تنوع اقلیمی و فرهنگی وجه تمایز گردشگری اردبیل نسبت به سایر استان ها

به گزارش تعطیلات رو، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل گفت: تنوع جاذبه های طبیعی، اقلیمی و فرهنگی وجه تمایز گردشگری اردبیل نسبت به سایر استان های کشور است.

تنوع اقلیمی و فرهنگی وجه تمایز گردشگری اردبیل نسبت به سایر استان ها

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

به گزارش تعطیلات رو به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل، نادر فلاحی، مدیرکل این اداره، ظهر چهارشنبه یکم آبان ماه، در جلسه برنامه ریزی، کنفرانس بین المللی اکوتوریسم و طبیعت گردی 2020 توضیح داد: یکی از دلایل تمایز اردبیل با سایر استان ها تنوع جاذبه های آن است که در سایه تنوع اقلیم و فرهنگ مناطق مختلف شکل گرفته است.

او اضافه نمود: استان اردبیل از شمال تا جنوب دارای طبیعت منحصر به فردی است تا جایی که می توان در فصول مختلف آب و هوای متنوعی را در این استان تجربه کرد و این موضوع جاذبه قابل توجهی برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم ساخته و در طول سال می توان شرایط آب و هوایی فصول مختلف را در یک استان تجربه کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل ادامه داد: همچنین تنوع فرهنگی، آداب و رسوم و غذاهای سنتی از شمال تا جنوب استان اردبیل فرصتی را فراهم نموده تا در فاصله حدود 300کیلومتری از شمال تا جنوب استان شاهد جاذبه های متعددی در حوزه تاریخی و فرهنگی باشیم.

فلاحی با بیان اینکه رویدادهای گردشگری فرصتی برای معرفی این قابلیت ها است، ادامه داد: کنفرانس بین المللی اکوتوریسم که در اردیبهشت سال آینده در اردبیل برگزار خواهد شد، فرصتی برای معرفی جاذبه های این استان در همه حوزه ها به شمار می رود.

او با اشاره به نقش محوری روستاها و جوامع بومی در جذب گردشگر، اضافه نمود: بخش قابل توجهی از جاذبه های تاریخی، فرهنگی، میراثی و طبیعی در روستاهای این استان واقع شده که ضروری است در کنفرانس 2020 معرفی گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان توضیح داد: برنامه ریزی برای برگزاری این رویداد شروع شده و پیش بینی می گردد، معرفی قابلیت ها در سطح بین الملل جذب و ماندگاری مسافران را افزایش دهد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 560

به "تنوع اقلیمی و فرهنگی وجه تمایز گردشگری اردبیل نسبت به سایر استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنوع اقلیمی و فرهنگی وجه تمایز گردشگری اردبیل نسبت به سایر استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید