توصیه هایی برای مسافران مسن که تنها سفر می نمایند

به گزارش تعطیلات رو، تنها مسافرت کردن می تواند رضایت بخش، توأم با حس آزادی و استقلال باشد. اگر آگاهانه پا به سفر بگذاریم، تنها بودن هرگز آزارمان نخواهد داد. تنهایی ما را در سفر با آدم ها، زندگی ها و فرهنگ های متفاوت آشنا می نماید. هر چقدر که سن ما بالاتر می رود، تمایل مان به دوری از شلوغی و تنش های زندگی روزمره بیشتر می گردد. در این بین سفر رفتن، خستگی روز های پردغدغه زندگی مان را به در می نماید و جان تازه ای به روح مان می بخشد. از آنجایی که برخی از افراد مسن تمایل دارند تنها مسافرت نمایند؛ مطالعه پیشنهاد های زیر را برای سفری لذت بخش تر، توصیه می کنیم.

توصیه هایی برای مسافران مسن که تنها سفر می نمایند

1. به همراه داشتن کتاب، مجله و...

همواره چیزهایی برای مطالعه یا جدول هایی برای حل کردن در زمانی که در رستوران مشغول غذا خوردن یا حتی وقتی که در صف انتظار موزه ها و یا جاذبه های دیگر گردشگری هستید به همراه داشته باشید. این کار باعث طفره رفتن از سکوت حاکم بر زمانی می گردد که می توانستید با فرد دیگری صحبت کنید، سکوتی که تنهایی تان را تلقین می کند و کسالت بار است. بعلاوه وقتی دیگران متوجه چیزی که مطالعه می کنید یا کاری که می کنید شوند و بخواهند درباره آن با شما وارد تبادل نظر شوند، با این کار یک تبادل نظری خوشایند با آنها را رقم زده اید.

2. به شام یا ناهار غیررسمی فکر کنید

وقتی صحبت از رستوران ها می گردد، مسافرانِ تنها در اغلب موارد از تنها غذا خوردن مضطرب می شوند. بعلاوه چیزی را برخی روان شناسان به آن سولومانگارفوبیا، یا ترس از تنها غذا خوردن، لقب داده اند. برای تجربه ناهاری لذت بخش تر رستوران هایی را انتخاب کنید که به مشتری هایش اجازه می دهد غذای شان را در بار میل نمایند، یعنی جایی که مجال صحبت و معاشرت با افراد دیگر آسان تر است.

3. در قلب شهر بمانید

برای اقامت، مکان دلپذیری درست در قلب جایی که می خواهید به آنجا سفر کنید برای خودتان رزرو کنید. این که حس کنید در طول سفر همه چیز برای خودتان است و هیچ کسی را ندارید که هوای شما را داشته باشد ممکن است احساس خوشایندی نداشته باشد. اما اگر توان طراوت یافتن یا نیرو بخشیدن به خودتان را در میان فراز و نشیب های سفر کسب کنید، تفاوتی چشم گیر ایجاد می گردد. اقامت در مکان های پرت و مقرون به صرفه قیمت تر ممکن است چند دلاری صرفه جویی به همراه داشته باشد، اما ممکن است در نهایت به اضطراب روزهای طولانی گردش ختم گردد؛ آن هم بدون آن که بتوانید در مکانی خصوصی در هتل تان اوقات استراحت داشته باشید.

4. در شبکه های مجازی حضور داشته باشید

عضو یک وب سایت اجتماعی، مثل اینستاگرام، فیسبوک یا توییتر شوید. اگر فکر می کنید که این شبکه های اجتماعی فقط مختص نوجوانان است سخت در اشتباهید. برخی از اعضای آن افراد بازنشسته ای هستند که می خواهند یک فنجان چایی را با کس دیگری شریک شوند. این شبکه ها فضای مناسبی هستند تا با افرادی با علاقمندی مشترکتان مثل کوهنوردان و... ارتباط برقرار کنید و با آنها همسفر شوید.

5.به تورهای مسافرتی فکر کنید

اگر تنها سفر کردن به صورت کاملاً انفرادی و مستقل برای تان راحت نیست، به تورها یا گل گشت های مسافرتی فکر کنید که حال و هوای آن مناسب علائق خاص خودتان باشد؛ از نظر تاریخی، هنری، خوراک، طبیعت و... مجبور نیستید نگران تدارکات و جزئیات باشید و حتی مجال خوبی وجود دارد که در طول سفر دوستانی بیابید.

6. به سفرهای یک روزه فکر کنید

اگر یک تور مسافرتی با جزییات کامل را نمی خواهید، به تورهای یک روزه و با راهنما فکر کنید. علاوه بر این که دیدی عالی از محیط اطراف پیدا می کنید، دست کم برای مدتی کوتاه از همراهی هدایت خوب و همینطور احتمالاً افراد همفکر برخوردار خواهید بود. گاهی ساعات اندکی که در سفرهای این چنینی سپری می گردد به تنهایی تمام افسردگی های مسافرت تنها را دفع می کند.

7.ساده بگیرید

برنامه سفرتان را ساده بگیرید. پیمودن مسافت از شهری به شهر دیگر یا از کشوری به کشور دیگر ممکن است از نظر جسمی و روحی طاقت فرسا باشد؛ حتی برای زوج هایی که با تجربه سفر می نمایند. به جای این گونه سفر کردن، یک مقصد و یک محل اقامت انتخاب کنید و آن محل را پایگاه اقامت در طول سفرتان در نظر بگیرید. بعلاوه، در طول مدت اقامت خودتان به شرکت در یک کلاس آموزشی فکر کنید (مثل آشپزی). با این روش ها شما از مردم شناخت پیدا می کنید، مسیرتان را بدون نقشه یاد می گیرید، کارهای روزمره لذت بخشی برای خودتان به وجود می آورید و شاید حتی کمی این حس به شما دست دهد که خودتان مثل مردم محلی هستید.

منبع: travel.aarp.org

ترجمه آزاد: تحریریه خبرنگاران

لطفا در نشر دانسته های خود کوشا باشید.

برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.

منبع: دالاهو
انتشار: 2 مهر 1401 بروزرسانی: 2 مهر 1401 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2208

به "توصیه هایی برای مسافران مسن که تنها سفر می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هایی برای مسافران مسن که تنها سفر می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید