انقلاب اسلامی ایران یک حرکت پویا و همواره زنده است

به گزارش تعطیلات رو، تهران (پانا) - رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان این که برنامه های دهه فجر با مشارکت همه اقشار جامعه و حضور همه گروه های سیاسی و مذهبی برگزار می گردد گفت انقلاب اسلامی ایران یک حرکت پویا، پیش رونده و تا همواره زنده است.

انقلاب اسلامی ایران یک حرکت پویا و همواره زنده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، دومین جلسه نمایندگان و رؤسای کمیته های ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور سید نظام الدین موسوی رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در دفتر مرکزی این شورا برگزار گردید.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: مناسبت ها و مناسک به ویژه ایام دهه فجر، در انقلاب اسلامی ما از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که مراسم و مناسبت ها، به نوعی مظهر حضور، پایبندی و بیعت مجدد مردم با نظام اسلامی و آرمان های انقلاب و امام راحل عطیم الشأن و رهبر معظم انقلاب است.

وی یادآور شد: سال گذشته به علت محدودیت های کرونایی، برگزاری مراسم و راهپیمایی گسترده، آنطور که شایسته گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است، امکان پذیر نبود ، اما نباید اهمیت این مراسم که نماد قدرت مردمی نظام و بستری برای حضور مردم در صحنه های انقلاب و اعلام وفاداری به آرمان های آن است، نادیده گرفته گردد، زیرا حضور و احساس تعلق مردم به نظام، سنجه ای برای دشمنان است و هر جا مردم به صحنه آمدند، دشمن در محاسبات خود تنو نظر نموده و حتی در اعمال فشار به نظام و ملت ایران عقب نشینی نموده است.

سید نظام الدین موسوی دهه فجر امسال را از جهات مختلف حائز اهمیت برشمرد و توضیح داد: مذاکرات وین با حضور مسئولین دیپلماسی کشور در حال اجرا است. با توجه به تغییراتی که در آرایش سیاسی کشور به وجود آمده، از سویی احساس امیدواری در مردم به وجود آمده و از سویی دشمن، موقعیت داخلی کشور را رصد می نماید و فضای داخلی و منطقه ای می تواند در محاسبات دشمن تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به کوشش تبلیغاتی دشمن برای ناامید کردن مردم گفت: دشمن همه توان خود را برای هجمه به انقلاب در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به کار می برد و بخش اعظمی از جامعه یعنی جوانان و نوجوانان، سال های اول و قبل از انقلاب را ندیده اند، بنابراین در کشور ما نیز مانند همه جهان، موضوعات مربوط به جامعه پذیری و انتقال ارزش ها و فرهنگ سیاسی به نسل نو، ایجاب می نماید که براساس روش های علمی، عینی و میدانی، جوانان را با تعالیم و ارزشهای انقلاب اسلامی آشنا کنیم.

وی با اشاره به اهمیت مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی امسال، گفت: 26 کمیته در ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شکل گرفته است که بخش اصلی کارهای اجرایی دهه فجر را بر عهده خواهند داشت.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر، با اشاره به لزوم مردمی سازی برنامه های دهه فجر، گفت: دهه فجر جشنی ملی و متعلق به همه اقشار و گروه های جامعه است، اما این امر به معنای آن نیست که دستگاه ها و نهادهای متولی، خود را سهیم ندانند، زیرا تا محوری هماهنگ نماینده وجود نداشته باشد، مردم و دستگاه های مختلف نمی توانند به خوبی حضور خود را در این عرصه عملی نمایند. لذا، نهادها و دستگاه های برخاسته از حکومت اسلامی، وظیفه دارند، بستر مناسب برای فعالیت، مشارکت و حضور مردم در عرصه برگزاری مراسم و مناسبت های ملی و انقلابی را فراهم نموده و فضاسازی لازم را با جدیت و احساس مسئولیت برای این حضور و مشارکت آماده نمایند، چرا که فعال بودن نهادهای فرهنگی، موجب انگیزه دادن به مردم که نقش آفرینان اصلی مراسم هستند، می گردد.

سید نظام الدین موسوی با اشاره به اینکه برای برگزاری جشن های پیروزی انقلاب اسلامی، احتیاج به انرژی مضاعف و دوچندان داریم، گفت: امیدواریم در دهه فجر امسال با یاری همه دستگاه ها و مشارکت مردم بتوانیم مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی امسال را به نحو شایسته برگزار نماییم.

در انتها جلسه، روسا و نمایندگان کمیته های تخصصی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، ضمن ارائه گزارشی از فرایند فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته پیرامون برنامه های ویژه دهه فجر امسال، نقطه نظرات خود را در مورد عناوین پیشنهادی ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2118

به "انقلاب اسلامی ایران یک حرکت پویا و همواره زنده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انقلاب اسلامی ایران یک حرکت پویا و همواره زنده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید