تکواندو ایران شرایط سختی دارد، باید برنامه چهار ساله داشته باشیم

به گزارش تعطیلات رو، بیژن مقانلو که بعد از کناره گیری از سرمربیگری تیم ملی، اقدام به برگزاری کلاس های آموزش مبارزه در کشورهای مختلف می کرد، مدتی است به عنوان مسئول هواپیمایی ایران در کشورهای روسیه، آذربایجان و گرجستان منصوب شده و در مسکو همراه با دختر خود تمرینات تکواندو را پیگیری می نماید.

تکواندو ایران شرایط سختی دارد، باید برنامه چهار ساله داشته باشیم

مقانلو در این خصوص به تعطیلات رو گفت: از تکواندو دور نیستم و ضمن تمرین همچنان به صورت جدی تکواندو روز جهان را رصد می کنم. برای برگزاری کلاس های هماهنگی و آموزشی به کشورهای مختلف دعوت می شوم و برای آنکه به روز باشم مجبورم هر روز در این بخش مطالعه داشته باشم و تمرینات و مبارزات بهترین های جهان را دنبال کنم.

مقانلو در مورد وضعیت تیم ملی ایران هم گفت: برای مجموعه تیم ملی آرزوی پیروزیت دارم. روزهای سختی در پیش است و همه باید حمایت نمایند تا در فاصله باقی مانده تا رقابتهای مرحله نهایی گرندپری در مسکو، تیم با شرایط آرمانی تمرین نموده و راهی روسیه گردد. شرایط برای دو تکواندوکار ما در راستا کسب سهمیه مهیاست، ولی در وزن 68- کیلوگرم کار سخت است و میرهاشم حسینی برای قطعی کردن سهمیه خود باید به فینال برسد.

سرمربی پشین تیم ملی گفت: راستا کسب سهمیه و حضور مدام در رقابتهای گرندپری بسیار سخت است. اینکه تکواندوکار خود را در رنکینگ حفظ کنید و در کوشش برای ارتقای صندلی آن باشید بسیار سخت است. اجرایی شدن تمام این برنامه ها یک کار منسجم و هماهنگ را طلب می نماید. ضمن اینکه باید برای حضور نفرات جدید در رنکینگ هم برنامه ریزی داشت.

وی اضافه نمود: زمانی که بنده مسئولیت داشتم همین سختی ها بود و بعضی آقایان بدون توجه به سختی های کار معتقد بودند که با پتانسیل بالای تکواندو هر کاری شدنی است. ولی همین الان می بینیم که دو نفری که در رنکینگ صندلی خوبی دارند و کسب سهمیه آنها قطعی است از چند سال قبل در تیم ملی حضور داشته اند. آرمین هادی پور و سجاد مردانی از سال 2013 در حال کوشش برای پیروزیت تیم ملی هستند و تنها میرهاشم حسینی در این مدت وارد رنکینگ شده و جزو نفرات زیر 10 قرار گرفته است. ضمن اینکه باید برنامه چهار ساله داشت و نفرات جدیدی را برای حضور در مسابقات معتبر مهیا کنیم تا تعداد نفراتی که در رنکینگ داریم افزایش یابند و در سال ما قبل المپیک به مشکل برنخوریم.

مقانلو با بیان اینکه تکواندوکاران ایران مبارزات خوبی را به نمایش می گذارند گفت: من رقابتهای گرندپری را دنبال می کنم و مبارزات اعضای تیم در صوفیه را نیز پیگیری کردم. این رقابتها شرایط خاص خود را دارد و بعضی مواقع حریف بهتر است و پیروز به کسب پیروزی می گردد. به عنوان مثال ژائو چینی بارها و بارها به دای هون لی باخته بود، ولی لی در فینال صوفیه حتی یک امتیاز هم نگرفت. هر چه هم روی تابلو ثبت شد، اخطار حریف چینی بود و برای اولین بار برابر این کره ای پیروز شد.

سرمربی پیشین تیم ملی در سرانجام گفت: این یک ماه برای تکواندو و تیم ملی خیلی مهم است و امیدوارم اعضای تیم با آمادگی بالا به مسکو بیایند.من هم برای تماشای مسابقات به سالن می روم تا از تیم ملی حمایت نموده باشم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 605

به "تکواندو ایران شرایط سختی دارد، باید برنامه چهار ساله داشته باشیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "تکواندو ایران شرایط سختی دارد، باید برنامه چهار ساله داشته باشیم" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکواندو ایران شرایط سختی دارد، باید برنامه چهار ساله داشته باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید