وزنه برداری قهرمانی آسیا، وداع تلخ وزنه بردار چینی با مدال مجموع بعد از رکوردزنی و حسرت سلطانی

به گزارش تعطیلات رو، وزنه بردار چینی بعد از شکستن رکورد دنیا در حرکت یک ضرب و کسب مدال طلا، از جدول دوضرب و مجموع حذف شد.

وزنه برداری قهرمانی آسیا، وداع تلخ وزنه بردار چینی با مدال مجموع بعد از رکوردزنی و حسرت سلطانی

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، بعد از آنکه حسین سلطانی به دلیل مصدومیت شدید پیروز به حضور در حرکت دوضرب رقابت های دسته 81 کیلوگرم مسابقات قهرمانی آسیا نشد، دیان لی از چین با رکورد 175کیلوگرم علاوه بر رکوردشکنی مدال طلای یک ضرب را از آن خود کرد.

دیگر هموطنش ژیائوجون لیو نیز با 174 کیلو دوم شد، اما در حرکت دوضرب دیان لی به دلیل آسیب دیدگی در ناحیه کمر سه بار در مهار وزنه های انتخابی ناکام ماند تا در عین ناباوری از دوضرب و مجموع حذف گردد.

اگر سلطانی به دلیل مصدومیت از جدول دوضرب کنار نمی رفت با اوت کردن این چینی میتوانست با ثبت رکورد دوضربش مدال برنز را از آن خود کند. در این شرایط ژیائوجون لیو علاوه بر مدال نقره یک ضرب، مدال طلای دوضرب را با رکورد 199 کیلوگرم و طلای مجموع را با 373 کیلوگرم از آن خود کرد.

او بعد از مهار وزنه 199 کیلیوگرم در دوضرب و تثبیت مدال طلایش، با انتخاب وزنه 208 کیلوگرم به رکورد مجموع و دوضرب یورش برد که نتوانست این وزنه را در دو انتخابش بالای سر ببرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1671

به "وزنه برداری قهرمانی آسیا، وداع تلخ وزنه بردار چینی با مدال مجموع بعد از رکوردزنی و حسرت سلطانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزنه برداری قهرمانی آسیا، وداع تلخ وزنه بردار چینی با مدال مجموع بعد از رکوردزنی و حسرت سلطانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید