آشنایی با جاذبه های شهر واشنگتن آمریکا

به گزارش تعطیلات رو، شهر واشنگتن دی سی، پایتخت ایالات متحده آمریکا، یکی از شهرهای مهم و معروف جهان است. این شهر محل قرارگیری بسیاری از بناهای تاریخی، سیاسی، فرهنگی و علمی آمریکا است که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند. اگر شما هم قصد دارید به این شهر سفر کنید، می‌توانید از این مقاله برای آشنایی با جاذبه‌های شهر واشنگتن آمریکا استفاده کنید. ما در این مقاله به معرفی 15 جاذبه‌ی برتر این شهر خواهیم پرداخت که دیدن آن‌ها را از دست ندهید.

آشنایی با جاذبه های شهر واشنگتن آمریکا

برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری و سفر به سراسر دنیا با bestcanadatours.com مجری مستقیم تورهای مسافرتی و گردشگری همراه باشید.

موسسه و موزه اسمیتسونیان (Smithsonian Institution)

موسسه اسمیتسونیان یک سازمان مستقل علمی و فرهنگی است که 19 موزه، 9 مرکز تحقیقات و یک باغ وحش را در بر می‌گیرد. این موسسه در سال 1846 تاسیس شد و به نام جیمز اسمیتسون، یک دانشمند بریتانیایی که اموال خود را برای ایجاد یک مؤسسه علمی در آمریکا به کنگره اهدا کرد، نامگذاری شد. موسسه اسمیتسونیان بزرگترین مجموعه موزه‌ای جهان است و بیش از 150 میلیون قطعه نمایشی را در خود جای داده است. اکثر موزه‌های این موسسه در نشنال مال، یک پارک ملی در مرکز شهر واشنگتن، واقع شده‌اند و برای عموم رایگان هستند. برخی از موزه‌های مشهور این موسسه عبارتند از:

 • موزه ملی هوا و فضا (National Air and Space Museum) که نمونه‌هایی از فضاپیماها، هواپیماها، موشک‌ها و ماهواره‌های تاریخی را نشان می‌دهد.
 • موزه تاریخ طبیعی (National Museum of Natural History) که مجموعه‌ای از حیوانات، گیاهان، سنگ‌ها، فسیل‌ها و اشیاء باستانی را به نمایش می‌گذارد.
 • موزه تاریخ و فرهنگ آمریکایی آفریقایی (National Museum of African American History and Culture) که تاریخ، فرهنگ و جامعه آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار را مورد بررسی قرار می‌دهد.
 • موزه هنر آمریکا (Smithsonian American Art Museum) که آثار هنری از قرن 17 تا کنون را از نقاشان، مجسمه‌سازان، عکاسان و هنرمندان آمریکایی نشان می‌دهد.
 • گالری ملی پرتره (National Portrait Gallery) که پرتره‌هایی از شخصیت‌های تأثیرگذار در تاریخ آمریکا را به نمایش می‌گذارد.

خانه سفید (The White House)

خانه سفید، محل اقامت و کار رئیس‌جمهور آمریکا، یکی از نمادهای ملی و سیاسی این کشور است. این بنا در سال 1792 شروع به ساخت شد و در سال 1800 تکمیل گردید. این بنا طی تاریخ چندین بار تغییرات و توسعه‌هایی را تجربه کرده است. این بنا در سال 1814 توسط بریتانیایی‌ها سوخته شد و در سال 1817 بازسازی شد. در سال 1901 تئودور روزولت، رئیس‌جمهور آمریکا، این بنا را به خانه سفید نامید. در سال 1948 تریومن، رئیس‌جمهور آمریکا، این بنا را به طور کامل بازسازی کرد. در سال 1961 کندی، رئیس‌جمهور آمریکا، این بنا را به یک موزه تبدیل کرد و آثار هنری و تاریخی را در آن نمایش داد. این بنا دارای 132 اتاق، 35 حمام، 28 آتشدان، 412 درب، 147 پنجره، 8 طبقه، 3 آسانسور و یک باغ وحش است. در این بنا، بخش‌هایی از آن برای بازدید عموم باز هستند که شامل اتاق شرقی، اتاق سفید، اتاق آبی، اتاق خاورمیانه، اتاق سبز، اتاق قرمز، اتاق داینر، اتاق مطبوعات، اتاق مدال، اتاق چین، اتاق موزیک، اتاق سینما، اتاق مپ، اتاق ورزش و اتاق مراسم هستند. برای بازدید از خانه سفید، باید قبلا درخواست را از طریق سفارت یا نمایندگی کنسولی خود ارسال کنید و منتظر تأیید آن باشید.

بنای یادبود لینکلن (Lincoln Memorial)

بنای یادبود لینکلن، یکی از بناهای معروف و مهیب شهر واشنگتن است که به یاد آبراهام لینکلن، چهاردهمین رئیس‌جمهور آمریکا، ساخته شده است. این بنا در سال 1922 تکمیل شد و به سبک نئوکلاسیک طراحی شده است. این بنا شبیه یک معبد یونانی است که دارای 36 ستون مرمری است که نماد 36 ایالت آمریکا در زمان ریاست‌جمهوری لینکلن هستند. در داخل این بنا، مجسمه‌ای بزرگ از لینکلن نشسته روی صندلی را می‌توان مشاهده کرد که از مرمر سفید ساخته شده است. این مجسمه 19 فوت (5.8 متر) ارتفاع و 175 تن وزن دارد. در دیوارهای اطراف مجسمه، دو سخنرانی مشهور لینکلن، یعنی سخنرانی گتیسبرگ و سخنرانی تنفیذی دوم، حک شده‌اند. این بنا یکی از محل‌های برگزاری مراسم‌های ملی و تظاهرات مدنی است. برای مثال، در سال 1963، مارتین لوتر کینگ جونیور، رهبر حرکت حقوق مدنی آمریکا، سخنرانی معروف خود را با عنوان «من یک رویا دارم» (I Have a Dream) در پله‌های این بنا ایراد کرد.

بنای یادبود جرج واشنگتن (Washington Monument)

بنای یادبود جرج واشنگتن، یکی از بلندترین سازه‌های شهر واشنگتن است که به افتخار جرج واشنگتن، اولین رئیس‌جمهور و یکی از پدران بنیان‌گذار آمریکا، ساخته شده است. این بنا در سال 1884 تکمیل شد و به شکل یک ابلیسک یا ستون مخروطی است که از سنگ آهک، گرانیت و مرمر ساخته شده است. این بنا 555 فوت و 5.125 اینچ (169.3 متر) ارتفاع دارد و تا سال 1889 بلندترین ساختمان جهان بود. این بنا در مرکز نشنال مال، در محله فدرال تریانگل، واقع شده است و از آن می‌توان به خانه سفید، کاخ کنگره و بنای یادبود لینکلن دید. در داخل این بنا، یک آسانسور وجود دارد که می‌تواند شما را به بالاترین نقطه آن ببرد و از منظره‌ای دیدنی از شهر واشنگتن لذت ببرید. در اطراف این بنا، 50 پرچم آمریکا به نمایش گذاشته شده‌اند که نماد 50 ایالت آمریکا هستند.

نشنال مال (National Mall)

نشنال مال، یک پارک ملی در مرکز شهر واشنگتن است که بین کاخ کنگره و بنای یادبود لینکلن قرار گرفته است. این پارک یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی شهر واشنگتن است که بسیاری از بناهای تاریخی، فرهنگی و علمی آمریکا را در خود جای داده است. این پارک در سال 1791 توسط پیر شارل لانفان، یک مهندس فرانسوی، طراحی شد و در سال 1902 توسط فردریک لاو اولمستد جونیور، یک معمار منظر، تغییراتی را تجربه کرد. این پارک 2 مایل (3.2 کیلومتر) طول و 1500 فوت (457 متر) عرض دارد و حدود 1000 هکتار زمین را در بر می‌گیرد. این پارک محل برگزاری بسیاری از مراسم‌های ملی، تظاهرات، جشن‌ها و کنسرت‌ها است. برخی از جاذبه‌های موجود در این پارک عبارتند از:

 • بنای یادبود جرج واشنگتن
 • بنای یادبود توماس جفرسون
 • بنای یادبود فرانکلین دلانو روزولت
 • بنای یادبود مارتین لوتر کینگ جونیور
 • بنای یادبود جنگ جهانی دوم (The World War II Memorial) که یک بنای تقدیر از قهرمانان جنگ جهانی دوم است که در سال 2004 افتتاح شد. این بنا دارای 56 ستون است که نماد 48 ایالت، 7 منطقه و یک سرزمین آمریکا هستند. در مرکز این بنا، یک فواره آب وجود دارد که در شب با نورپردازی زیبا روشن می‌شود.
 • کتابخانه کنگره آمریکا (Library of Congress) که بزرگترین کتابخانه جهان است و بیش از 170 میلیون قطعه کتاب، نقشه، نوشته، عکس، فیلم و ضبط صوتی را در خود نگه داشته است. این کتابخانه در سال 1800 تاسیس شد و در سال 1814 توسط بریتانیایی‌ها سوخته شد. در سال 1815، توماس جفرسون، سومین رئیس‌جمهور آمریکا، کتابخانه شخصی خود را که شامل 6487 جلد کتاب بود، به کنگره اهدا کرد. این کتابخانه در سال 1897 به ساختمان فعلی خود منتقل شد و در سال 1980 به ساختمان‌های دیگری گسترش یافت. این کتابخانه دارای چندین بخش و موزه است که شامل موزه تاریخ آمریکا، موزه تاریخ موسیقی، موزه تاریخ کارتون، موزه تاریخ عکاسی و موزه تاریخ فیلم هستند.
 • دیوان عالی ایالات متحده آمریکا (The Supreme Court) که قوه قضاییه کشور آمریکا است و مسئول بررسی و تفسیر قوانین و مصوبات کنگره و رئیس‌جمهور است. این دیوان در سال 1789 تشکیل شد و در سال 1935 به ساختمان فعلی خود منتقل شد. این دیوان دارای 9 عضو است که توسط رئیس‌جمهور انتخاب و توسط کنگره تأیید می‌شوند. این دیوان برخی از پرونده‌های مهم و حساس را در طول تاریخ آمریکا حل کرده است که شامل پرونده‌هایی در مورد حقوق مدنی، حقوق بشر، حقوق زنان، حقوق مهاجران، حقوق ملیت‌ها و حقوق محیط زیست هستند.
 • بنای یادبود فرانکلین دلانو روزولت (Franklin Delano Roosevelt Memorial) که یک بنای تقدیر از فرانکلین دلانو روزولت، چهاردهمین رئیس‌جمهور آمریکا، است که در سال 1997 افتتاح شد. این بنا در کنار آبگیر تیدال، در مجاورت بنای یادبود توماس جفرسون، واقع شده است. این بنا دارای چهار بخش است که هر کدام نماد یک دوره از ریاست‌جمهوری روزولت هستند. در این بنا، مجسمه‌هایی از روزولت، همسرش الینور، سگش فالا و مردم آمریکا در زمان جنگ جهانی دوم و بحران اقتصادی را می‌توان مشاهده کرد. همچنین نقل قول‌هایی از سخنرانی‌ها و نامه‌های روزولت در دیوارهای این بنا حک شده‌اند.
 • موزه جاسوسی بین الملل (International Spy Museum) که یک موزه جذاب و متفاوت است که به موضوع جاسوسی و اطلاعات مخفی می‌پردازد. این موزه در سال 2002 تاسیس شد و در سال 2019 به ساختمان جدید خود منتقل شد. این موزه دارای چندین بخش است که شامل بخش‌هایی در مورد تاریخ جاسوسی، ابزارها و تکنولوژی‌های جاسوسی، شخصیت‌ها و مأموریت‌های جاسوسی، تهدیدها و چالش‌های جاسوسی و نقش جاسوسی در فرهنگ عامه هستند. این موزه دارای بیش از 7000 قطعه نمایشی است که شامل اسناد، عکس‌ها، لوازم، لباس‌ها، سلاح‌ها و اسباب‌بازی‌های جاسوسی هستند. این موزه همچنین دارای برنامه‌ها و فعالیت‌های تعاملی است که شما را به یک جاسوس تبدیل می‌کند و مهارت‌های شما را در رمزگشایی، تجسس، تعقیب و تفریب آزمایش می‌کند.
 • بنای یادبود جنگ ویتنام (The Vietnam Veterans Memorial) که یک بنای تقدیر از قهرمانان جنگ ویتنام است که در سال 1982 افتتاح شد. این بنا دارای دو دیوار مثلثی است که از مرمر سیاه ساخته شده‌اند و نام‌های بیش از 58000 سرباز آمریکایی که در این جنگ کشته شدند یا گم شدند، روی آن‌ها حک شده‌اند. این بنا همچنین دارای یک مجسمه از سه سرباز آمریکایی و یک مجسمه از سه زن آمریکایی که به عنوان پرستار در این جنگ خدمت کردند، است.
 • بنای یادبود جنگ کره (The Korean War Veterans Memorial) که یک بنای تقدیر از قهرمانان جنگ کره است که در سال 1995 افتتاح شد. این بنا دارای 19 مجسمه از سربازان آمریکایی است که در یک مزرعه خارها و سنگ‌ها قرار گرفته‌اند و به نظر می‌رسد که در حال حرکت در یک میدان جنگ هستند. این بنا همچنین دارای یک دیوار از گرانیت است که روی آن عکس‌هایی از سربازان و مدنیانی که در این جنگ شرکت کردند، نشان داده شده‌اند. این بنا نیز دارای یک استخر آب است که نماد صلح و آرامش است.
 • بنای یادبود توماس جفرسون (Thomas Jefferson Memorial) که یک بنای تقدیر از توماس جفرسون، سومین رئیس‌جمهور و یکی از پدران بنیان‌گذار آمریکا، است که در سال 1943 افتتاح شد. این بنا در کنار آبگیر تیدال، در مقابل بنای یادبود لینکلن، واقع شده است. این بنا به سبک نئوکلاسیک طراحی شده است و شبیه یک معبد رومی است که دارای 26 ستون است که نماد 13 ایالت اولیه آمریکا هستند. در داخل این بنا، مجسمه‌ای 19 فوتی (5.8 متری) از جفرسون را می‌توان مشاهده کرد که از برنز ساخته شده است. در دیوارهای اطراف مجسمه، نقل قول‌هایی از سخنرانی‌ها و نوشته‌های جفرسون، از جمله اعلامیه استقلال آمریکا، حک شده‌اند.

نتیجه‌گیری

شهر واشنگتن دی سی، پایتخت ایالات متحده آمریکا، یک شهر پر از جاذبه‌های تاریخی، سیاسی، فرهنگی و علمی است که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند. این شهر دارای بسیاری از بناهای یادبود، موزه‌ها، کتابخانه‌ها، پارک‌ها، محله‌ها و مراکز تفریحی است که هر کدام شاهدی بر تاریخ، فرهنگ و جامعه آمریکا هستند. این شهر نیز دارای بسیاری از رستوران‌ها، کافه‌ها، بازارها و فروشگاه‌ها است که می‌توانید از آن‌ها برای خرید، غذاخوری و تفریح استفاده کنید. اگر شما هم قصد دارید به این شهر سفر کنید، می‌توانید از این مقاله برای آشنایی با جاذبه‌های شهر واشنگتن آمریکا استفاده کنید و برنامه‌ریزی خود را بر اساس علایق و زمان خود انجام دهید.

انتشار: 22 دی 1402 بروزرسانی: 25 دی 1402 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 802

به "آشنایی با جاذبه های شهر واشنگتن آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جاذبه های شهر واشنگتن آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید