جذب مربی خارجی برای تیم ملی بانوان در برنامه فدراسیون شطرنج

به گزارش تعطیلات رو، شادی پریدر در گفتگو با خبرنگاران با یادآوری اینکه امیررضا پوررمضانعلی تمرینات تیم ملی شطرنج بانوان را زیر نظر دارد، گفت: جذب مربی خارجی برای این تیم را در برنامه داریم البته در صورتیکه شرایط کرونا و موقعیت مالی فدراسیون اجازه آن را بدهد.

جذب مربی خارجی برای تیم ملی بانوان در برنامه فدراسیون شطرنج

وی شرح داد: در این شرایط که کرونا بحران عجیبی در جهان ایجاد کرده، جذب مربی و همکاری حضوری با او سخت تر از قبل شده است. بنابراین در عین حال که به مربی خارجی فکر می کنیم، نیم نگاهی هم به همکاری مجازی با او داریم و اینکه ملی پوشان از راه دور با وی در ارتباط باشند.

نایب رئیس امور بانوان فدراسیون شطرنج تاکید کرد: طبیعی است این موضوع به لحاظ هزینه برای فدراسیون مقرون به صرفه هم است. هزینه جذب مربی به صورت مجازی کمتر است. در کل اما شرایط مالی فدراسیون در مورد به کارگیری مربی خارجی کاملا تعیین کننده خواهد بود. فعلا ابتدای سال هستیم و هنوز شرایط مالی فدراسیون برای طول سال به صورت دقیق تعیین نیست.

پریدر ادامه داد: اگر شرایط اجازه دهد که برای تیم ملی بانوان شطرنج مربی خارجی به خدمت می گیریم درغیر این صورت این تیم کماکان با نظر پور رمضانعلی که از استاد بزرگان شطرنج ایران به حساب می آید، تمریناتش را دنبال خواهد کرد.

وی تاکید کرد: برای بازیکنان تیم ملی شطرنج بانوان به خصوص بازیکنی در سطح سارا خادم الشریعه خوب است که زیر نظر مربی خارجی تمرین داشته باشد اما در کل نیاز این تیم به مربی غیرایرانی نسبت به تیم ملی مردان کمتر است. اولویت فدراسیون جذب مربی خارجی برای تیم مردان است و به همین دلیل اجرای این برنامه در تیم بانوان با اما و اگر همراه است.

نایب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج همچنین در مورد حضور سارا خادم الشریعه در مسابقات آنلاین فیده گفت: نتایج سارا خادم الشریعه در این رقابت ها بد نبود. او روز اول مسابقه تمرکز زیادی نداشت و به همین دلیل امتیازات زیادی از دست داد اما در روز دوم و سوم پیروز به کسب نتایج بهتر شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1079

به "جذب مربی خارجی برای تیم ملی بانوان در برنامه فدراسیون شطرنج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب مربی خارجی برای تیم ملی بانوان در برنامه فدراسیون شطرنج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید