است اما زمانش مشخص نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید