صدور و توزیع 51 میلیون کارت هوشمند ملی

به گزارش تعطیلات رو، رئیس سازمان ثبت احوال از صدور و توزیع 51 میلیون کارت هوشمند ملی خبر داد و گفت: به زودی سامانه هدا با حفظ محرمانگی خدمت رسانی در اختیار بخش خصوصی و دولتی قرار خواهد گرفت.

صدور و توزیع 51 میلیون کارت هوشمند ملی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حمید درخشان نیا در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه کمیته امداد و سازمان ثبت احوال کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پایگاه اطلاعات جمعیت کشور در سازمان ثبت احوال مستقر است و اطلاعات هویتی هموطنان ثبت می شود.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات هویتی 115 میلیون ایرانی در بیش از یک قرن در سازمان ثبت احوال به ثبت رسیده است، گفت: دستگاه های اجرایی به پایگاه جمعیتی ثبت احوال متصل هستند به صورت برخط اطلاعات لازم را در رابطه با فرآیند احراز هویت اخذ می کنند و کاری که امروز در کمیته امداد به انجام رسید از جنس این کار است.

رئیس سازمان ثبت احوال ادامه داد: با اتصال کمیته امداد به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور خاطرنشان کرد: از این پس اطلاعات هویتی به صورت برخط در حوزه های مختلف ولادت، فوت و ازدواج به صورت آنلاین در اختیار کمیته امداد قرار خواهد گرفت و این می تواند در فرایند شناسایی نیازمندان مؤثر باشد.

وی در رابطه با اهداف این تفاهمنامه و همچنین اتصال کمیته امداد به پایگاه اطلاعات کشور خاطرنشان کرد: با این اقدام کمیته امداد دسترسی راحتی را به اطلاعات در فرآیند شناسایی نیازمندان خواهد داشت و می تواند کسانی را که به صورت موازی از سایر نهادها خدمات حمایتی را دریافت می کنند شناسایی کند.

درخشان نیا در ادامه با اشاره به آخرین آمار ثبت نام کارت ملی هوشمند و صدور آن از طریق سازمان ثبت احوال گفت: بیش از 60 میلیون نفر فرایند ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام داده اند که برای 51 میلیون نفر کارت هوشمند صادر و توزیع شده و بر اساس آمار واجدین شرایط بالای 15 سال برای دریافت کارت ملی هوشمند، 64 میلیون نفر است که تا کنون 90 درصد افراد کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده اند.

وی همچنین از بهره برداری کارت ملی هوشمند خبر داد و گفت: به زودی سامانه هدا (هویت دسترسی ایرانیان) با حفظ محرمانگی خدمت رسانی در اختیار بخش خصوصی و دولتی قرار خواهد گرفت و اطلاعات به صورت محرمانه خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبه شورای فناوری اطلاعات از کارت هوشمند برای تلفن همراه و همچنین خدمات بانکی استفاده خواهد شد که این کار از طریق دستگاه های کارتخوان و همچنین از طریق تماس با موبایل و به روش اپلیکیشنی که دولت اعلام می کند انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1777

به "صدور و توزیع 51 میلیون کارت هوشمند ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور و توزیع 51 میلیون کارت هوشمند ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید