تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی حفاظت از طبیعت سال 2018

به گزارش تعطیلات رو، ما انسان ها اغلب قدر و منزلت طبیعتی که در اطرافمان وجود دارد را نمی دانیم. طبیعت نقش پر رنگی در زندگی ما دارد؛ اما ما تصور می کنیم که همواره در کنار ما هست و از بین نمی رود؛ در صورتی که اگر با دقت بیشتری به اطراف خود نگاه کنیم، متوجه شدت صنعتی شدن، مدرنیزه شدن و سایر فاکتور های ساخته دست انسان که باعث آسیب رساندن و نابود کردن طبیعت شگفت انگیز اطراف ما هستند می شویم و ترس جدی در ما برانگیخته می گردد که ممکن است در آینده، نشانی از آن وجود نداشته باشد. در چند قرن گذشته، ما انسان ها اختلال زیادی در چرخه طبیعت ایجاد نموده ایم و با دستان خود، اکوسیستم خود را به سمت نابودی سوق داده ایم. اما نهاد هایی مانند سازمان حفاظت از طبیعت Nature Conservancy وجود دارند که با هدف حفظ محیط زیست تشکیل شده اند و برای اطلاع رسانی به مردم و حفاظت از طبیعت کوشش می نمایند. برای بالا بردن آگاهی نسبت به احتیاج به حفاظت از طبیعت، این سازمان که مقر اصلی آن در یکی از شهرستان های استان ویرجینیا به نام آرلینگتون Arlington واقع شده است، یک مسابقه سالانه پیروز عکاسی برگزار می نماید؛ در مسابقه عکاسی سال جاری، بیش از 50 هزار تصویر که به وسیله عکاسان از بیش از 135 کشور در سرتاسر دنیا ثبت نموده اند در آن به رقابت پرداختند. این تصاویر با توجه به مضمون شان در چند شاخه از جمله منظره، آب، حیات وحش، شهرها، طبیعت و غیره به نمایش در آمدند و در هر یک از شاخه ها، برترین عکس های برگزیده شدند. در این مطلب خبرنگاران، به معرفی تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی حفاظت از طبیعت سال 2018 می پردازیم. با ما همراه باشید:

تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی حفاظت از طبیعت سال 2018

بازی مادیان ها

برنده مسابقه عکاسی حفاظت از طبیعت سال 2018،

عکاس: کامیل بریوتت از لیون در فرانسه

عکسی که برنده مسابقه عکاسی حفاظت از طبیعت سال 2018 شد، عکس بسیار زیبا از یک جفت مادیان است که روی پاهای عقب خود ایستاده اند و بدن هایشان بین زمین و هوا قرار گرفته اند. این دو اسب وحشی در منطقه طبیعی کامارگ Camargue در کشور فرانسه در حال بازی کردن در یک گودال پر از گل و پاشیدن گل ها به تمامی جهات اطراف هستند. بدون شک، قدرت طبیعت و حیوانات در این عکس ساده، به طرزی فوق العاده به تصویر کشیده شده است.

آرامشعکاس: جرمی استیونز ، از پنسیلوانیا در آمریکا

این منظره جادویی برفی با آبشار درخشنده ای که در مرکز تصویر قرار گرفته است، در ژانویه 2018، در دریاچه آلدیجارفوس Lake Aldeyjarfoss در کشور ایسلند به ثبت رسیده است. آبشار آلدیجارفوس Aldeyjarfoss با ارتفاع 20 متر، در شمال کشور ایسلند واقع شده است. تقابل سنگ های آتشفشانی و آبِ سفیدِ روان از آبشار، منظره ای زیبا به این منطقه بخشیده اند. جرمی استیونز، عکاسی که این عکس فوق العاده را ثبت نموده است، اعتراف نموده که علاقه دارد از جاهای بسیار سخت بالا برود تا به نقاطی برسد که بیشترین آرامش را دارند. این عکس، عکاس آن را یکی از برندگان بخش آب در رقابت ها نموده است.

انرژی خالص و آتشعکاس: هرناندو آلونسو ریورا سروانتس ، از ویلا دو آلوارز در مکزیک

در عکس قدرتمند این عکاس، فوران شبانه آتش فشان کولیما Colima در مکزیک را در مسابقه عکاسی حفاظت از طبیعت سال 2018 به نمایش در آورده است؛ این زیبایی طبیعی خارق العاده با پس زمینه آسمان پر ستاره شب، انرژی خالصی که در طبیعت وجود دارد را به بیننده این عکس نشان می دهد. ثبت این عکس و شکار لحظه آذرخش در حین فوران مواد مذاب، عکاس مکزیکی تبار را به یکی از برندگان بخش منظره بدل نموده است.

تماشای تو، تماشای منعکاس: مگان لورنز ، از اونتاریو در کانادا

عکس این روباه سرخ و زیبا، حین سفر عکاس به یکی از جزایر کانادا، به نام نیوفاندلند Newfoundland، به ثبت رسیده است و رنگ های روشن و خاص موهای بدنش با پس زمینه روشن و زیبای طبیعت اطرافش ترکیب شده اند. این روباه قرمز باران خورده، انتخاب اول مردم در بخش حیات وحش به شمار می رود.

شکارچیعکاس: روبروتو موچینی فورمیگا، از ریو دو ژانیرو در برزیل

اگر فیلم مشهور آرواره ها Jaws ساخته استیون اسپیلبرگ Steven Spielberg را دیده باشید، ممکن است با تماشا این صحنه تهدید آمیز که یک کوسه سفید بزرگ دهان پر از دندان های نوک تیز خود را باز نموده و به یک گروه معصوم از ماهی ها حمله می نماید، شما را به لرزه بیاندازد. به نظر می رسد این کوسه که در آب های اقیانوس آرام در اطراف جزیره گوادلوپ Guadalupe Island در مکزیک گشت می زده است، شکار خود را از میان این گروه از ماهی های کوچک برگزیده باشد. این عکس مقام اول در بخش حیات وحش را به دست آورده است.

خرس قطبیعکاس: فلورین لدو، از بروکسل در بلژیک

در این عکس فوق العاده که از زاویه بالا گرفته شده و توجه افراد بسیاری را به خود جلب نموده است، یک خرس قطبی سفید روی یک توده یخ در حال آب شدن دیده می گردد. منظره ای که به وضوح شرایط بحرانی زندگی خرس های قطبی و بالا آمدن سطح آب های آزاد را به نمایش می گذارد. با این که این تصویر به نظر می رسد در قطب شمال گرفته شده باشد و وجود این خرس نیز به قطبی بودن فضا یاری می نماید، اما این عکس در نوناووت Nunavut، منطقه ای یخ زده در کانادای شمالی ثبت شده است. این تصویر، یکی از برندگان بخش حیات وحش بوده است.

به زیستگاه کوچک من خوش آمدیدعکاس: دانکن مک نات ، از قلعه داگلاس در بریتانیا

از منظره خرس قطبی بزرگ از زاویه بالا در عکس قبلی، به عکس یک حشره بسیار کوچک که از نزدیک گرفته شده است می رسیم. این تصویر با جزییات از حشره ای در زیر سایه بان یک قارچ سمی در اسکاتلند جنوبی، عکاس را یکی از برندگان بخش جایزه ویژه هیات داوران نموده است.

طبیعت، مادری دست و دل بازعکاس: روبن داریو مجیا ، از بارانکیلا در کلمبیا

در این عکس اسرار آمیز و تاثیر گذار، یک مدل مجذوب نماینده وجود دارد که صورت خود را پشت یک برگ بزرگ و تقریبا شفاف پنهان نموده است؛ برگی که هم همه چیز را می پوشاند و هم در عین حال، همه چیز را به نمایش می گذارد. این تصویر، به وسیله عکاسی کلمبیایی با عنوان طبیعت، مادری دست و دل باز به مسابقه گذاشته شده و در نهایت، به عنوان یکی از برندگان بخش جایزه ویژه داوران انتخاب شده است.

در آغوش گرفتن قورباغهعکاس: تررا فوندریست ، از آرکانزاس در آمریکا

بوسه از یک دختر مو طلایی بر یک قورباغه بسیار کوچک که احتمالا آن قورباغه را به یک شاهزاده بسیار خوش قیافه تبدیل خواهد نمود. مطمئن نیستیم این رخ داده باشد؛ اما به طور قطع، عشق به طبیعت در این عکس خارق العاده به طور کامل منعکس شده است. بانویی اهل استان آرکانزاس Arkansas در آمریکا این عکس را از دخترش به ثبت رسانده که سومین تصویر منتخب در رقابت ها شده است. او می گوید که باتلاق های اطراف محل زندگی شان پر از موجوداتی همانند وزغ ها، گاوغوک آمریکایی و نوزادان قورباغه است. و دخترش به تمامی این جانداران علاقه دارد و حتا امیدوار است که در آینده مرکزی برای نگه داری حیوانات ایجاد کند.

شگفتی های آبشارعکاس: هری رندل ، از بولاوایو در زیمبابوه

آبشار های پر قدرت و بزرگ ویکتوریا، آب های خود را در امتداد مرز زیمبابوه و زامبیا در آفریقا مانند سیلی به پایین صخره ها می ریزند و یکی از شگفتی های دنیا نام گرفته اند. گردشگرانی که به آفریقا می آیند، در محل این آبشار تجمع می نمایند و سه دختری که در این عکس ثبت شده اند در حالت نشسته و در حال تماشای جریان بزرگ آبی که از این آبشار ها فرو می ریزد هستند.

جلسه تمساح هاعکاس: جورج آندره دییل ، از دیستریتو فدرال در برزیل

این دریاچه پر از تمساح در استان پوکونه Poconé در کشور برزیل واقع شده است. این تصویر آبی رنگ که صدها تمساح را که در انتظار شکار کمین نموده اند نشان می دهد، در اواخر بعد از ظهر که نور طبیعی کمرنگی این ناحیه را در بر گرفته است ثبت شده است. این تصویر، برنده بخش آب در رقابت های عکاسی سال جاری بوده است.

طلوع آفتاب در واما وچه، رومانیعکاس: جورج بوفان، از تیمیسورا در رومانی

پشت این تصویر ساده، داستان جالبی وجود دارد. در روستای رومانیایی ما واچا Ma Vacha در دریای سیاه، در نزدیکی مرز بلغارستان، قانون نانوشته ای وجود دارد که تمامی گردشگران و بازدید نمایندگان می بایست به جای اقامت در هتل های مدرن، در ساحل چادر بزنند و بخوابند. درخشش انوار خورشید بر فراز ساحل دریای سیاه، در این روستا که این جلوه زیبا را پدید آورده است، باعث شده است که این تصویر یکی از برندگان مسابقه سال جاری باشد.

بازپس گیریعکس از جس یانگ و فورت لی ، از نیوجرسی در آمریکا

عکاس آمریکایی، جس یانگ، برای ثبت کردن این تصویر قدرتمند و فوق العاده که قدرت طبیعت را به نمایش می گذارد به بیابان های امارات متحده عربی سفر نموده است. این خانه که سیلی از شن آن را پر نموده است در یک شهر متروک در کشور امارات واقع شده است. جسی، معتقد است که هر جایی که به وسیله انسان ها رها گردد، به چنگال طبیعت می افتد؛ مانند همین خانه که تا چندی دیگر به کلی زیر کوهی از شن پنهان خواهد شد. تصویر پیش رو، یکی از برندگان بخش شهرها و طبیعت می باشد.

خانه من ، شهر منعکاس: کووک کوئی آندوس تسه ، وانگ تای سین ، از هنگ کنگ

صخره مرتفع لاین راک Lion Rock با 495 متر ارتفاع، سمبلی از هنگ کنگ به شمار می رود و بسیاری از ساکنان آن منطقه، از جمله عکاس این تصویر تاثیر گذار، در سایه این کوه رشد نموده اند و اعتقاد دارند که این صخره، روحیه و شخصیت مردم این منطقه را به نمایش می گذارد. این منظره زیبا از کوه لاین راکLion Rock و نور آپارتمان ها در کوهپایه، سبب شد تا این عکاس هنگ کنگی، یکی از برندگان بخش شهرها و طبیعت باشد.

خاتمه نزدیک استعکاس: آندره مرسیر، لس آنجلس در کالیفرنیا، آمریکا

دقیقا مانند تصویر خرس قطبی که قبلا در خصوص آن صحبت شد، تصاویر دیگری نیز در این مسابقه وجود داشتند که پدیده آب شدن یخچال های طبیعی را به نمایش گذاشته بودند. در این تصویر، یک کوه یخ، شکسته شده و در حال آب شدن در نزدیکی سواحل ایسلند، ثبت شده است.

فوران آتش فشانیعکاس: الیس باتلر، از هونولولو در هاوایی، آمریکا

در سال گذشته، تعداد محدودی فوران آتش فشانی در جزیره های دور افتاده هاوایی که دارای دو آتش فشان فعال هستند، رخ داده اند. در تصویر بالا، فوران کیلاویا Kīlauea، فعال ترین آتشفشان روی سیاره زمین، به طور واضحی ثبت شده است. این تصویر از برندگان بخش جایزه ویژه هیات داوران بوده است.

شکاف های باریکعکاس: تانر لاتام، بوزمان ، از مونتانا در آمریکا

بنای ملی اسکالانته Escalante که در استان یوتاه در آمریکا واقع شده است، جایگاه بعضی از باریک ترین کنیون های آمریکا می باشد. کنیون هایی که (همانطور که در تصویر فوق العاده پیش روی خود می بینید) راه رفتن در آنها فقط برای کسانی که لاغر هستند امکان پذیر است.

شناور بودن در دریای مردهعکاس: آلین فورتونا ، ریو گراند دو سول در برزیل

از پایین ترین نقطه دنیا در دریای مرده، آلینا فورتونا که از یک زن شناور در آب در پس زمینه این منظره خیره نماینده عکس انداخته است، می گوید : این ما هستیم که به طبیعت تعلق داریم و برعکس آن درست نیست. بدون طبیعت، ما زندگی نمی کنیم؛ اما بدون ما، طبیعت زنده می ماند و به زندگی خود ادامه می دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 9 بهمن 1401 بروزرسانی: 9 بهمن 1401 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2267

به "تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی حفاظت از طبیعت سال 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی حفاظت از طبیعت سال 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید