درون خودروی شما از توالت هم آلوده تر است!

به گزارش تعطیلات رو، آیا وقت تمیز کردن درون خودروی تان فرا رسیده است؟ نتیجه مطالعه ای تازه این گونه نشان می دهد چرا که درون خودروی شما میکروب های بیش تری نسبت به جایگاه توالت فرنگی معمولی وجود دارد! این آنالیز نشان می دهد صندوق عقب، جایگاه راننده و دسته دنده خودرو بیش ترین اندازه باکتری را بر روی خود جای داده اند.

درون خودروی شما از توالت هم آلوده تر است!

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، پژوهشگران دانشگاه آستون از باکتری های داخل خودروهای مختلف نمونه برداری نموده اند. به طور خاص معین شد که صندوق عقب خودرو میزبان بیش ترین سطوح باکتری بوده است. از جمله باکتری های کشف شده در خودرو، اشریشیا کلی بوده که معمولا به عنوان باکتری موجود در مدفوع شناخته می گردد.

پژوهشگران دانشگاه بریتانیایی آستون از فضای داخلی خودروهایی با تاریخچه مالکیت متفاوت نمونه برداری نموده بودند تا سطوح آلودگی باکتریایی درون آن را ارزیابی نمایند. به طور کلی، صندوق عقب خودرو بیش ترین مقدار آلودگی باکتریایی را داشت و پس از آن باکتری ها بیش تر بر روی جایگاه راننده، دسته دنده و جایگاه عقب خودرو دیده شدند.

نتایج این آنالیز باید افرادی که سبزی و میوه های شان را پس از خرید در صندوق عقب خودروی قرار می دهند نگران سازد. خودروهای قدیمی تر نمونه برداری شده برای این مطالعه مقدار باکتری های بیش تری را در خود نسبت به خودروهایی که برای مدت زمان کوتاه تری در جاده ها بوده اند جای داده بودند. نکته جالب توجه آنجاست که در بین تمام قسمت های خودرو فرمان به طور کلی تمیزترین بخش بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2133

به "درون خودروی شما از توالت هم آلوده تر است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درون خودروی شما از توالت هم آلوده تر است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید