افتتاح مجموعه پلاتو تمرین و اجرا دکتر سعید کشن فلاح

به گزارش تعطیلات رو، پلاتو اجرا دکتر سعید کشن فلاح به همراه یک پلاتوی تمرین با حضور خانواده زنده یاد کشن فلاح در حوزه هنری افتتاح شد.

افتتاح مجموعه پلاتو تمرین و اجرا دکتر سعید کشن فلاح

به گزارش گروه فرهنگی تعطیلات رو، همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و مصادف با ایام الله دهه فجر، پلاتو اجرا دکتر سعید کشن فلاح به همراه یک پلاتوی تمرین با حضور جمعی از مدیران، هنرمندان تئاتر کشور و خانواده زنده یاد کشن فلاح در حوزه هنری افتتاح شد.

محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، در آیین افتتاحیه پلاتو اجرای دکتر سعید کشن فلاح ضمن قدردانی از همه عواملی که موجب بازسازی و فعال شدن این مجموعه شده است گفت: افتتاح مکانی مناسب برای اجرای تئاتر با نام زنده یاد سعید کشن فلاح اتفاق مبارکی است.

مومنی شریف افزود: زنده یاد سعید کشن فلاح همواره معلم بودند و کسوت معلمی را برای خود برگزیدند. گواه این موضوع جمع بسیاری از هنرمندان مطرح تئاتر و سینمای روز کشور است که از سوی ایشان آموزش و تربیت شده اند.

وی ادامه داد: ایشان بسیار امیدوار بودند و امیدوار زندگی کردند و با تمام مسائل و سختی های بیماری که در سال های اخیر زندگی داشتند دست از فعالیت برنمی داشت.

مومنی شریف با اشاره به اقدامات شایسته و موثر زنده یاد کشن فلاح در حوزه تئاتر کشور گفت: ایشان بسیار آگاه و هوشیار نسبت به رویداد های گوناگون کشور بود و اقدامات به موقع و هوشمندانه انجام می دادند.

رئیس حوزه هنری در خاتمه گفت: باید از همسر زنده یاد کشن فلاح قدردانی کنیم که با عشق ایشان را همواره همراهی می کرد و نقش مهمی در فعالیت های اجرایی، فرهنگی و هنری این استاد بزرگ داشتند.

شناخت نامه زنده یاد دکتر سعید کشن فلاح رونمایی می شود

کوروش زارعی مدیر مرکز هنر های نمایشی حوزه هنری نیز در این نشست گفت: استاد کشن فلاح کار مدیریتی خود در حوزه هنری را از همین مکانی که امروز به پلاتو تبدیل شده است آغاز کرد. او پدر تئاتر انقلاب اسلامی و پدر تئاتر دانشگاهی بود. بی شک اگر زنده یاد کشن فلاح امروز در میان ما حضور داشت، سی وهشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر دچار حواشی امروز نمی شد، چرا که ایشان همواره آگاه به رویداد های گوناگون کشور و جهان بودند و با اقدامات به موقع خود از وقوع واکنش های آسیب زننده به تئاتر کشور جلوگیری می کردند.

زارعی افزود: در هفته هنر انقلاب شناخت نامه زنده یاد دکتر سعید کشن فلاح که حاوی مطالب مربوط به زحمات ایشان است رونمایی می شود. محسن مومنی شریف ریاست محترم حوزه هنری انقلاب اسلامی بسیار تاکید داشتند که یاد و نام مرحوم کشن فلاح را زنده نگه بداریم، چرا که ایشان خدمات بسیاری به تئاتر کشور کرده اند.

وی ادامه داد: بازسازی پلاتو های مرکز هنر های نمایشی حوزه هنری و تبدیل به پلاتو اجرا و تمرین برای گروه های جوان و دانشگاهی تئاتر پایتخت با حمایت های مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری انجام شد. پشتیبانی های ایشان برای اضافه شدن این مجموعه به سالن های اجرای تئاتر کشور بسیار موثر و محسوس بود.

زارعی درباره اجرای بازسازی این مجموعه پلاتوی اجرا و تمرین گفت: مرکز معماری حوزه هنری با مدیریت دکتر فروزان فر و دکتر پروانه، امور طراحی و اجرای بازسازی این پلاتو را بر عهده داشتند که جای دارد از زحماتشان قدردانی کنم.

مدیر مرکز هنر های نمایشی حوزه هنری در خاتمه، اولین اجرای تئاتر در این مجموعه را در سال آینده دانست و گفت: اولین نمایش در این پلاتو همزمان با آغاز هفته هنر انقلاب فروردین سال آینده اجرا خواهد شد.

بازگشایی این مجموعه نور امید هنرمندان تئاتر را افزایش می دهد

شهرام کرمی مدیر مرکز هنر های نمایشی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور نیز با حضور خود در این مراسم طی سخنانی گفت: بازگشایی چنین مجموعه ای ویژه هنرمندان تئاتر کشور همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی اتفاق شایسته و میمونی است که به نام یکی از زحمت کشان تئاتر کشور عنوان گذاری شده است.

کرمی با تاکید بر اهمیت راه اندازی این مجموعه گفت: یکی از مسائل تئاتر کشور عدم وجود زیر ساخت های تئاتر کشور است. با توجه به تعداد قابل توجه فارغ التحصیلان هر ساله تئاتر کشور و ورودشان به فضای حرفه ای این هنر ما به شدت به افزایش سالن های با کیفیت تئاتر نیاز داریم. خوشبختانه با فعال شدن این دو پلاتو و اضافه شدن آن به مکان های تمرین و اجرای تئاتر گام دیگری در راستای حل مسائل زیرساختی تئاتر کشور برداشته شد.

وی افزود: حوزه هنری با بضاعتی که چه از نظر نیروی انسانی و مادی دارد این پلاتو را فعال کرده است. باعث خوشحالی است که یکی از فعال ترین سازمان های فرهنگی و هنری کشور در حوزه تئاتر این مجموعه را به سالن های تئاتر کشور افزوده است.

کرمی در خاتمه گفت: زنده یاد کشن فلاح، هم معلم و مدیر خوبی بودند و هم هنرمند و بازیگر بسیار خوب و توانمندی بودند. خاطرم می آید که ایشان در نمایش لیرشاه بازی داشتند و بسیار خوش درخشیدند و همواره آرزوی دیدن بازی و هنرنمایی ایشان بودم.

گفتنی است؛ مجموعه پلاتو تمرین و اجرای دکتر سعید کشن فلاح به پاس زحمات و خدمات مرحوم سعید کشن فلاح به عنوان پدر تئاتر انقلاب و دانشگاهی که سال ها به دانشجویان تئاتر کشور با آموزش های خود خدمت کرده، پلاتو اجرا دکتر سعید کشن فلاح نام گذاری شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 858

به "افتتاح مجموعه پلاتو تمرین و اجرا دکتر سعید کشن فلاح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح مجموعه پلاتو تمرین و اجرا دکتر سعید کشن فلاح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید