سیلی قانون گذار بر چهره قانون

به گزارش تعطیلات رو، ماجرای سیلی یک نماینده مجلس به صورت یک سرباز وظیفه هدایت و رانندگی در ساعات گذشته به یکی از داغ ترین موضوعات فضای مجازی بدل شده است. موضوعی که در صورت اثبات می تواند آزمونی برای اهالی مجلس شورای اسلامی باشد.

سیلی قانون گذار بر چهره قانون

به گزارش خبرنگاران، از روز شنبه 4 بهمن فیلمی از یک سرباز وظیفه هدایت و رانندگی در فضای مجازی دست به دست می گردد که در آن سرباز مدعی است که علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی به دلیل ممانعت سرباز از عبور اتومبیلش از راستا خط ویژه خیابان انقلاب به صورت آن سرباز سیلی زده است. گفته شده که این اتفاق روز چهارشنبه اول بهمن اتفاق افتاده است.

انتشار این فیلم و اظهارات سرباز راهور به سرعت با واکنش منفی بسیاری از کاربران فضای مجازی و مردم روبرو شده و تقاضای برخورد با این نماینده مجلس از سوی مردم مطرح می گردد. البته در فیلم صحنه برخورد فیزیکی عنابستانی با سرباز وظیفه دیده نمی گردد، اما چند نفر از حاضران در محل شهادت می دهند که این اتفاق اتفاق افتاده است و عنابستانی هم سوار بر خوردروی دنا پلاس معروف مجلس یازدهم هیچ اعتراضی به ادعای کسانی که می گویند به صورت سرباز سیلی زده ندارد.

اما واکنش های منفی به این اتفاق باعث شده که این نماینده مجلس با تکذیب برخورد فیزیکی با سرباز نیروی انتظامی مدعی گردد که سرباز به او توهین نموده است. عنابستانی در این زمینه به خبرنگار صداوسیما گفته است: سرباز مذکور به راننده خودروی ما توهین کرد، اما من به صورت سرباز سیلی نزدم. بعد از این توهین؛ آن ها از پشت و جلو راه را به روی ما بستند و این باعث شد تا شلوغ شده و با حضور جمعیت، التهاب ایجاد گردد.

نماینده سبزوار همچنین عنوان نموده است: ما حتی از ماشین هم پیاده نشدیم؛ لذا اینکه گفته می گردد؛ عنابستانی بر صورت سرباز پلیس راهور سیلی زده است، اصلاً صحت ندارد. در حال پیگیری موضوع به وسیله سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی هستیم.

محمدرضا دشتی اردکانی عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس هم در این زمینه بیان نموده است: اگر گزارشی به دسته هیئت نظارت برسد قطعا آن را آنالیز خواهند کرد، بنده تا به امروز استعلام گرفته ام هنوز شکایتی به ما واصل نشده است. بنده با آقای عنابستانی صحبت نموده ام و ایشان درگیری فیزیکی خود با مامور پلیس را به طور کلی تکذیب کردند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی هم در واکنش به این موضوع در توییتی نوشته است که درصورت احراز تخلف، هیئت نظارت بر نمایندگان بدون مسامحه برخورد قانونی خواهد نمود. همچنین سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس و رئیس هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان از پیگیری برخورد این نماینده با مأمور راهور اطلاع داد.

از طرفی سردار مهدی حاجیان سخنگو و معاون اجتماعی ناجا هم از ورود و دستور ویژه فرمانده ناجا برای پیگیری پرونده ضرب و شتم مامور وظیفه راهور توسط این نماینده مجلس اطلاع داده است.

در آذر سال جاری هم یکی از بازپرس های دادگستری بابل هنگام مراجعه به محل کارش از درب ورودی ارباب رجوع با درخواست سرباز وظیفه شناس برای بازرسی بدنی روبرو شده بود که با برخورد فیزیکی آن سرباز را مورد ضرب و شتم قرار داده بود. موضوعی که با عذرخواهی این بازپرس دادگستری از سرباز وظیفه به انتها رسید، اما اتفاقات این چنینی به خصوص برخورد فیزیکی نماینده مجلس در صورت اثبات، آن هم در روزگاری که گوشی های هوشمند به سرعت آن را به اخبار داغ بدل می نمایند پرسش هایی را ایجاد می نمایند:

1. نماینده ای که طاقت برخورد قانونی با رفتار خلاف قانون خود را ندارد چگونه قرار است برای کشور قانون گذاری کند؟

2. آیا این رفتار، سیلی قانون گذار بر چهره قانون نیست؟

3. چرا بعضی از مسئولان، خود را مالک کشور و مردم می دانند؟

4. مسئولی که جلوی چشم صدها نفر و در خیابان این چنین به دنبال بی قانونی است در جایی که ناظری حضور نداشته باشد چه بی قانونی هایی انجام خواهد داد؟

5. نحوه برخورد با چنین مسئولانی چگونه خواهد بود؟ آیا باز هم ماجرا با یک عذرخواهی و دیده بوسی به صورت نمادین انتها خواهد یافت؟

6. چرا نمایندگان طیف سیاسی نماینده مذکور که در کوچک ترین موضوعاتی فریادشان به آسمان بلند می گردد در قبال این موضوع سکوت نموده اند؟ آیا باز هم هم حزبی و هم قبیله ای بودن باعث سکوت بعضی سیاسیون خواهد شد؟

7. اگر مردم و امثال همین سرباز وظیفه نبودند آیا آن نماینده امروز بر کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی نشسته بود که حالا اینگونه با مردمی که او را بر مسند نشانده اند برخورد می نماید؟

8. با چنین برخوردهایی، چگونه می توان از سربازان وظیفه ای که در حال خدمت به کشور هستند توقع سربازی برای کشور داشت؟

9. برخورد شورای نگهبان که بعضی از نمایندگان پیشین مجلس را به خاطر نطق هایشان در مجلس رد صلاحیت نموده با چنین موضوعاتی چگونه خواهد بود؟

شما مخاطبان خبرنگاران هم می توانید پرسش ها و نظرات خود را درباره این موضوع در بخش نظرات مطرح کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1528

به "سیلی قانون گذار بر چهره قانون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیلی قانون گذار بر چهره قانون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید