بازیگرانی که فیلم های خودشان را تماشا نمی نمایند!

به گزارش تعطیلات رو، بازیگرانی مانند جانی دپ و آنجلینا جولی فیلم هایی را که در آن ایفای نقش نموده اند را تماشا نمی نمایند.

بازیگرانی که فیلم های خودشان را تماشا نمی نمایند!

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، شاید برای ما بسیار عجیب به نظر برسد، اما در بین بسیاری از بازیگران برجسته بسیار معمول و عادی است که هرگز فیلم هایی که در آن ایفای نقش نموده اند را تماشا نمی نمایند. دلایل این امر متفاوت است. بسیاری از بازیگران اغلب در خصوص کار خود احساس ناامنی می نمایند و بیشتر آن ها نمی خواهند چهره خود را بر روی صفحه نمایش فیلم ببینند که توسط منتقدان سینما بیش از حد تحلیل و نقد شوند.

سایر بازیگران نگران هستند که تماشای نقش خود در صفحه نمایش، تاثیر منفی بر نقش های فیلم های آینده آن ها داشته باشد. اگر یک بازیگر بیش از حد نسبت به خود انتقاد کند، ممکن است نسبت به چگونگی نگاه از بیرون بیش از حد خودمطلعی داشته باشد و این امر می تواند بر روی پذیرش یا عدم پذیرش نقش های دیگر در آینده تأثیر بگذارد.

شاید شما تصور کنید که بیشتر بازیگران از دیدن محصول نهایی فیلمی که روز ها و شب های طولانی را صرف ساختن آن نموده اند بسیار هیجان زده خواهند شد، اما برای بسیاری از بازیگران حرفه ای این موضوع صدق نمی نماید. بعضی از بازیگران از ایفای نقش لذت می برند، اما از تماشای خود فیلم نه. این بازیگران پس از اتمام فیلمبرداری، به پروژه بعدی برای ایفای نقش می فرایند.

دو بازیگری که فیلم های خود را از نظر فنی تماشا می نمایند و به نظر نمی رسد که از این موضوع هیجان زده شوند؛ تام هنکس و رابرت دنیرو هستند. در مصاحبه ای از تام هنکس پرسیده شد که او از دیدن دوباره کدام یک از فیلم های قدیمی لذت می برد. او پاسخ داده است: من هیچ یک از فیلم های قدیمی خود را تماشا نمی کنم. تنها اثری که ممکن است با علاقه فراوان آن را تماشا کنم، فیلم کوتاهی است که آن را کارگردانی کردم. فیلمی که وقتی اکنون آن را تماشا می کنم، هنوز هم لبخند بر چهره من می آورد. من عملکرد خودم را تماشا نمی کنم. چه کسی این کار را انجام می دهد؟ این دیوانگی است. من همه فیلم ها را یک بار دیده ام، اما دیگر نیازی به دیدن آن ها نیست. زیرا آن ها تغییری نمی نمایند.

رابرت دنیرو نیز گفت که تماشای خودش در فیلم برایش خسته نماینده است. او گفته است: من دوست ندارم فیلم های خودم را تماشا کنم و هنگام تماشای فیلم های خودم خوابم می برد. باور این موضوع تقریبا سخت به نظر می رسد که هنگام تماشای فیلم های کلاسیکی مانند پدرخوانده و راننده تاکسی چگونه می توان خوابید؟ در اینجا نام تعدادی از بازیگرانی که فیلم های خود را تماشا نمی نمایند، آورده شده است.

اندرو گارفیلد (Andrew Garfield)

اندرو گارفیلد در مصاحبه ای با هالیوود ریپورتر برای فیلم هرگز مرا رها نکن (Never Let Me Go) به خبرنگاران گفت: من در واقع فیلم را ندیده ام. سعی می کنم این کار را نکنم. گارفیلد می ترسد که چیزی را درباره خودش بداند یا ببیند که ذهن او را آشفته کند. وی اضافه نمود: من نمی خواهم از آنچه انجام می دهم مطلع باشم. با این حال، سازندگان فیلم شبکه اجتماعی برای حضور در اکران فیلم او را تحت فشار قرار دادند. او گفته است: آن ها مرا وادار کردند که فیلم خود را تماشا کنم.

جرد لتو (Jared Leto)

جرد لتو برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در فیلم باشگاه خریداران دالاس شد، اما احتمالا او هرگز ندیده است که در فیلم خود چگونه بوده است. جرد لتو با وجود بازی در یک نقش منحصر به فرد و چالش برانگیز گفت که فرایند ساخت فیلم برای او در مقایسه با سایر بازیگران متفاوت است.

او گفته است: تجربه ساختن فیلم برای من بیشترین تجربه را دارد. من واقعا هیچ مسئله ای ندارم که فیلم را خیلی تماشا کنم. شاید بتوانم آن را به هدف سرگرمی تماشا کنم، اما شما وقتی فیلم را انجام دادید، کنترل کمی بر محصول نهایی دارید. بنابراین من احساس می کنم بیشتر مایل به ندیدن آن و ترک آن هستم. با ترک خود در مکانی که هر فیلم را بازی کردم، می توانم آغاز دوباره خود را شکل دهم و امیدوارم که خودم را تکرار نکنم.

جولیان مور (Julianne Moore)

مور از آن دست بازیگرانی است که بیش از فیلم سازی به بازیگری علاقه دارد. جولیان مور به احتمال زیاد در ابتدای مراسم روی فرش قرمز می رود و قبل از آغاز فیلم آنجا را ترک می نماید. او می گوید: من هیچ کدام از فیلم های خودم را ندیده ام. بیشتر از تماشای فیلم، دوست دارم در فیلم باشم. این هیجان عظیم من، بسیار بیشتر از دیدن محصول نهایی است.

واکین فینیکس (Joaquin Phoenix)

این بازیگر هالیوود که با فیلم های نشانه ها و او شناخته می گردد، اعتراف می نماید علاقه دارد که ببیند روبروی دوربین چگونه به نظر می رسد. اما، در خاتمه روز احساس می نماید که این کار بر تمام فراوریات آینده او تأثیر منفی خواهد داشت. او می گوید: فکر می کنم تماشای خود در فیلم ها خطرات زیادی دارد. من هرگز نمی خواهم خودم را ببینم زمانی که دوربین فیلم من را می گیرد. البته بخشی از وجود شما برای دیدن آن کنجکاو است، اما من مجبورم به طور مداوم به خودم، نه بگویم. زیرا ممکن است دیدن فیلم بر آینده کاری اثر منفی بگذارد.

نیکول کیدمن (Nicole Kidman)

نیکول کیدمن اعتراف کرد هنگامی که در حال فیلمبرداری در یک فیلم خاص بود، قادر به برقراری ارتباط عاطفی با شخصیت نبود و از اینکه از نظر ظاهری روی صفحه نمایش چگونه است ترس داشت؛ بنابراین او به جای تماشای فیلم، تصمیم گرفت که هرگز آن را تماشا نکند. او گفته است: نمی توانم به این فیلم نگاه کنم و نسبت به آنچه انجام داده ام افتخار کنم. من آنجا نشستم و به کیت (نقش همسر در فیلم) نگاه کردم و رفتم. ازخود پرسیدم آیا من در این فیلم خوب هستم؟ فقط برای من غیرممکن است که از لحاظ احساسی با آن نقش ارتباط برقرار کنم.

هریسون فورد (Harrison Ford)

هریسون فورد با وجود کار بر روی عظیمترین فیلم های تاریخ هالیوود اعتراف کرد که هرگز کار های خود را در مجموعه ایندیانا جونز ندیده است.

آنجلینا جولی (Angelina Jolie)

آنجلینا جولی علاقه چندانی به دیدن نحوه عملکرد خود در فیلم ها ندارد. او می گوید: من فرایند انجام فیلم را بیشتر از تماشای آن دوست دارم. واقعا دوست ندارم فیلم های خود را تماشا کنم، اما عاشق تماشای فیلم های بِرد هستم. او هنگام فیلمبرداری از فیلم اکشن تحت تعقیب اظهار کرد که احساس نمی نماید پس از فراوری این محصول، آن را تماشا کند.

جسی آیزنبرگ (Jesse Eisenberg)

جسی آیزنبرگ هنگام تبلیغ فیلم جدید خود به نام دو برابر در هنگام حضور در نمایش دیوید لترمن، نشان داد که او نه تنها این فیلم را ندیده است، بلکه فیلم های دیگری را که در آن ایفای نقش نموده باشد را هم ندیده است. درست مانند اندرو گارفیلد که اعتراف کرد مجبور شده فیلم شبکه اجتماعی را تماشا کند.

او می گوید: ما می بایست به اکران عمومی فیلم شبکه اجتماعی در مرکز هنر های نمایشی لینکلن برویم و من از آن متنفرم. من می دانم، فیلم خوبی است، زیرا مردم آن را می گویند، اما نمی توانم به چهره خود نگاه کنم. جالب تر این است که او اصلا فیلم تماشا نمی نماید. او می گوید: من در چند سال گذشته تنها یک فیلم تماشا نموده ام. من تماشای فیلم ها را متوقف کردم؛ بنابراین من از هیچ چیزی که در حال حاضر در فیلم ها پیش می آید، مطلع نیستم.

جانی دپ (Johnny Depp)

جانی دپ هرگز هیچ فیلمی را که در آن حضور داشته؛ ندیده است. او می گوید: در هر صورت، وقتی کار من در یک فیلم انجام شد، دیگر مسائل اصلا به من ارتباطی ندارد. من تا جایی که بتوانم از آن دور می کنم. دوست ندارم خودم را تماشا کنم. به عبارت دیگر، دپ به سختی فیلم های تیم برتون را دیده است. او می گوید: مدتی قبل تصمیم گرفتم که بهتر است فیلم هایم را نبینم. احساس می کنم دیدن فیلم هایم به من آسیب می رساند. می خواهم تا آنجا که ممکن است نتیجه فیلم ها را ندانم، زیرا وقتی که بازی در آن شخصیت تمام شد، دیگر ادامه کار به شما مربوط نیست.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1756

به "بازیگرانی که فیلم های خودشان را تماشا نمی نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیگرانی که فیلم های خودشان را تماشا نمی نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید