برنامه کامل نمایش فیلم های ایرانی در جشنواره ونیز

به گزارش تعطیلات رو، فیلم های خورشید، جنابت بی دقت و دشت خاموش به عنوان نمایندگان سنیمای ایران در چندین نوبت در هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز به روی پرده خواهند رفت.

برنامه کامل نمایش فیلم های ایرانی در جشنواره ونیز

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران، جشنواره فیلم ونیز برنامه نمایش بخش های مختلف هفتاد و هفتمین دوره این رویداد سینمایی را خاطرنشان کرد و بر این اساس فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی که به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی یکی از نامزدهای شیر طلاست در مجموع 14 نمایش در جشنواره ونیز خواهد داشت.

این فیلم روز 5 سپتامبر (15 شهریور) در ساعت های 19 / 19:30 / 19:45 / 21:30 / 22 / 22:15 اولین نمایش های خود را در جشنواره برای اهالی سینما و رسانه تجربه خواهد نمود و روز 6 سپتامبر (16 شهریور) نیز در ساعت 16:45 یک نمایش و در ساعت 22:30 نیز دو نمایش همزمان برای عموم مردم و با بلیت فروشی خواهد داشت.

ساخته مجیدی روز 7 سپتامبر (17 شهریور) نیز چهار نمایش در سانس های 8:45 / 11:15 / 19:45 / 20 و 22:30 برای اهالی سینما و رسانه خواهد داشت.

در فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی و نویسندگی مشترک مجیدی و نیما جاویدی که اولین نمایش خود را در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر تجربه کرد و سیمرغ بهترین فیلم و فیلم نامه را گرفت؛ جواد عزتی, علی نصیریان, طناز طباطبایی, روح الله زمانی, ابوالفضل شیرزاد, شمیلا شیرزاد, علی غابشی, مانی غفوری, محمدمهدی موسوی و صفر محمدی بازی نموده اند و در خلاصه داستان این فیلم آمده است: علی کودک دوازده ساله ای است که همراه دوستانش با دزدی قطعات و کار در یک انبار لاستیک ، زندگیشان را می گذرانند تا اینکه با پیشنهاد جدیدی از سوی خلافکاران محل روبرو می شوند.

فیلم جنایت بی دقت به کارگردانی شهرام مکری که در بخش افق های جشنواره ونیز به نمایندگی از سینمای ایران حضور دارد هم اولین نمایش جهانی خود را روز 7 سپتامبر (17 شهریور) در دو سانس 19:15 و 21:45 در ونیز و برای اهالی سینما و رسانه تجربه خواهد نمود و روز بعد آن (8 سپتامبر، 18 شهریور) نیز در ساعت 14:15 همزمان دو نمایش در سالن جداگانه برای عموم مردم خواهد اشت و روز 9 سپتامبر (19 سپتامبر) نیز در چهار نوبت در سانس های 9 / 11 / 14:15 و 16:30 بار دیگر میزبان اهالی رسانه و سینماست.

بابک کریمی، راضیه منصوری، ابوالفضل کاهانی، محمد ساربان، عادل یراقی، محمد بهرازنیا و بهزاد دورانی بازیگران فیلم جدید و 139 دقیقه ای شهرام مُکری با عنوان جنایت بی دقت هستند. در خلاصه داستان این فیلم که پخش بین المللی آن را نسرین میرشب برعهده دارد،آمده است: فیلم مضمونی مرتبط با سینما دارد و درباره تماشاگرانی است که قبل از شروع اکران فیلمی درباره ان حرف می زنند و با شروع ماجراها بر پرده سینما، داستان آنها و قصه فیلم با هم یکی میگردد.

فیلم دشت خاموش ساخته احمد بهرامی، دیگر نماینده سینمای ایران در بخش افق های ونیز، در روز اول جشنواره دوم سپتامبر (12 شهریور) در دو سانس 19:45 و 22 برای اهالی سینما و رسانه رونمایی می گردد و روز سوم سپتامبر (13 شهریور) هم دو نمایش عمومی در ساعت های 14 و 14:15 خواهد داشت و در نهایت روز چهارم سپتامبر (14 شهریور) نیز در سانس های 9:15 / 11:15 / 14:30 و 17 بار دیگر میزبان اهالی سینما و رسانه خواهد بود.

دشت خاموش دومین فیلم احمد بهرامی با بازی علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، مجید فرهنگ و تورج الوند است. فیلم داستان لطف الله مردی تنهاست که به عنوان پیشکار در یک کوره آجرپزی کار میکند و رابط میان صاحب کوره و کارگران است. صاحب کوره روزی همه کارگران را جمع نموده و خبری را به آنها می دهد که زندگی همه کارگران را دچار دگرگونی میکند.

هفتاد و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز به عنوان اولین رویداد مهم سینمایی که پس از بحران جهانی کرونا به صورت فیزیکی برگزار می گردد، از تاریخ دوم سپتامیر (12 شهریور) با نمایش فیلم ایتالیایی روابط ساخته دنیله لوکه تی شروع به کار خواهد نمود و تا 12 سپتامبر (22 شهریور 1399) ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1173

به "برنامه کامل نمایش فیلم های ایرانی در جشنواره ونیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه کامل نمایش فیلم های ایرانی در جشنواره ونیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید