شهروندان مالزیایی تجربه سفر به ایران را از دست ندهند

به گزارش تعطیلات رو، خبرنگاران: کاردار سفارت ایران در مالزی از شهروندان مالزیایی خواست ایران را به عنوان یک مقصد گردشگری انتخاب نمایند تا میهمان نوازی و رفتار محبت آمیز مردم این کشور را تجربه نمایند.

شهروندان مالزیایی تجربه سفر به ایران را از دست ندهند

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش تعطیلات رو به نقل از پایگاه خبری دیلی اکسپرس، کاردار سفارت ایران در مالزی از شهروندان مالزیایی خواست ایران را به عنوان یک مقصد گردشگری انتخاب نمایند تا میهمان نوازی و رفتار محبت آمیز مردم این کشور را تجربه نمایند.

مجید صفار، کاردار سفارت ایران در مالزی گفت، بر خلاف طرز تلقی منفی ایجاد شده، ایران در واقع یک کشور امن از جمله برای گردشگران خانم است و دارای جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله پیشینه تاریخی 7 هزار ساله است.

وی افزود: اگر شما به یک شهر یا روستای کوچک در ایران سفر کنید، چه مردم شما را بشناسند و چه نشناسند، آنها به راحتی شما را برای شام یا نهار به خانه خود دعوت می نمایند.

وی که در یک مصاحبه مطبوعاتی در محل سفارت ایران به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شرکت نموده بود، افزود: من نمی دانم که آیا این اتفاق در کشورهای دیگر هم رخ می دهد یا نه؛ اما طبیعتا گردشگران خواهند گفت، هرگز تصور نمی کردند چنین شرایطی را در ایران تجربه نمایند.

صفار در عین حال اظهار داشت که تعداد گردشگران مالزیایی راهی ایران در مقایسه با 78 هزار گردشگر ایرانی ای که در سال 2013 به مالزی سفر نموده اند بسیار پایین است و این شرایط باید تغییر کند.

وی افزود، این مهم است که این ارقام متعادل شود تا تفاهم بیشتری بین مردم دو کشور ایجاد شود. وی گفت، این مسئله به ارتقاء همکاری های سیاسی، مالی و فرهنگی بین دو کشور یاری خواهد نمود.

صفار در ادامه گفت، مالزی و ایران دارای روابط دوجانبه گسترده هستند و دو کشور به خصوص از هویت آسیایی و اسلامی مشترک برخوردارند. این عوامل می تواند برای تعمیق روابط بین دو ملت، مورد آنالیز قرار گیرد.

صفار همچنین خاطر نشان کرد که حضور حدود 50 هزار ایرانی در مالزی که عمدتا بازرگان و دانشجو هستند، به روابط محبت آمیز ملت های این دو کشور مسلمان یاری می نماید.

41

منبع: تسنیم
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 519

به "شهروندان مالزیایی تجربه سفر به ایران را از دست ندهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروندان مالزیایی تجربه سفر به ایران را از دست ندهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید