واکنش فدراسیون فوتبال هند به شکایت از باشگاه پرسپولیس

به گزارش تعطیلات رو، فدراسیون فوتبال هند با ارسال نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) خواهان این شده تا اقدامات انضباطی علیه باشگاه پرسپولیس بابت پرخاشگری غیرموجه علیه این فدراسیون و مردم هند بابت پستی که در حساب کاربری اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر نموده بود را شروع کند. پرسپولیسی ها البته بعداً پستی که اشاره به حمله نادرشاه به هند در قرن هجدهم میلادی می شد را از صفحه رسمی خود حذف و از مردم هند عذرخواهی کردند.

واکنش فدراسیون فوتبال هند به شکایت از باشگاه پرسپولیس

کوشال داس، دبیرکل فدراسیون فوتبال هند (AIFF) در شکایت خود که روز چهارشنبه به کمیته انضباطی AFC ارسال شده، نوشته است: یکی از پست های ارسال شده توسط باشگاه پرسپولیس در اینستاگرام، تحقیرآمیز بود و حیثیت مردم هند و ریشه ملی شان را خدشه دار کرد. شرم آور است که تاریخ و فرهنگ کشوری که سزاوار احترام است، آزرده خاطر گردد. این پست ها به کلی به احساسات مردم هند آسیب می زند. این پست ها تجاوز غیرمنطقی علیه فدراسیون فوتبل هند و مردم هند را نشان می دهد که کاملاً خارج از هرگونه اخلاق ورزشی است.

AIFF با استناد به مفاد ماده 50 و 58 قانون کمیته اخلاق و کمیته انضباطی AFC خواهان برخورد انضباطی با پرسپولیس به دلیل نقض آشکار قوانین مربوطه AFC است. در حالی که ماده 50 با بی اعتبار کردن بازی با توهین به هر کسی به هر طریقی (50.2.1) و در صورت عدم شناسایی افراد باشگاه ها را مسئول می داند مربوط می گردد، ماده 58 هم مربوط به تبعیض است.

مجازات باشگاهی که صندلی شخص یا گروهی از افراد را به وسیله سخنان تحقیرآمیز، تبعیض آمیز و یا اقدامات نژادی مورد آزار قرار دهد انجام یک بازی بدون تماشاگر یا برگزاری بازی با تعداد محدودی تماشاگر و جریمه نقدی است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1686

به "واکنش فدراسیون فوتبال هند به شکایت از باشگاه پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فدراسیون فوتبال هند به شکایت از باشگاه پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید