بهترین دانشگاه های پزشکی انگلیس کدامند؟

به گزارش تعطیلات رو، تحصیل در رشته پزشکی در یکی از بهترین دانشگاه های انگلیس رویای خیلی ها است. اما بهترین دانشگاه ها کدامند؟ همراه خبرنگاران باشید.

بهترین دانشگاه های پزشکی انگلیس کدامند؟

در انگلستان تحصیل در رشته پزشکی بسیار سخت و رقابتی است. اگر نمرات بالایی دارید و می توانید تعهد، علاقه و درک لازم برای این رشته را از خود نشان دهید، پزشکی برای شما مناسب است و می توانید در این رشته پیروز شوید. بنابراین، اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید و پزشکی رشته مورد علاقه شما است، در ادامه با خبرنگاران باشید و با ده مورد از بهترین دانشگاه های پزشکی انگلستان، بر اساس رتبه آن ها در رتبه بندی دنیای QS آشنا شوید.

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان و عضو گروه راسل دانشگاه های تحت مدیریت تحقیقاتی در انگلیس، گروه کویمبرا ـ شبکه ای از دانشگاه های پیشرو اروپا، لیگ دانشگاه های تحقیقاتی اروپایی و Europaeum است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد آکسفورد، آموزش فرد به فرد هفتگی است که در آن هر دانشجوی کارشناسی هر هفته یک ساعت با متخصصی در رشته خود صرف می کند.

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج که در سال 1209 تاسیس شده، دومین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان است. دانشگاه کمبریج به عنوان یکی از پنج دانشگاه برتر دنیا شناخته شده و همچنین عضو گروه دانشگاهی راسل است. کمبریج از 31 دانشکده خودگردان تشکیل شده که همگی تحت یک پرچم واحد به نام کمبریج، قرار دارند. کمبریج از هر دانشگاه دیگری بیشترین برنده جایزه نوبل را داشته است.

دانشگاه کالج لندن (UCL)

دانشگاه UCL که به عنوان دانشگاه دنیای لندن هم شناخته می گردد، اولین موسسه دانشگاهی بود که در لندن تاسیس شد. تقریبا یک سوم دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند. بیش از 12,000 دانشجوی کارشناسی و 8000 دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشجویان خارجی این دانشگاه را تشکیل می دهند. UCL عضو گروه نخبگان رائول است. همچنین، این دانشگاه اولین جایزه نوبل خود را در سال 2009 کسب کرد.

کالج امپریال لندن

کالج امپریال لندن در سال 1907 تاسیس شده است و به طور رسمی به عنوان کالج علوم، فناوری و پزشکی امپریال شناخته می گردد. امپریال عضو گروه راسل است و بارها در میان بهترین دانشگاه های دنیا رتبه بندی شده است. محوطه اصلی دانشگاه در کنزینگتون جنوبی واقع شده است. امپریال به چهار دانشکده علوم، مهندسی، پزشکی و کسب و کار تقسیم شده است. تاکید دانشگاه بر تکنولوژی در حال ظهور و کاربرد عملی آن است. امپریال همواره در میان دانشگاه های برتر دنیا واقع شده است.

کالج کینگ لندن

کالج کینگ لندن سومین دانشگاه قدیمی انگلستان است که در سال 1829 تاسیس شد. این دانشگاه تا به حال 12 برنده جایزه نوبل را در میان اساتید و فارغ التحصیلان خود داشته است. کالج کینگ نقش مهمی در بسیاری از پیشرفت هایی که در زندگی مدرن امروز شاهد آن هستیم داشته است؛ مانند کشف ساختار DNA. این دانشگاه در حال حاضر بزرگ ترین مرکز آموزش پزشکان، دندانپزشکان و دیگر متخصصان مراقبت های درمانی در اروپا و دارای شش مرکز تحقیقات پزشکی است ـ یعنی بیش از هر دانشگاه دیگری در انگلستان.

دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ در سال 1582 تاسیس شد و یکی از بزرگ ترین و معتبهترین دانشگاه های دنیا است. ادینبورگ اعتبار خوبی در میان دانشگاه های علوم پزشکی دارد و مرکز کشفیات مهمی چون بیهوشی و پنی سیلین بود. ادینبورگ تقریبا 50,000 اپلیکیشن در هر سال دریافت می کند و همین حجم متقاضی این دانشگاه را در جایگاه چهارمین دانشگاه محبوب در انگلستان قرار داده است.

دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر یکی از دانشگاه های عضو گروه راسل است و در شمال انگلیس واقع شده است. این دانشگاه بزرگ ترین دانشگاه انگلیس است و با بیش از 40,000 دانشجو، بزرگ ترین جامعه دانشجویی در انگلستان را تشکیل می دهد. دانشگاه منچستر توانسته اعتبار علمی و تحقیقاتی خود را به خوبی توسعه دهد. کتابخانه دانشگاه دارای بیش از چهار میلیون نسخه چاپی و نسخه خطی، بیش از 41,000 مجله الکترونیکی و 500,000 کتاب الکترونیکی است. همچنین یکی از پنج کتابخانه ملی پژوهشی است.

دانشکده بهداشت و درمان تروپیکال لندن

دانشکده بهداشت و درمان لندن شهرتی استثنایی در سلامت عمومی و طبیعت گرمسیری دارد و یکی از معتبهترین موسسات در دنیا است. این دانشکده که از طریق سر پاتریک منسون در سال 1899 تأسیس شده است مرکزی پیشرو در زمینه تحقیق و تحصیلات تکمیلی در بهداشت عمومی و دنیای است.

دانشگاه ملکه مری لندن

دانشگاه ملکه مری عضو گروه دانشگاه های تحقیقاتی راسل است و تاسیس آن به سال 1785 بر می گردد. این دانشگاه دارای بزرگ ترین مرکز علوم درمانی است. ملکه مری شهرتی بین المللی دارد و 24 درصد دانشجویان آن از بیش از 100 کشور دنیا هستند. این دانشگاه به سه دانشکده اصلی تقسیم می گردد ـ دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی، دانشکده علوم و مهندسی و بارتس و دانشکده پزشکی و دندانپزشکی لندن (Barts and The London School of Medicine and Dentistry) - که در آن 21 دانشکده وجود دارد.

دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام که تمرکز اصلی خود را بر تحقیق و پژوهش گذاشته است و در مرکز انگلستان واقع شده است. این دانشگاه به معنای واقعی کلمه دنیای است و شعبه هایی در چین، مالزی و انگلستان دارد. ناتینگهام بخشی از گروه دانشگاه های تحقیقاتی راسل است و در سال 1881 تاسیس شده است. مرکز دانشگاه ناتینگهام (دانشگاه پارک) و بیمارستان آموزشی (مرکز پزشکی کوئین) در حومه شهر ناتینگهام، با تعدادی از دانشگاه های کوچک و سایت های دیگر در ناتینگهام شر و داربی شر هستند. این دانشگاه حدود 44,000 دانشجو دارد و کارکنان آن 9000 نفر هستند.

منبع: کجارو / careeraddict.com
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2039

به "بهترین دانشگاه های پزشکی انگلیس کدامند؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "بهترین دانشگاه های پزشکی انگلیس کدامند؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین دانشگاه های پزشکی انگلیس کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید