تداوم حمایت از فعالان حوزه نشر در قالب سامانه پست کتاب

به گزارش تعطیلات رو، به گزارش. خبرنگاران ، روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، علی رمضانی (مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران) درخصوص شرایط تازه پست کتاب اظهار کرد: با توجه به تغییر شرایط تمدید قرارداد مابین خانه کتاب و ادبیات ایران و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران مبلغ پرداختی اعضای سامانۀ پست کتاب افزایش پیدا نموده است اما حمایت یارانه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنان باقی است.

تداوم حمایت از فعالان حوزه نشر در قالب سامانه پست کتاب

وی در ادامه اعلام کرد: شرایط تازه، شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تخفیف را در سرویس سفارشی از 25 % به 10 % و در سرویس پیشتاز از 30 % به 25 % کاهش داده است. بعلاوه مطابق اظهار مسئولان شرکت پست، سرویس سفارشی عملا از خدمات حذف شده بود و تنها برای سامانه پست کتاب ارائه می گردد.

او با اشاره به انتخابی شدن هزینه جمع آوری مرسولات در قرارداد تازه اعلام کرد: به این معنی که اگر بسته تحویل دفاتر پستی گردد مبلغی دریافت نمی گردد و اگر درخواست جمع آوری اعلام گردد هزینه مربوطه به دو صورت محاسبه می گردد؛ ابتدا در قالب اشتراک ماهانه به مبلغ 3.000.000 ریال و دیگری به صورت جمع آوری تکی و با مبلغ 80.000 ریال.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران ضمن بیان این که ظرف دو یا سه هفته آینده سرویس های مذکور در سامانه های پست کتاب فعال خواهد شد، بیان کرد: باجه های تحویل بسته های پستی که پیش از این محدود به مراکز منطقه ها بود اکنون به دفاتر پستی منتخب توسعه پیدا نموده و تعداد مراکز دریافت کننده بسته های پستی افزایش یافته است.

وی در ادامه مطرح نمود: شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران اعلام داشت که اخیرا برای ارسال کالا در سفارش ها، 25 % اضافه مبلغ بابت بسته بندی پاکت اخذ می نماید که این اضافه مبلغ از کتاب و بسته های سامانه پست کتاب دریافت نخواهد شد.

علی رمضانی در خاتمه گفت: در شرایط تازه، قیمت تمام شده سرویس سفارشی یک بسته کتاب دو کیلویی برای مشتری عادی 113 هزار ریال و قیمت تمام شده پست پیشتاز برای مشتری عادی 161 هزار ریال خواهد بود. در حالی که مبلغ پرداختی ناشران در پست کتاب با شرایط قرارداد تازه 70 هزار ریال است. بر این اساس خانه کتاب و ادبیات ایران حدود 40 % از مبلغ پست سفارشی تا دو کیلو را پرداخت می نماید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1975

به "تداوم حمایت از فعالان حوزه نشر در قالب سامانه پست کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم حمایت از فعالان حوزه نشر در قالب سامانه پست کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید