ترکیه ارزان قیمت: با یکی از برترین دانشگاه های ترکیه آشنا شوید

به گزارش تعطیلات رو، دانشگاه کوچ ، دانشگاهی است که به پذیرش بدون کنکور معروف است و به نوعی برترین دانشگاه ترکیه محسوب می گردد.

ترکیه ارزان قیمت: با یکی از برترین دانشگاه های ترکیه آشنا شوید

بهترین تجربه سفر را با ترکیه ارزان قیمت در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش خبرنگاران، دانشگاه کوچ(Koç) در سال 1993 میلادی در یک ساختمان موقت در استانبول مرکز ترکیه تاسیس شده و در سال 2009 میلادی به مقر فعلی خود منتقل شد.

دانشگاه کوچ از زمان تاسیس، همیشه کوشش نموده که در همه عرصه ها پیشرو بوده و آموزشی در سطح برتر دنیای به دانشجویان خود ارائه دهد. در این راستا، این دانشگاه به علت تعهد در برتر بودن، جذب اساتید بین المللی و داخلی با سطح علمی و مدارک بالا و پذیرش دانشجو بدون کنکور در ترکیه معروف است.

این دانشگاه همیشه از بهترین دانشگاه های ترکیه بوده است و در حال حاضر دانشکده های مختلفی دارد که هر کدام از آن ها رشته های پیرامون موضوع خود را پوشش می دهند.

دانشکده های این دانشگاه شامل دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی،دانشکده پرستاری ، دانشکده علوم و مهندسی، دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی

دانشکده علوم بهداشت، کالج علوم اداری و اقتصاد، کالج علوم، کالج تحصیلات تکمیلی تجارت ،کالج تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی و علوم انسانی و کالج علوم مهندسی است.

دانشگاه کوچ در حال حاضر 22 برنامه کارشناسی، 41 برنامه کارشناسی ارشد و 28 برنامه دکتری ارائه می دهد و پذیرای 8 هزار و 905 دانشجو است. بعلاوه تعداد فارغ التحصیلان این دانشگاه 16 هزار و 664 نفر اعلام شده است.

اغلب کلاس های درس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می گردد و استثناء فقط در دانشکده حقوق و دانشکده پرستاری کوچ وجود دارد و تنها در این دو دانشکده، آموزش به زبان ترکی ارائه می گردد.

دانشگاه کوچ استانبول به علت تعهد در برتر بودن، جذب اساتید بین المللی و داخلی با سطح علمی و مدارک بالا و پذیرش دانشجو بدون کنکور در ترکیه معروف است. از سوی دیگر به خاطر موفقیت های چشمگیری که در 25 سال گذشته به دست آورده، هم اکنون دومین دریافت نماینده یاری های اقتصادی برای تحقیقات از سوی دولت ترکیه و اتحادیه اروپا است.

این دانشگاه در ارتباطات بین المللی خود نیز عملکرد موفقی داشته و تا به امروز با دانشگاه هایی همانند دانشگاه کالیفرنیا، نورث وسترن، کرنل و دانشگاه جورج تاون همکاری داشته است.

از مزایای تحصیل در دانشگاه کوچ این است که دانشجویان برتر این دانشگاه می توانند از امتیاز ویژه برخوردار شوند و از بورسیه های مختلف 25 تا 100 درصدی استفاده نمایند.

رتبه دانشگاه کوچ در رتبه بندی تایمز بین 500 تا 600 دنیا است.

یکی از پردیس های این دانشگاه به وسیله معمار برجسته ایرانی- آمریکایی، موژان خادم طراحی شده است. خادم معمار اصلی طراحی کلیه ساختمان های دانشگاه کوچ و برنامه ریز اصلی محوطه این دانشگاه بوده است.

به گفته خادم، معماری محوطه این دانشگاه از موقعیت جغرافیایی دانشگاه در مرز اروپا و آسیا الهام گرفته است. خادم بعلاوه از میراث هنری و شاعرانه و آثار شاعرانی چون مولانا در طراحی الهام گرفته است.

کتابخانه

این دانشگاه 4 کتابخانه دارد. این کتابخانه های تخصصی در نواحی مختلف دانشگاه قرار دارند که دانشجویان، کارمندان و استادان میتوانند از امکانات آن ها استفاده نمایند.

کتابخانه ها شامل مجموعه ای از جمله نشریات و کتاب های مرجع و بعلاوه مجموعه های ویژه استان شناسی، تاریخ ،انسان شناسی، معماری، هنر، تاریخ هنر، میراث فرهنگی، موزه شناسی و … هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1920

به "ترکیه ارزان قیمت: با یکی از برترین دانشگاه های ترکیه آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه ارزان قیمت: با یکی از برترین دانشگاه های ترکیه آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید