برقراری عدالت بین ساکنین و کاهش تنش ها در پرداخت شارژ

به گزارش تعطیلات رو، برقراری عدالت بین ساکنین و کاهش تنش ها در پرداخت شارژ

مدیریت شارژ آپارتمان در مجتمع های مسکونی که مردم مجبورند با چند فرهنگ متفاوت باهم زندگی نمایند، کار آسانی نیست و از جمله مواردی است که باید در مدیریت ساختمان به صورت اساسی رعایت گردد تا عدالت در ساختمان یا مجتمع برقرار گردد. توصیه می گردد قوانین آپارتمان نشینی رعایت گردد.

برقراری عدالت بین ساکنین و کاهش تنش ها در پرداخت شارژ

مدیریت شارژ آپارتمان و تعریف آپارتمان نشینی

آپارتمان به خانه ای گفته می شود که در کنار خانه های دیگر و بر روی آن ها قرار گرفته است. برخلاف خانه های ویلایی که در هر قطعه زمین تنها یک واحد مسکونی ساخته می شود، در مجتمع های آپارتمانی چند واحد مسکونی بر روی یک قطعه زمین احداث می شود.به همین دلیل ساکنان مجتمع های آپارتمانی روابط همسایه داری پررنگ تری نسبت به ساکنان خانه های ویلایی دارند و بالاجبار در روز چندبار همسایه های خود را می بینند و با آن ها در ارتباط هستند. مجتمع های آپارتمانی ممکن است به صورت تک واحدی و یا چند واحدی ساخته شوند. در مجتمع های چند واحدی در هر طبقه دو واحد یا بیشتر وجود دارد؛ در حالی که در مجتمع های تک واحدی در هر طبقه تنها یک واحد وجود دارد. معمولا در هر ساختمان یک یا چند مدیر با توجه به بزگی آن وجود دارد. امروزه مدیران برای مدیریت شارژ آپارتمان از نرم افزار مدیریت ساختمان استفاده می کنند تا در محاسبات دچار مشکل نشوند.

منظور از فرهنگ آپارتمان نشینی در زمینه مدیریت شارژ آپارتمان چیست؟

فرهنگ آپارتمان نشینی یعنی رعایت نکاتی که مخصوص خانه های آپارتمانی است و باعث بهتر شدن زندگی و روابط اجتماعی همسایگان می شود. در بعضی موارد حتی پرداخت نکردن به موقع شارژ ساختمان که در مدیریت شارژ آپارتمان مشکل ایجاد خواهد نمود نیز جزو فرهنگ آپارتمان نشینی می باشد. کشور ما در حال گذار از فرهنگ سنتی به فرهنگ مدرنیته است و زندگی های سنتی به تدریج جای خود را به زندگی مدرن می دهند. این موضوع سبک زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده و در آن تغییراتی را بوجود آورده است. یکی از این تغییرات استفاده از نرم افزار ساختمان برای مدیریت است تا بتوان این وظیفه را به نحو احسن انجام داد. بعضی از ما بخش زیادی از عمر خود را در خانه های ویلایی با سبک زندگی سنتی گذرانده ایم؛ به همین دلیل ممکن است چندان با فرهنگ آپارتمان نشینی آشنایی نداشته باشیم. برای مثال مواردی مانند بلند صحبت کردن، زیاد کردن صدای تلویزیون، پخش موسیقی با صدای بلند، میخ کوبیدن به دیوار در هر ساعت از شبانه روز و … از جمله مواردی هستند که در خانه های معمولی مشکل چندانی را به وجود نمی آورند.

اما در یکواحد آپارتمانی نمی توان در هر ساعت از شبانه روز کارهای مشابه این موارد را انجام داد زیرا فاصله یک واحد با واحدهای همسایه بسیار کم است. بعلاوه بدلیل نوع ساخت واحدهای آپارتمانی هرگونه سر و صدا به واحدهای دیگر نیز منتقل شده و برای آن ها ایجاد مزاحمت خواهد نمود؛ بنابراین آگاهی نسبت به فرهنگ آپارتمان نشینی و رعایت سکوت در آپارتمان امری مهم به شمار می رود. سر و صداهای مزاحم بزرگ ترین مشکل واحدهای آپارتمانی است که می توان گفت همه افراد با آن درگیر هستند. این مشکل برای واحدهایی که کف آن ها سرامیک، کاشی، چوب و مصالحی از این قبیل است، با فرش کردن به وسیله قالی یا موکت تا حدی حل می شود. بهتر است کارهای پر سر و صدا را در ساعت های میانی روز انجام دهید تا در سایر اوقات آرامش دیگران محفوظ بماند و در همسایه داری شما مسئله ای ایجاد نشود.

مهمترین قوانین آپارتمان نشینی

1. آپارتمان ملک شخصی نمی باشد و با بقیه واحدهای مجتمع شریک هستیم و فقط به همان میزان مالکیت، حق دخالت در امور مجتمع را داریم. در زمینه مدیریت شارژ آپارتمان نیز مدیر نقش اساسی را ایفا می کند و همکاری ساکنین ضروری است.

2. قبل از اینکه در آپارتمان مستقل شوید از تمامی حق و حقوق خود آگاه شوید. در زمینه پرداخت شارژ به مدیریت شارژ آپارتمان یاری نمایید. پارکینگ و انباری را طبق سند در اختیار بگیرید و از انباری و پارکینگ دیگران استفاده نکنید.

3. قسمت های عمومی ساختمان، مخصوص به تمامی ساکنین است و قبل از استفاده باید تمامی ساکنین مجتمع رضایت داشته باشند.

4. از گذاشتن کفش، گلدان و یا وسایل دیگر در راه پله ها و راهروها خودداری کنید.

5. در راه پله ها و یا پنجره آپارتمان، از صحبت کردن خودداری کنید زیرا به دور از شان می باشد.

6. ریختن زباله در حیاط، آسانسور و غیره به دور از ادب است.

7. قبل از اینکه مراسمی دارید که تا نیمی از شب طول می کشد تمامی همسایه ها را در جریان بگذارید.

8. در هنگام پختن غذای نذری، از تمامی ساکنین آپارتمان به خاطر استفاده از آب و یا برق عمومی اجازه بگیرید.

9. یکی دیگر از قانون های آپارتمان نشینی استفاده نکردن از پارکینگ همسایگان است و حتماً قبل از استفاده، آن ها را از این موضوع آگاه کنید.

10. در هنگام استراحت ساکنین مانند شب ها، ظهر ها و روزهای تعطیل از بازی کردن با بچه ها در حیاط و یا آپارتمان خودداری کنید.

11. از ضربه زدن به دیوارها هنگام جابجا کردن اشیا نظیر میز و مبل و غیره اجتناب کنید چرا که باعث اذیت بقیه ساکنین می شود و بهتر است این کار را در زمان های مناسب انجام دهید.

12. از اصلی ترین قوانین آپارتمان نشینی گذشت، همکاری و همراهی با همسایگان است و این همکاری و همراهی در زمینه مدیریت شارژ آپارتمان امری حیاتی است.

13. از وسایل عمومی آپارتمان به دقت بهره ببرید.

14. پرداخت شارژ و هزینه های آپارتمان را سر وقت پرداخت کنید تا مدیریت شارژ آپارتمان به برترین نحو انجام پذیرد.

15. در نظافت آپارتمان کوشا باشید.

16. به هیچ عنوان حق امر و نهی با ساکنین آپارتمان را ندارید، از جدل و بحث با ساکنین اجتناب کنید.

17. به وسایل بقیه ساکنین آسیب وارد نکنید.

18. از استفاده کردن وسایل ساکنین و یا جابجایی آن ها دوری کنید.

19. از حرف زدن پشت سر دیگر همسایگان اجتناب کنید.

20. هنگام برپایی جلسات عمومی برای حل مسائل عصبانی نشوید و به دیگران توهین نکنید. خصوصا در زمینه مدیریت شارژ آپارتمان نیز ممکن است مسائلی پیش بیاید که باید با همکاری و صبر رفع نمود.

21. اجازه ندهید صدای دعواهای خانوادگی شما به بیرون آپارتمان منتقل شود و در آبروی شما تاثیر منفی داشته باشد.

22. انتظارات بیش از میزان، از همسایه ها نداشته باشید.

23. در مواقع استراحت ساکنین، به درب منازل آن ها نروید.

24. هر گونه تغییرات در بالکن خصوصی و یا نما امکان ندارد و باید رضایت مدیر و ساکنین را فراهم کنید.

25. از آویزان کردن لباس، که از بیرون ساختمان قابل مشاهده باشد خودداری کنید.

مطالب مرتبط:

قوانین عدم پرداخت شارژ (واحدهای بدهکار) و قطع خدمات

منبع: هومتیک
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 2174

به "برقراری عدالت بین ساکنین و کاهش تنش ها در پرداخت شارژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برقراری عدالت بین ساکنین و کاهش تنش ها در پرداخت شارژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید