استقلال برترین تیم تاریخ نشد

به گزارش تعطیلات رو، کسب 8 پیروزی در 9 هفته عملکرد رویایی برای آبی پوشان در خاتمه هفته بیست و دوم رقم زد. این تیم با 54 امتیاز با اختلاف 3 امتیاز برترین عملکردی که تیمی تا خاتمه هفته بیست ودوم داشته به نام خود ثبت کرد. شاگردان فرهاد مجیدی در 2 بازی آخر به نتیجه تساوی دست یافتند و رکورد کم نظیر شکست ناپذیری این تیم حفظ شد استقلال اما عنوان برترین تیم تاریخ لیگ برتر را از دست داد.

استقلال برترین تیم تاریخ نشد

سقوط استقلال از رتبه نخست به رده چهارم

استقلال آنقدر در این دوره نمایش فوق العاده ای داشته که حتی امتیاز از دست دادن در این 2 مسابقه، جایگاه این تیم را در صدر جدول متزلزل نکرده است. استقلال در حال حاضر 56 امتیازی است، پرسپولیس لیگ هفدهم با 57 امتیاز، برترین تیم تاریخ لیگ برتر تا این مقطع از فصل است. پرسپولیس در لیگ های شانزدهم و نوزدهم مثل استقلال این فصل تا هفته بیست و چهارم، 56 امتیاز داشت با این تفاوت که پرسپولیس لیگ شانزدهم تفاضل گل بهتری از استقلال این فصل داشت. پرسپولیس در نوزدهمین دوره لیگ برتر مانند استقلال این فصل تفاضل گل 25+ داشت اما این تیم در گلزنی پیروز تر از استقلال بود. با این اوصاف 2 تساوی پیاپی استقلال، باعث شد تا این تیم در رده چهارم برترین تیم های تاریخ لیگ برتر جای بگیرد. پرسپولیس که تنها رقیب استقلال در جهت قهرمانی است در رتبه نهم برترین تیم های تاریخ لیگ برتر تا سرانجام هفته بیست وچهارم جای دارد.

امیدواری استقلال برای ثبت برترین رکورد

3 تیمی که از استقلال این دوره عملکرد بهتری در لیگ برتر داشتند (پرسپولیس لیگ های شانزدهم، هفدهم و نوزدهم) پس از قهرمانی زودهنگام در هفته های سرانجامی در امتیازگیری مثل قبل کار نکردند. بیشترین امتیاز کسب شده در یک فصل از لیگ برتر، 67 امتیاز است که پرسپولیس در لیگ های نوزدهم و بیستم، سپاهان در لیگ های نهم و یازدهم و استقلال در لیگ دوازدهم پیروز به ثبت آن شدند؛ با این تفاوت که پرسپولیس در لیگ 16 تیمی پیروز به خلق چنین رکوردی شد و از نظر میانگین امتیاز هم برترین تیم تاریخ لیگ برتر محسوب می گردد.

استقلال در حال حاضر 56 امتیاز دارد و 11 امتیاز تا برترین حدنصاب تاریخ مسابقات فاصله دارد. این تیم اگر در 6 بازی به جامانده 12 امتیاز بدست آورد رکورد تاریخ لیگ برتر را ارتقا خواهد داد. استقلال با ادامه فرایند امتیازگیری که از ابتدای فصل داشته، می تواند به شکستن چنین رکوردی کاملاً خوش بین باشد.

منبع: فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2124

به "استقلال برترین تیم تاریخ نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال برترین تیم تاریخ نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید