راهنمای ویزای توریستی انگلیس

به گزارش تعطیلات رو، شرط ورود به انگلیس برای ایرانیان داشتن ویزای این کشور است. مدرکی که جز معتبرترین ویزاهای دنیا بوده و البته به دست آوردنش کمی سخت و زمان بر است. راهنمای ویزای توریستی انگلیس درباره شرایط و مراحل دریافت ویزا توضیح داده و به شما می گوید که صدور ویزای انگلیس چقدر زمان برده و هزینه آن چقدر است. پس برای کسب اطلاعات کامل درباره ویزای انگلیس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

راهنمای ویزای توریستی انگلیس

ویزای انگلیس در کنار ویزا کانادا و ویزای آمریکا جز معتبرترین ویزاهای دنیا به شمار می رود. افرادی که پیروز به دریافت ویزا می شوند علاوه بر انگلیس می توانند به ایرلند، ولز، اسکاتلند و چندین کشور دیگر نیز سفر کنند؛ اما ایرانیان برای دریافت ویزای انگلیس به چه مدارکی نیاز دارند؟ چگونه می توان برای دریافت وقت سفارت انگلیس اقدام کرد؟ برای رسیدن به پاسخ این سؤالات مطلب راهنمای ویزای توریستی انگلیس را دنبال کنید.

انواع ویزای توریستی انگلیس

افرادی که برای گشت وگذار، دیدار با اقوام و یا سفر کوتاه مدت قصد سفر به انگلستان را دارند بایستی برای دریافت ویزای توریستی انگلیس اقدام کنند. داشتن ویزای توریستی انگلیس به افراد این امکان را می دهد که تا زمان پایان اعتبار ویزا بتوانند در انگلیس اقامت داشته باشند. یکی از شروط مهم و لازم برای دریافت ویزای توریستی انگلیس داشتن برنامه سفر است.

ویزای توریستی انگلیس چند روز است

یکی از موارد مهمی که در مطلب راهنمای ویزای توریستی انگلیس به آن می پردازیم مدت زمان صدور و اعتبار ویزای انگلیس است. ویزاهای توریستی انگلیس به طورمعمول به صورت 6 ماهه صادر می گردد. فرایند دریافت ویزا از زمان انگشت نگاری تا اعلام جواب از سوی سفارت حدود 15 تا 30 روز زمان می برد. البته مدت زمان صدور ویزا با توجه به شرایط ممکن است بیش از 30 روز نیز زمان ببرد.

مقالات مرتبط

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

قوانین و شرایط ویزای توریستی انگلیس

کامل بودن مدارک از شرایط لازم برای رسیدن به دریافت ویزای انگلیس است. چرا که این مدارک هستند که از طریق افسر سفارت مورد بررسی قرار گرفته و نشان می دهند که شما شرایط دریافت ویزای انگلیس را دارید یا خیر؟ افراد با داشتن دعوت نامه، ارائه برنامه سفر، ارائه تمکن مالی، ارائه گردش حساب و ارائه مدارک شغلی معتبر بیشترین شانس را برای دریافت ویزای توریستی انگلیس دارند.

مقالات مرتبط

چه کسانی شرایط دریافت ویزای انگلیس را دارند؟

مدارک ویزای توریستی انگلستان

در ادامه مطلب راهنمای دریافت ویزای انگلیس مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا بررسی می کنیم. متقاضیان ویزا بایستی مدارک مورد نیاز را به صورت کامل و دقیق آماده کرده و در روز انگشت نگاری به افسر سفارت تحویل دهند. این مدارک موارد زیر را شامل می گردد:

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی و کپی از صفحات پاسپورت ها
 • یک نسخه تکمیل شده فرم درخواست ویزا به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت که از طریق این مرکز انجام پذیر است.
 • 2 قطعه عکس 3.5*4.5
 • اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر، در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل (گواهی اشتغال به کار که در آن مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکرشده باشد و اینکه آیا این مرخصی ذکر شده باشد و یا اینکه مرخصی با حقوق می باشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 • رزرو بلیط برای سفر به انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان (دعوت نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز…)
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای 3 ماه گذشته، سپرده های بانکی و …
 • برای مدیران و سهام داران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای 6 ماه گذشته الزامیست.
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، (در صورت اجاره دادان اصل و ترجمه اجاره نامه)
 • ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تائید وزارت امور خارجه نیست.

مقالات مرتبط

مدارکی که هنگام انگشت نگاری برای ویزای انگلیس باید به همراه داشته باشید

مراحل اخذ ویزای ویزای توریستی انگلستان

 • تهیه مدارک مورد نیاز
 • پر کردن فرم سفارت به صورت آنلاین و از طریق وب سایت رسمی سفارت
 • واریزی وجه سفارت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی وب سایت رسمی سفارت
 • رزرو وقت سفارت در مکان مورد نظر متقاضی (تهران، دبی، ابوظبی، استانبول، آنکارا و غیره)
 • حضور متقاضی در روز و ساعت تعیین شده به همراه تمامی مدارک در محل انگشت نگاری

مقالات مرتبط

فرم آنلاین ویزای انگلیس

فرم ویزای توریستی انگلیس به صورت آنلاین و از طریق وب سایت رسمی سفارت تکمیل می گردد. این فرم بایستی کاملاً دقیق پر شده و اطلاعات مندرج در آن با مدارک شما تطبیق داشته باشد. هر گونه مغایرت در اطلاعات وارد شده و مدارک تحویلی رد شدن ویزا را در پی دارد. نوع ویزای درخواستی (ویزای توریستی جهت دیدار با اقوام، ویزای بیزینس یا انتخاب انواع دیگر ویزاها)، تعیین محل انگشت نگاری، اطلاعات شخصی، شرایط شغلی، میزان درآمد، هدف از سفر، تمکن مالی، تاریخ سفر و سابقه سفر از اطلاعاتی هستند که در فرم ویزای توریستی انگلیس باید به آن ها پاسخ دهید.

مقالات مرتبط

فرم آنلاین ویزای انگلیس چه اطلاعاتی را شامل می گردد؟

ویزای توریستی انگلیس تضمینی

ویزای تضمینی انگلیس عنوانی ست که بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است. در ادامه مطلب راهنمای ویزای توریستی انگلیس درباره این عنوان شرح می دهیم. اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم چیزی به عنوان صدور ویزای تضمینی وجود ندارد چرا که فقط و فقط افسر سفارت است که درباره صدور ویزای متقاضیان تصمیم می گیرد. تمامی کارگزاران صدور ویزای انگلیس تنها درخواست کننده ویزا هستند و در نهایت می توانند به متقاضیان مشاوره دهند که ارائه کدام مدارک شانس دریافت ویزا را بیشتر خواهد کرد. لفظ ویزای تضمینی انگلیس در مواقعی به کار می رود که شخص متقاضی دارای دعوت نامه معتبر باشد. چرا که داشتن دعوت نامه امتیازی خاص برای متقاضیان محسوب می گردد.

هزینه ویزای انگلیس

هزینه ویزای انگلیس چقدر است؟ سؤال بسیاری از متقاضیان می باشد که در ادامه مطلب راهنمای ویزای توریستی انگلیس به آن پاسخ می دهیم. در بازار داغ ویزا، قیمت های متفاوتی برای دریافت وقت سفارت انگلیس، پر کردن فرم، واریزی وجه و غیره اعلام می گردد؛ بنابراین متقاضیان برای انتخاب کارگزار مطمئن با قیمت مناسب بایستی تحقیقات لازم را انجام و به سابقه کاری کارگزار دقت کنند. کارشناسان ما با داشتن صدها پرونده پیروز در زمینه ویزای انگلیس مناسب ترین هزینه را اعلام کرده و از ابتدا تا انتهای راه در کنارتان خواهند بود. هزینه ویزای انگلیس در آژانس هواپیمایی خبرنگاران به شرح زیر است:

 • هزینه ویزای 6 ماهه 300 دلار است.
 • هزینه ویزای 2 ساله 720 دلار است.
 • هزینه ویزای 5 ساله 1120 دلار است.
 • هزینه ویزای 10 ساله 1320 دلار است.

مقالات مرتبط

قیمت ویزای انگلیس چقدر است؟

هزینه ویزای انگلیس برای ایرانیان

شرایط و مدارک ویزای انگلیس برای تابعیت های مختلف فرق دارد به عنوان مثال شهروندان ترکیه مراحل متفاوتی را برای دریافت ویزای توریستی انگلیس پیش رو دارند. از این رو هزینه دریافت ویزای انگلیس برای ایرانیان نیز مخصوص شهروندان این کشور می باشد. هزینه دریافت انواع ویزا در پاراگراف قبل تعیین شد؛ اما نکته تکمیلی اینکه در صورتی که ایرانیان محل انگشت نگاری و وقت سفارت انگلیس را در کشوری ثالث (ترکیه، امارات، ارمنستان، مجارستان و غیره) انتخاب کنند. علاوه بر هزینه تکمیل فرم، واریزی وجه و غیره بایستی هزینه سفر به کشور ثالث را که بلیط هواپیما، رزرو هتل و خورد و خوراک را شامل می گردد به هزینه های خود اضافه کنند.

ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه

داشتن دعوت نامه نقش مهمی در مثبت بودن جواب ویزای انگلیس ایفا می کند. چرا که ارائه دعوت نامه معتبر نشان می دهد که به عنوان متقاضی ویزا شخصی را در انگلیس دارید که شما را تضمین کرده و حمایتتان می کند. دعوت نامه باید از طرف دوست، خانواده، همکار، دانشگاه و یا شرکت ارسال گردد. در واقع دعوت نامه تضمینی برای حضور شما در انگلیس است. شخص دعوت کننده باید اقامت رسمی انگلیس را داشته، دارای شغل و حقوق ثابت باشد. پرداخت برگه های مالیاتی نیز از بایدهای شخص دعوت کننده است. در نهایت در صورت معتبر بودن دعوت نامه می توان شانس دریافت ویزای انگلیس را بالاتر برد.

ویزای توریستی انگلیس در شرایط کرونا

اوایل شیوع ویروس کرونا تمامی سفارت ها فعالیت خود را به حالت تعلیق درآوردند. از این رو وقت های سفارت لغو و امکان اقدام برای دریافت ویزای توریستی وجود نداشت. در چند ماه اخیر سفارت ها ازجمله سفارت انگلیس فعالیت های خود را از سر گرفتند. شرایط صدور ویزای توریستی انگلیس در دوره کرونا تغییر نکرده همچنان طبق روال قبل ادامه دارد. با این تفاوت که افراد برای ورود به خاک انگلیس باید هر دور دوز واکسن های مورد تأیید این کشور را دریافت کرده باشند. به غیر از داشتن کارت واکسن مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلیس تغییر نکرده و متقاضیان با داشتن شرایط لازم می توانند برای دریافت ویزا اقدام کنند.

ویزای انگلیس از ترکیه

طولانی شدن فرایند وقت دهی سفارت انگلیس در ایران دلیلی بر آن شده تا بیشتر متقاضیان از طریق یک کشور ثالث برای دریافت وقت انگشت نگاری اقدام کنند. دو شهر استانبول و آنکارا از مقاصد محبوب ایرانیان برای دریافت وقت انگلیس هستند. در ادامه مطلب راهنمای ویزای توریستی انگلیس بیشتر درباره دلیل این محبوبیت شرح می دهیم. ایرانی ها برای سفر به ترکیه نیاز به دریافت ویزا ندارند، سفر به ترکیه و اقامت در هتل های آن سفری مقرون به صرفه است، وقت انگشت نگاری در ترکیه معمولاً زودتر از سفارت انگلیس در تهران تعیین می گردد و مهم تر از همه اینکه ایرانیان متقاضی ویزای انگلیس می توانند پس از تحویل پاسپورت به سفارت، با گرفتن نامه خروج از سفارت ایران بدون پاسپورت از ترکیه خارج شوند.

مقالات مرتبط

دریافت ویزای انگلیس از ترکیه

ویزای انگلیس از دبی

دبی از دیگر مقاصد ایرانیان برای دریافت وقت سفارت انگلیس است. ایرانی ها می توانند برای دریافت وقت انگشت نگاری و تحویل مدارک از طریق سفارت انگلیس در دبی اقدام کنند. شرایط انگشت نگاری در دبی به این صورت است که متقاضی باید در روز و ساعت تعیین شده در دفتر سفارت حضور پیدا کند. از آنجا که پاسپورت متقاضی همراه با سایر مدارک به سفارت تحویل داده می گردد، مسافر برای خروج از دبی می تواند یکی از سرویس های زیر را خریداری کند:

 • Passport pass back: مبلغی را باید نقداً در خود مرکز ویزا پرداخت کنید تا گذرنامه شما طی 24 ساعت به شما بازگردانده گردد و نتیجه ویزا 15 تا 25 روز بعد به شما اعلام می گردد و شما می توانید پاسپورت خود را به سفارت ارسال کنید.
 • Super priority: این سرویس مخصوص افرادی می باشد که اقامت دبی یا ابوظبی دارند و هزینه آن 600 پوند می باشد که نتیجه ویزا طی 24 ساعت به شما اعلام می گردد، این مبلغ را می توانید به صورت آنلاین و یا نقداً پرداخت کنید.
 • Priority: با خرید این سرویس نتیجه ویزا طی 8-5 روز کاری ارسال شده و مبلغ 212 پوند به صورت نقدی و یا آنلاین در مرکز ویزا دبی و ابوظبی پرداخت می گردد و متقاضیانی که از ترکیه درخواست اخذ ویزا دارند می توانند 212 پوند را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

مقالات مرتبط

دریافت ویزای انگلیس از دبی

اخذ ویزای انگلیس از تهران

در مطلب راهنمای ویزای توریستی انگلیس به دریافت وقت سفارت در تهران می رسیم. متقاضیان ویزای انگلیس از تهران نیز می توانند انگشت نگاری را انجام و مدارک را تحویل دهند. برای این کار لازم است که شخص در روز و ساعت تعیین شده در دفتر سفارت حضور پیدا کند. فرایند انگشت نگاری حدود 20 دقیقه زمان برده و نتیجه درخواست طی 15 تا 30 روز آینده از طریق پست به مسافر اعلام می گردد. در صورت تعیین وقت سفارت انگلیس در تهران دیگر نیازی نیست به کشور ثالث سفر کنید.

خدمات آژانس هواپیمایی خبرنگاران جهت تعیین وقت سفارت انگلیس

افتخارات آژانس هواپیمایی خبرنگاران

چه ایرلاین هایی از تهران به کانادا پرواز دارند؟

با 10 غذای محبوب در ژاپن آشنا شوید

حمل کدام وسایل در پرواز ممنوع است؟

10 هتل لوکس ایران که باید در آنها اقامت کرد

منبع: ستاره ونک
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1949

به "راهنمای ویزای توریستی انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای ویزای توریستی انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید