فینال جام دنیای 2022 فقط رقابت فرانسه و آرژانتین نیست ، رویارویی دو برند بزرگ دنیا پس از 12 سال

به گزارش تعطیلات رو، از فینال جام جهانی 2010 سابقه نداشت که فینال رقابت ها بین دو تیم با برند آدیداس و نایکی برگزار گردد.

فینال جام دنیای 2022 فقط رقابت فرانسه و آرژانتین نیست ، رویارویی دو برند بزرگ دنیا پس از 12 سال

به گزارش خبرنگاران، با خاتمه مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2022 قطر فینالیست های این دوره از رقابت ها معین شدند. آرژانتین و فرانسه، دو قدرت سنتی فوتبال با درخشش در مرحله نیمه نهایی و پیروزی های مقتدرانه بر حریفان شان به فینال رسیدند. اما در کنار رقابت فوتبالی بین این دو غول فوتبال جهان، در بازی فینال شاهد یک رقابت دیگر هم خواهیم بود: مصاف دو غول بزرگ فراوری تجهیزات ورزشی جهان که با لباس هایشان بر تن ستاره های دو فینالیست در آخرین بازی جام جهانی حضور خواهند داشت.

آرژانتینی ها روز یکشنبه در لوسیل با پیراهن های آدیداس وارد میدان می شوند تا با فرانسه ای نبرد نمایند که پیراهن فراوریشده به وسیله نایک را بر تن دارد. علاوه بر رقابت تیم دو فینالیست، جدال دو غول فراوری البسه ورزشی در سطح دیگری هم جریان دارد. رقابت بین چهره های اصلی دو تیم فرانسه و آرژانتین که به نماد این دو برند تبدیل شده اند. مسی با پیراهنی وارد زمین می گردد که مارک آدیداس بر آن دیده می گردد. از سوی دیگر کیلیان امباپه به عنوان نماینده نایک در زمین حضور خواهد داشت.

این برای اولین بار از سال 2010 است که دو تیم با برند آدیداس و نایکی در فینال جام جهانی برابر هم قرار می گیرند. در آفریقای جنوبی تیم های اسپانیا و هلند با برند آدیداس و نایکی مقابل هم به میدان رفتند و اسپانیا با گل آندرس اینیستا برنده شد. در فینال سال 2014 آلمان و آرژانتین هر دو آدیداس به تن داشتند. در فینال سال 2018 تیم های فرانسه و کرواسی از پیراهن های برند نایکی استفاده می کردند. اگر به عقب تر برگردیم، در سال 2006 که فینال بین فرانسه و ایتالیا برگزار گردید، ایتالیا برند پوما به تن داشت و برند پیراهن فرانسه نیز آدیداس بود. در واقع از سال 2006 تا به امروز تیم های فینالیست یا از برند آدیداس استفاده نموده اند یا نایکی. بین این دو برند نیز تعادل وجود داشته است: چهار تیم آدیداس و چهار تیم نیز نایکی.

در این دوره از جام جهانی پیراهن 20 تیم از 32 تیم حاضر در رقابتها به وسیله این دو کمپانی فراوری شده بود. 13 تیم با پیراهن های نایک در قطر بازی کردند و 7 تیم پیراهن هایی را به تن داشتند که آدیداس فراوری نموده بود.

  • اتفاق بی سابقه در جام جهانی و تمرین آرژانتین؛ 400 نفر مسی را سوژه کردند!

منبع: ورزش سه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 آذر 1401 بروزرسانی: 26 آذر 1401 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2242

به "فینال جام دنیای 2022 فقط رقابت فرانسه و آرژانتین نیست ، رویارویی دو برند بزرگ دنیا پس از 12 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فینال جام دنیای 2022 فقط رقابت فرانسه و آرژانتین نیست ، رویارویی دو برند بزرگ دنیا پس از 12 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید