با رعایت این نکات در حرفه خود پیروز شویم

به گزارش تعطیلات رو، سخت کوشی و تمرکز از ویژگی های شاخص افرادی است که در حرفه خود پیروز هستند اما ویژگی های دیگری هم دارند که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد و می توانید از آن ها برای پیروزیت شغلی خودتان استفاده کنید.

با رعایت این نکات در حرفه خود پیروز شویم

بدانید که چه می خواهید

بسیاری از مردم برای فکر کردن در خصوص این که دوست دارند چه کاری در حرفه خود انجام دهند وقت نمی گذارند. آن ها در شرکت ها و صنعت ها به کارهایی مشغول می شوند که علاقه ای به آن ندارند و خیلی زود نسبت به شغلشان دلسرد می شوند و شکایت می نمایند.

جالب این جاست که مردم برای برنامه ریزی تعطیلات تابستانی بیشتر وقت می گذارند تا برای اهداف شغلی. اگر می خواهید در حرفه خود پیروز شوید باید بدانید که چه کاری می خواهید و کجا دوست دارید کار کنید. باید در تصمیم گیری های خود روی این دو معیار تمرکز کنید در غیر اینصورت هرگز در کار خود پیروز نخواهید شد.

از خودتان بپرسید: چه مهارت هایی را ندارم

وقتی می دانید در حرفه خود چه کاری دوست دارید انجام دهید می توانید مهارت های مورد احتیاج را مشخص کنید. مهارت های نرم مثل ارتباطات و توانایی همکاری با دیگران و خلاقیت همه مهارت هایی هستند که احتیاج دارید و باید آن ها را تقویت کنید. کتاب ها و مقاله های مربوط به این مهارت ها را مطالعه کنید. بعد از مطالعه آن ها را عملی کنید. با این کار بیشتر از کسانی که یک شغل را فقط بخاطر درآمدش می پذیرند پیشرفت خواهید کرد.

سخن چینی به شغل تان هیچ یاریی نمی نماید

با سخن چینی در محیط کار خیلی زود در حرفه خود شکست خواهید خورد. اگر در کار خود کاملا جدی باشید وقت برای سخن چینی ها و گله و شکایت هایی که وقت کش هستند ندارید. قرار نیست همکاران تان را نادیده بگیرید. فقط نباید در سخن چینی ها مشارکت کنید. در چنین شرایطی عذرخواهی کنید و به کارتان برگردید. با این کار امنیت شغلی تان حفظ خواهد شد.

در محیط کار فقط کار کنید

محل کار جای دورهمی و خوش و بش نیست جایی است که برای انجام کار در آن استخدام شده اید. درست است که ادب و صمیمیت نسبت به همکاران مهم است اما هرگز از قلم نیاندازید که اینجا محل کار است. پس از گفتگوهای طولانی مدت درباره اتفاقات دیروز و یا تیم فوتبال مورد علاقه تان پرهیز کنید.

این صحبت ها جا و مکان خودشان را دارند مثلا وقت نهار یا بعد از ساعت کاری. در محیط کار فقط کار کنید.

همواره این دیدگاه را داشته باشید: چگونه می توانم بهتر انجامش دهم؟

یکی از ویژگی های افراد پیروز این است که همواره این دیدگاه را دارند: چگونه می توانم بهتر انجامش دهم؟ با این ذهنیت به سرعت در حرفه خود پیشرفت خواهید کرد. به بخش های تکراری کار فکر کنید و آن ها را حذف کنید.

از رفتار افراد پیروز الگوبرداری کنید

پیروز ترین فرد در حرفه خودتان را پیدا کنید و مثل او رفتار کنید. این شخص حتما نباید در شرکتی که کار می کنید باشد بلکه می تواند در صنعتی که کار می کنید باشد. به عنوان مثال اگر نویسنده هستید ببینید استفان کینگ چگونه پیشرفت نموده است.

این افراد به شما سرنخ می دهند و نشان می دهند که چگونه باید کار کنید. درباره آن ها تحقیق کنید و از آن ها الگوبرداری کنید.

این نکات به پیشرفت شما در هر حرفه ای که هستید یاری می نماید. اگر هدف مشخصی در راستای این نکات داشته باشید شغل پیروزیت آمیزی خواهید داشت. این نکات ثابت شده هستند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که شغلتان را با این نکات وفق دهید.

منبع: بدونیم
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 550

به "با رعایت این نکات در حرفه خود پیروز شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با رعایت این نکات در حرفه خود پیروز شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید