14 مجتمع بین راهی ساخته می گردد

به گزارش تعطیلات رو، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری از فعال بودن 9 مجتمع بین راهی در استان اطلاع داد و گفت: 14 مجتمع دیگر هم در دست ساخت است.

14 مجتمع بین راهی ساخته می گردد

به گزارش تعطیلات رو به نقل از ایرنا، حسین مالکی اضافه نمود: بر اساس استانداردهای موجود در هر 30 کیلومتر از جاده باید یک مجتمع بین راهی احداث گردد، اما این مهم در استان هنوز محقق نشده است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه تقاضای بسیاری برای احداث مجتمع بین راهی در استان وجود و هم اینک 17 تقاضا در دست آنالیز و طی مراحل دریافت استعلام است، اما با موانعی در این خصوص روبرو هستیم.

مالکی، توان اقتصادی پایین متقاضیان را از عوامل کُندی پیشرفت اجرای مجتمع های بین راهی مطرح نمود و گفت: متقاضیان این حوزه توان اقتصادی بالایی برای اجرای طرح ها ندارند و خواهان دریافت تسهیلات هستند، در حالی که طرح هایی که سرمایه گذار آن بنیه اقتصادی بالای نداشته باشد، کمتر به نتیجه مطلوب می رسد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری، مشکل اجتماعی و معارضات را از دیگر موانع اجرای مجتمع های بین راهی برشمرد و گفت: این مشکل در بعضی محورها به شدت سرمایه گذار را تحت فشار قرار می دهد و مانع اجرای طرح می گردد.

مالکی، با اشاره به اینکه مناطق مناسبی که ظرفیت ایجاد مجتمع بین راهی در استان دارد، شناسایی شده است، خاطر نشان کرد: ارائه خدمات متمرکز و مناسب، فراهم کردن آسایش بیشتر رانندگان و مسافران، جلوگیری از پراکندگی واحدهای خدماتی در طول جاده ها و تمرکز آنها در یک مکان، کاهش میزان تصادفات جاده ای، افزایش ضریب ایمنی جاده ها و ایجاد بستری مناسب برای اشتغالزایی از مهم ترین اهداف احداث مجتمع های بین راهی به شمار می رود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1219

به "14 مجتمع بین راهی ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 مجتمع بین راهی ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید