شاهرخی: تیم ملی باید در نیمه اول به بحرین و عراق گل بزند

به گزارش تعطیلات رو، سرمربی پیشین تیم ملی اعتقاد دارد اگر این تیم در مسابقات انتخابی جام جهانی مقابل بحرین و عراق در نیمه نخست به گل دست یابد، می تواند به گل های بعدی هم برسد اما در غیر این صورت، کار گره خواهد خورد.

شاهرخی: تیم ملی باید در نیمه اول به بحرین و عراق گل بزند

همایون شاهرخی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران در آستانه شروع مسابقات انتخابی جام جهانی در بحرین گفت: با توجه به این که بازی تدارکاتی و انسجام تیم ملی کم بود، چشم ما به خلاقیت و هنر فردی بازکنان است که بتوانند ما را به نتیجه برسانند. اردوهای دو، سه روزه یاریی به ما نمی کند. در حال حاضر ظاهر کار خوب است اما برای ساختن یک تیم خوب باید خیلی عمیق تر از این کار کرد. امیدوارم به یاری خلاقیت، هنر و قدرت بدنی بازیکنان ایرانی مقابل هر چهار تیم پیروز شویم.

او درباره رقیبان تیم ملی در این مسابقات به خصوص بحرین و عراق گفت: بحرین و عراق از نظر فیزیکی تاحدود زیادی شبیه ما هستند. هر چه اتحاد و همدلی تیم ملی بیش تر باشد می توانیم راحت تر این تیم ها را از پیش رو برداریم. الان یک مقدار کار سخت است و ما باید هر چهار بازی را پیروز شویم. بحرین روحیه و انگیزه بالایی دارد و اگر ببازند به ایران باخته اند اما اگر ایران را شکست دهند، در واقع ایران عظیم را شکست داده اند.

شاهرخی تاکید نمود: من به همبستگی، اتحاد و صمیمیت تیم ملی اعتقاد دارم و ان شاء الله مربیان به خوبی تیم ملی را راهنمایی می نمایند. خیلی مهم است که سوار بازی شویم و در دقایق ابتدایی و نیمه نخست گل بزنیم. اگر از رقیبان خودمان پیش بیفتیم و آن ها از فاز دفاعی خارج شوند، گل های بیش تری هم می زنیم. اگر تا نیمه دوم گلی نزنیم، کار گره خواهد نمود.

سرمربی پیشین تیم ملی درباره تاثیر بازی های تدارکاتی گفت: فرق بازی تدارکاتی با بازی رسمی زمین تا آسمان است. یادمان باشد بهترین بازیکن هم اگر در بازی های تدارکاتی تجربه کسب نکند، در بازی رسمی ناکام می ماند. این بازی ها برای هماهنگی و انسجام تیمی است. با این حال ما همین مقدار بازی تدارکاتی را هم نداشتیم.

شاهرخی با اشاره به نقش محوری کاپیتان تیم ملی اظهار کرد: یک کاپیتان می تواند یک مربی خوب در زمین باشد. تیمی همواره پیروز است که یک کاپیتان ثابت و باشخصت رهبری بالا داشته باشد که بتواند در مواقعی اضطراری و در مواقعی که کار گره می خورد و از دست مربی کاری ساخته نیست، تیم را به درستی راهنمایی کند.

وی درباره کاپیتان های پیشین تیم ملی مانند دایی و نکونام و کاپیتان فعلی یعنی حاج صفی گفت: شناخت زیادی (درباره قدرت کاپیتانی) از حاج صفی ندارم. باید دید بازیکنان او را به عنوان رهبر تیم قبول دارند یا خیر. کاپیتان تیم باید مورد تایید همه باشد.

سرمربی پیشین تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا او فقط به خلاقیت ایرانی ها اعتقاد دارد؟ گفت: خلاقیت با کار تیمی بهتر می گردد. هر چه تمرینات و بازی های تدارکاتی ما بیش تر گردد، خلاقیت بازیکنان بهتر در خدمت تیم قرار می گیرد. البته فوتبال ایران مرد روزهای سخت است و امیدوارم با دعای خیر مردم بتوانیم راهی مرحله بعد انتخابی جام جهانی شویم.

سرمربی پیشین تیم ملی در واکنش به این که چرا تیم ملی تا به حال در زمین بحرین به پیروزی نرسیده است، گفت: با توجه به شکست تیم ملی در زمان بلاژویچ، ترسی در جان فوتبال ما افتاده و از طرفی ترس بحرینی ها ریخته است. با توجه به شرایط حاد موجود و علاقه AFC برای صعود بحرین به مرحله بعد، باید کادرفنی در این روزها روی مسائل روحی و روانی کار کند. به خاطر دارم که در انتخابی جام جهانی 2006 که در بحرین مساوی کردیم، رییس وقت سازمان تربیت بدنی گفت چرا مساوی کردیم؟ به او گفتم این مساوی با صعود تیم ملی به جام جهانی برابر است. این اتفاق هم رخ داد و ما بحرین را در تهران بردیم و صعود کردیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1734

به "شاهرخی: تیم ملی باید در نیمه اول به بحرین و عراق گل بزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهرخی: تیم ملی باید در نیمه اول به بحرین و عراق گل بزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید