دریافت آروغ نوزاد در خواب!

به گزارش تعطیلات رو، دریافت آروغ نوزاد کار سختی نیست حتی اگر کودکتان خواب باشد و شما بدانید که نفخ نموده می توانید بدون اینکه او را از خواب بیدار کنید آروغش را بگیرید.

دریافت آروغ نوزاد در خواب!

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ،این یک امر واضح است که نوزادان بعد از شیر خوردن باید آروغ بزنند، تا هرگونه هوای اضافه که هنگام شیر خوردن وارد گلوی ان ها شده است، خارج شود، زمان هایی است که نوزاد شما بعد از شیر خوردن به سرعت به خواب می رود و شما دوست ندارید که خواب او را بهم بزنید، شاید بخواهید که از آروغ زدن صرفن ظر کنید و بگذارید که همینطور بخوابد، این کار باعث می شود که او با درد شدید از خواب بیدار شود، به جای آن باید یاد بگیرید که چگونه از نوزادی که خواب است، آروغ بگیرید.

چگونه از نوزاد در حال خواب بدون بیدار کردن او آروغ بگیریم؟

کودکتان را نگه دارید تا آروغ بزند

اگر نوزاد شما دوست دارد که هنگام خواب در بقل شما باشد یا روی شکم شما دراز بکشد، راه خوبی است که بتوانید از او آروغ بگیرید، با دقت نوزاد را از روی بدن خود جدا کنید، طوری که بیدار نشود، چانه و سر او را روی شانه تان بگذارید و او را از پشت با دست بگیرید،

قبلا هم در بخش نوزاد نمناک گفتیم که بچه هایی که توانایی نگه داشتن سر و گردن خود را دارند، ممکن است کمی از شانه شما فاصله بگیرند، شکم نوزاد را روی شانه تان قرار دهید، به طوری که شانه هایتان به شکم او فشار وارد کند، زمانی که شکم نوزاد به شانه شما چسبیده است، او را راحت بگذارید.

راه هایی عالی برای دریافت آروغ نوزاد

زمانی که نوزاد تان دراز کشیده از او آروغ بگیرید

اگر هنگام شیر دادن کنار نوزاد خود دراز می کشید، بهترین راه برای آروغ دریافت از او در این حالت است، نوزاد را به خود بچسبانید، سر او را نگه دارید و و شکم او را به خودتان بچسبانید یا این که می توانید به طور ضربدری او را بغل کنید و شکم او را روی پاهایتان بچسبانید تا کمی فشار به آن وارد شود،

بدن نوزاد را طوری نگه ندارید که خون به سرش نرسد، سر او را کمی کج کنید تا نفس کشیدن راحت شود، سرش را با دستتان نگه دارید، انگشت اشاره و شصت خود را روی چانه و زیر گوش او بگذارید، انگشتتان را طوری نگیرید که مقابل گلو یا گردن باشد، تا بتواند راحت تر نفس بکشد، تا حد امکان صبر کنید تا راحت تر نفس بکشد.

نوزاد را مقابل بدن خود قرار دهید

این کار بهترین راه برای نوزادانی است که خواب سنگین دارند و یا بچه هایی که دوست دارند دمر بخوابند، این که حالت نوزاد را تغییر دهید، بدون این که بیدار شود، کمی کار سختی است.

روی یک جایگاه نشسته و تکیه دهید و زاویه 130 درجه به خود بگیرید، همچنین می توانید که یک بالش برای حفظ تعادل زیر دستتان بگذایرد، برای نگه داشتن نوزاد دستتان را پشت کمرش قرار دهید.

این کار را ادامه دهید تا زمانی که صدای آروغ نوزادتان را بشنوید.

اگر نوزاد بیدار شد، چه؟

حال یاد گرفته اید که چگونه بدون بیدار کردن نوزاد از او آروغ بگیرید، خیلی از والدین نگران و خسته از بیدار شدن نوزاد می ترسند، آن ها در حالت طبیعی نیز بالا سر نوزاد بیدار می مانند، هر نوزاد با دیگری متفاوت است و از یک راه معین غذا نمی خورد یا آروغ نمی زند،

عموما نوزادان غیر قابل پیش بینی هستند، بنابراین بیدار شدن آن ها اجتناب ناپذیر است، پس استرس نگیرید، زیرا بعد از تمام شدن کارشان دوباره به خواب می فرایند و اگر آروغ نمی زنند، مجبورید آن ها را بیدار کنید تا راحت تر باشند، نوجوانان هم گاهی اوقات دچار نفخ می شوند.

در نمناک می خوانید زمانی که نوزاد آروغ می زند، به دلیل حس راحتی که دارد، می تواند راحت تر به خواب برود، برای بهترین نتیجه احتیاج به زمان و تکرار است، تا جایی که شما بعد از چند بار تکرار می توانید ریتم بدنی نوزاد را به دست اورید و بدون بیدار کردن از او آروغ بگیرید.

آیا می توان بدون آروغ دریافت، نوزاد را خواباند؟

اگر نوزاد بدون آروغ زدن بخوابد، هیچ آسیبی نخواهد دید، برخی نوزادان نسبت به نوزادان دیگر زیاد آروغ ندارند، بعد از آروغ زدن می توانید کم کم نوزاد را بخوابانید، زیرا دیگر دل درد نمی گیرد، اگر نوزاد شما دچار G.E.R.D است، با آروغ دریافت از ناراحتی های او کاسته خواهد شد، اگر نوزاد شما راحت به نظر می رسد و آسان می خوابد، زیاد به آروغ زدن احتیاج ندارد.

چه زمانی باید از نوزاد آروغ بگیریم؟

به عادات غذایی نوزاد خود توجه کنید و خواهید فهمید که چگونه از او آروغ بگیرید.

حالتی در نوزاد که نشان میدهد او احتیاج به آروغ زدن دارد

آیا او پیچ و تاب می خورد یا هنگام شیر خوردن غر می زند؟

به زبان بدن او توجه کنید و خواهید فهمید که چه زمانی به آروغ زدن احتیاج خواهد داشت؟

بیشتر نوزادانی که به آروغ احتیاج دارند، هنگام شیر خوردن پیچ و تاب می خورند یا کمی نق می زنند. نوزادان به آروغ زدن احتیاج دارند، تا گازی که هنگام شیر خوردن وارد بدنشان شده است را آزاد نمایند. بسیار مهم است که از آن ها آروغ بگیریم تا بتوانند راحت تر بخوابند.

بیشتر نوزادان در سن دو ماهگی می توانند خودشان آروغ بزنند و در 4 تا 6 ماهگی احتیاج چندانی به آروغ زدن ندارند، پس از آن سن به بعد لازم نیست که شما از آن ها آروغ بگیرید.

به این موضوع دقت کنید که چند وقت یک بار باید از او آروغ بگیرید، اگر بعد از شیر خوردن در طول روز آروغ نزنند، در شب هم این کار را نخواهند کرد، زمانی که نوزادان نصفه شب شیر می خورند، بیشتر اوقات بعد از آن آروغ نخواهند زد،

برخی از نوزادان بیشتر از بقیه آروغ می زنند، این موضوع به این بستگی دارد که چگونه غذا می خورند، نوزادانی که با شیشه شیر می خورند، هوای بیشتری وارد بدنشان می شود تا آن هایی که از سینه مادر شیر می خورند، عموما بیشتر نوزادان که شیر مادر می خورند، بعد از عوض کردن سینه و تمام شدن شیر مادر آروغ می زنند و در کل سعی کنید از شیشه شیرهایی بهره ببرید که مانع ورود هوا به شکم نوزاد شوند.

آروغ زدن باید چه مدت طول بکشد؟

هیچ زمان خاصی برای آروغ زدن و تعداد دفعات آن وجود ندارد، هر نوزاد با دیگری متفاوت است. نمناک تاکید می نماید که این که نوزاد چه مدت زمانی باید آروغ بزند، بسته به طبیعت بدنی خودش دارد، گاهی اوقات آروغ نوزادان طولانی و برخی وقت ها بسیار کوتاه است، ممکن است برای آروغ دریافت مانع خواب نوزاد شوید و باعث شود که او کلافه شود یا غر بزند.

بعد از شیر خوردن، نوزاد سریعا اماده خوابیدن می شود، پس بیش از حد طولانی از او آروغ نگیرید تا بتواند زودتر بخوابد.

اگر هنگام آروغ زدن، آب دهان نوزاد بیرون بریزد، چه کنیم؟

طبیعی است که هنگام آروغ زدن، آب دهان نوزاد بیرون بریزد، که عموما علت آن هم هوای حبس شده در زیر شیر است، بنابراین وقتی هوا خارج می شود، شیر هم بیرون می ریزد، نوزادان معمولا هنگام آروغ زدن، از دهانشان یا بینی شان آب خارج می شود که جای نگرانی نیست.

رفلاکس می تواند روی بیرون ریختن آب دهان تاثیر داشته باشد، در رفلاکس آب شکم شما وارد دهان می شود و باعث بیرون ریختن آن می شود،اگر نوزاد شما اغلب این کار را می نماید و شیر زیادی را بر می گرداند، شاید برای جلوگیری از آن بخواهید که ایستاده از او شیر بگیرید تا شیر از دهانش بیرون نریزد.

آن ها در سن 1 تا 2 سالگی تقریبا عظیم به حساب می آیند و تا آن موقع این عادات را خواهند داشت. سعی کنید هنگام آروغ زدن پارچه ای روی لباس خود یا او بیاندازید تا لباس هایتان کثیف نشوند و با همان پارچه تمیز که روی لباستان انداخته اید، می توانید دور دهان او را نیز پاک کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1448

به "دریافت آروغ نوزاد در خواب!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت آروغ نوزاد در خواب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید