پایانه تازه شرق خردادماه افتتاح می گردد

به گزارش تعطیلات رو، پوریا علیمردانی؛ مدیرعامل سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران، امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از پایانه تازه شرق اظهار کرد: پایانه شرق تازه به صورت انسان محور در نظر گرفته شده و در این راستا اولین پایانه کشور بوده و این هدف را تا حدی برآورده نموده است. این پایانه دوستدار خانواده است و در این مسیر فضاهای بسیار خوبی طراحی شده است.

پایانه تازه شرق خردادماه افتتاح می گردد

وی با بیان اینکه انتهاه شرق نو جزو پروژه های قدیمی مدیریت شهری تهران است که از سنوات گذشته حدود دهه 80 تجهیز کارگاه شده است، اضافه کرد: این پروژه قدمت زیادی دارد و سال ها روی آن کار شده اما به علت مسائل متعدد و ابعاد پیچیده هیچ گاه به بهره برداری نرسیده است.

مدیرعامل سازمان انتهاه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران با بیان اینکه کوشش داریم این پروژه را به خاتمه برسانیم و در پی آن انتهاه شرق قدیم در محدوده خیابان دماوند جمع گردد، توضیح داد: در انتهاه شرق نو هم دسترسی برای مترو، اتوبوس و تاکسی پیش بینی شده و در امتداد ایستگاه فرهنگسرا به عنوان توسعه این خط ایستگاهی برای انتهاه شرق نو در نظر گرفته شده است. در ترمینال غرب مسافت دسترسی به ترمینال درون شهری حدود 500 تا 600 متر است معضلی که در ترمینال جنوب هم وجود دارد اما در انتهاه شرق نو ایستگاه مترو زیر ساختمان ترمینال طراحی و در حال اجراست. خطوط تاکسی و اتوبوس نیز با دسترسی های با مسافت کم در این ترمینال در نظر گرفته شده است.

علیمردانی ادامه داد: دسترسی های اصلی پروژه تسهیل شده و زیرساخت های لازم ایجاد شده است. در انتها تابستان با بهر ه برداری از پروژه به سمتی حرکت می کنیم که فرآیند جایگزینی ترمینال قدیم با انتهاه نو تکمیل گردد. پیش بینی می گردد سالانه حدود 2 میلیون مسافر به وسیله انتهاه شرق نو جابجا شوند.

وی گفت: به علت مسائل مختلفی افتتاح این پروژه تا به امروز چندین بار با تاخیر روبرو شد. در برنامه داریم که فاز نخست این پروژه را در خردادماه امسال به بهره برداری برسانیم.

مدیرعامل سازمان انتهاه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران اضافه کرد: بعلاوه در فاز دوم ساختمان آتش نشانی، اورژانس و زیرساخت های پشتیبانی تکمیل خواهد شد و البته در فاز نخست مترو به بهره برداری نمی رسد و کار با BRT و تاکسی ها پیش خواهد رفت. البته از روز نخست بهره برداری فاز اول استقرار آتش نشانی، اورژانس و دستگاه های پشتیبان به صورت ایستگاه موقت انجام خواهد شد.

علیمردانی در مورد دسترسی ها و ورود و خروج مسافرین به این انتهاه گفت: خیابانی به صورت اختصاصی برای انتهاه طراحی شده که برای خودروهای شخصی و اورژانسی مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم های اطفاء حریق و ایمنی در این انتهاه پیش بینی شده و برای هر ساختمان امدادرسان یک ساختمان مجزا در این انتهاه پیش بینی شده است.

وی تاکید نمود: پس از بهره برداری از فاز نخست ظرف حدود 3 ماه انتهاه شرق قدیم بسته خواهد شد و به این ترتیب تا پاییز سال 1403 انتهاه شرق قدیم جمع آوری می گردد. برای زمین انتهاه قدیم نیز برنامه هایی برای مولدسازی از سوی شهرداری تهران در نظر گرفته شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1403 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2371

به "پایانه تازه شرق خردادماه افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایانه تازه شرق خردادماه افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید