اتاق ایران، برای تحقق جهش تولید باید به صنایع کوچک و متوسط بیشتر توجه شود

به گزارش تعطیلات رو، خبرنگاران - غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در دیدار با سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، بر لزوم تقویت تعامل دولت و بخش خصوصی تأکید کرد و افزایش توجه دولت به حمایت از صنایع کوچک و متوسط را یکی از الزامات تحقق جهش تولید دانست.

اتاق ایران، برای تحقق جهش تولید باید به صنایع کوچک و متوسط بیشتر توجه شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تأکید بر لزوم توجه دولت به حمایت از صنایع کوچک و متوسط، گفت: در شرایط کنونی که دولت باید برای تحقق شعار جهش تولید، بیش ازپیش به ساخت داخل و ارتقای توانمندی توجه کند، رسیدگی به شرایط صنایع کوچک و متوسط به عنوان زنجیره بزرگ تولید و اشتغال اهمیت بالاتری دارد.

غلامحسین شافعی در دیدار، سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، ضمن استقبال از رویکرد این سازمان در توسعه تعامل با بخش خصوصی، افزود: اقدام مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و اتاق ایران در زمینه به هم رسانی واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ، کاری ضروری و مفید است و بخش خصوصی برای هرگونه همکاری در این زمینه اعلام آمادگی می کند.

در این دیدار، سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز ضمن تأکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تدوین برنامه های عملیاتی و توسعه ای دولت، ارتقای همکاری های مشترک برای افزایش بهره وری در تولید و تجارت صنایع کوچک و متوسط را از مهم ترین مسائلی دانست که دو طرف می توانند برای تحقق آن تلاش کنند.

اصغر مصاحب افزود: سازمان صنایع کوچک و متوسط به توسعه همکاری های مشترک با مجلس بخش خصوصی در پیاده سازی برنامه های راهبردی در کمک به توسعه صادرات صنایع کوچک معتقد است و پیاده سازی برنامه های توسعه خوشه ای و نظام مبادلات پیمانکاری فرعی، تأمین اقتصادی به روش های نوین برای بنگاه های کوچک و متوسط و … را ازجمله مواردی می داند که با همکاری دوجانبه، می تواند بخشی از مسائل صنایع کوچک و متوسط را رفع کند.

او همچنین استفاده از پتانسیل اتاق های مشترک برای توسعه روابط تجاری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط با همکاری اتاق ایران را بسیار حیاتی دانست و ابراز امیدواری کرد: با افزایش سطح تعاملات و ارتقای استاندارد تولید این واحدهای تولیدی در زمان رفع تحریم ها، توسعه اقتصادی این بنگاه ها محقق شود.

در پایان این نشست مقرر شد، برای توسعه زمینه های همکاری و تعاملات مشترک، نسبت به تدوین و تبادل تفاهم نامه همکاری سه جانبه فی مابین وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اقدام شود.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1375

به "اتاق ایران، برای تحقق جهش تولید باید به صنایع کوچک و متوسط بیشتر توجه شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق ایران، برای تحقق جهش تولید باید به صنایع کوچک و متوسط بیشتر توجه شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید