دانگ چوآن چین، شهرمزارع پلکانی خوش رنگ و لعاب

به گزارش تعطیلات رو، شهر دانگ چوآن چین بی تردید جزو زیباترین و چشم نوازترین مکان های گردشگری در دنیا می باشد. اما به ندرت نام این مکان بی نظیر در تبلیغات گردشگری دیده می گردد. این مهجور ماندن تنها محدود به تبلیغات گردشگری و آژانس های مسافربری نیست و گستردگی آن به حدی است که حتی برای یافتن نام این شهر در نقشه نیز بسیار سخت است و بدون گذر از فیلترهای جست و جو بر روی نقشه عبور کنیم. در واقع تا دهه 1990 میلادی نه مردم دنیا و نه حتی مردم کشور چین از وجود دانگ چوآن اطلاعی نداشتند تا این که یک عکاس چینی که به دنبال ماجراجویی و کشف نقاطی بی نظیر برای ثبت در فریم های خود را داشته است این منقطه ناشناخته را کشف و به عموم دنیا معرفی نمود. در این مجال به دنبال آین هستیم تا این شهر بکر و بی نظیر را به شما به صورتی مختصر معرفی نماییم. پس با خبرنگاران همراه باشید.

دانگ چوآن چین، شهرمزارع پلکانی خوش رنگ و لعاب

با مجری مستقیم تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

سرزمین سرخ و سبز

با مشاهده عکس های هوایی منطقه دانگ چوآن دو رنگ قرمز و سبز به شدت خودنمایی می نمایند. با اندکی دقت در این منطقه و مشاهده عکس هایی نزدیک تر از فضای شهر می توانیم به علت این موارد پی ببریم. رنگ قرمز عکس های هوایی به دلیل قرمز بودن خاک شهر می باشد. به علاوه در خاک دانگ چو آن مقدار قابل توجهی آهن وجود دارد که به دلیل آب و هوای مرطوب حاکم بر آن منجر به تبدیل این منابع غنی به اکسید آهن می گردد که همین امر باعث افزایش سرخی خاک می گردد.

دانگ چوآن چین

دانگ چوآن به دلیل ماده معدنی موجود در خاکش به پایتخت مس طبیعی کشور چین تبدیل شده است. به همین جهت است که سالانه تحقیقات گسترده ای بر روی آن صورت می گیرد که بهترین بهره بردای از خاک این منطقه صورت گیرد در حالی که کمترین خسارت به زیست بوم وارد گردد.

رنگ سبز گسترده شده در پهنای شهر دانگ چوآن چین نیز به دلیل وجود کشت و کار گیاهی و به خصوص کاشت جو می باشد که باعث به وجود آمدن این ترکیب رنگی می شوند.

همچنین در مناطقی از این شهر که بخش کوچکی از جنوب شهر کونمینگ می باشد گندم زارهایی یافت می گردد که بر زیبایی منطقه بیش از پیش افزوده است.

اما عمده دلیل چشم نوازی این مزارع زراعی علاوه بر رنگ های گیرا و جذاب آن، پله ای بودن مزارع مد نظر می باشد. در واقع زمینه پلکانی و همچنین بافت لایه لایه آن رویکرد کشاورزی باستانی را ایجاد نموده است. این تکنیک اگر چه امروزه در بیشتر کشورها و صنعت کشاورزی آنان منسوخ شده است اما همچنان در دانگ چوآن چین کاربرد دارد.

زیبایی های طبیعی دانگ چوآن

زمانی که کشاورزان زمین های کشاورزی را شخم می زنند تا بستر مناسب برای کشت محصولات جدید را فراهم نمایند خاک های سرخ زیر و رو شده بر اثر شخم زدن در برابر تابش نور خورشید قرار می گیرند و سرخی چشم نواز و دل فریبی را به وجود می آورند.

سرزمین ناشناختۀ دانگ چوآن را می توان به بهشت عکاسان توصیف کرد. زیرا که تمام زیبایی های ممکن را به صورت یک جا در دل خود جای داده است که منجر به فوران ذوق و علاقه هنرمندان در زمینه عکاسی و هنرهای بصری و گرافیکی می گردد. رنگ های پر نشاطی که در طبیعت دانگ چوآن به خصوص در ماه می، سپتامبر و نوامبر بسیار بی بدیل می گردد و هر نگاهی را به خود خیره می سازد.

همان گونه که در ابتدا صحبت ها نیز گفته شد دانگ چوآن جزو ناشناخته های دنیا محسوب می گردد و همین امر باعث شده ست تا زیبایی های آن، هوای دلچسبش و مکانیزم های طبیعیش از دیدِگردشگران پنهان مانده است. شاید این امر موجب گردد که این مجموعه دست نخورده باقی بماند و از آسیب های بشری محفوظ باشد اما محروم شدن از این همه زیبایی جزو نکاتی است که باید بر روی آن بیشتر تأمل کرد تا شاید راهی یافت که علاوه بر حراست از زیبایی های طبیعی دانگ چوآن گردشگران را برای بازدید به این منطقه تشویق و ترغیب نمود.

منبع: همگردی
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 430

به "دانگ چوآن چین، شهرمزارع پلکانی خوش رنگ و لعاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانگ چوآن چین، شهرمزارع پلکانی خوش رنگ و لعاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید