تمایل عمانی ها به همراه کره و چین برای فعالیت در قطب سوم خودروسازی کشور

به گزارش تعطیلات رو، خبرنگاران: مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار از تمایل عمانی ها به همراه کره و چین برای فعالیت در قطب سوم خودروسازی کشور خبرداد.

تمایل عمانی ها به همراه کره و چین برای فعالیت در قطب سوم خودروسازی کشور

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

حامد علی مبارکی امروز با حضور در غرفه خبرنگاران در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در پاسخ به چگونگی وضعیت شروع بکار قطب سوم خودروسازی که قرار است در منطقه چابهار تأسیس گردد، گفت: در حال حاضر برای محقق شدن قطب سوم خودروسازی اقداماتی از جمله معین مدیرعامل و تهیه زمین این منطقه اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه شب گذشته در جلسه ای مدیر قطب سوم خودروسازی فاز نخست شروع به کار این منطقه را تشریح کرد، اضافه نمود: قطب سوم در مجموع 10 فاز دارد و در حال حاضر با انتخاب مدیر و معین زمین بخشی از مراحل خود را پشت سر گذاشته است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه هفته آینده زمینی به مساحت 400 هزار هکتار به این قطب اختصاص پیدا می نماید، گفت: هم اکنون به دنبال جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم البته با چینی ها و کره ای ها وارد مذاکره شده ایم. علاوه بر این درخواست هایی را هم از بخش های داخلی داشته ایم که امیدواریم در نهایت بتوانیم به نتایج مناسبی دست پیدا کنیم.

وی اضافه نمود: همچین برنامه های را برای مذاکره با طرف عمانی داریم زیرا آنها تمایل زیادی برای همکاری با ایران در این زمینه دارند. به نظر می رسد تا آذرماه به توافق با عمان و امارات در این بخش دست پیدا کنیم.

مبارکی با اشاره به اینکه زمانی که عملیاتی کردن قطب سوم خودروسازی به فاز 9 برسد در واقع 20 هزار اشتغال وجود خواهد آمد، گفت: رویکرد اصلی ما در قطب سوم خودروسازی فعالیت بخش خصوصی است و برای تحقق این موضوع تمام کوشش خود را خواهیم نمود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با تأکید بر اینکه هیچ منعی برای اعلام پیشنهاد سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای فعالیت در قطب سوم خودروسازی وجود ندارد، توضیح داد: البته با کره ای ها و چینی ها نیز در حال مذاکره هستیم و هنوز به نتیجه نهایی دست پیدا نکرده ایم. امیدواریم در این منطقه خودرویی از نظر کیفیت و قیمت مناسبو قابل رقابت فراوریات بین المللی فراوری گردد.

وی اضافه نمود: دولت فقط بستر لازم را برای عملیاتی سازی قطب سوم خودروسازی در بخش چابهار مهیا می نماید و مابقی فقط در اختیار بخش خصوصی واقع شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 610

به "تمایل عمانی ها به همراه کره و چین برای فعالیت در قطب سوم خودروسازی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمایل عمانی ها به همراه کره و چین برای فعالیت در قطب سوم خودروسازی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید