جشنواره جام جم به عرصه رقابت مدیران بدل شده است

به گزارش تعطیلات رو، نویسنده سریال های تولدی دیگر و دنیای شیرین دریا معتقد است که باید برنامه های تلویزیون در تمام موضوعات از جمله برنامه های مذهبی، ورزشی و … را هم به رقابت جشنواره تلویزیونی جام جم وارد می کردند؛ ضمن اینکه انتخاب برترین میان مجری ها خوب نیست چون جنسشان با هم فرق دارد و سلیقه ای رخ می دهد.

جشنواره جام جم به عرصه رقابت مدیران بدل شده است

علی خودسیانی در گفت وگو با تعطیلات رو درباره جشنواره تلویزیونی جام جم که سه شنبه شب اختتامیه آن برگزار می گردد، گفت: اگر این جشنواره صادقانه برگزار می شد و ارزیابی سریال ها، برنامه ها و بازیگران برای کل سازمان صداوسیما اتفاق می افتاد، خوب بود. در واقع اگر بهترین مجری، بازیگر و برنامه فارغ از اینکه برای کدام شبکه است، انتخاب می شدند هم یک سرگرمی بود و هم یک امر مهم برای مخاطبان، عوامل سازنده و فراوری نماینده.

او با اشاره به جابه جایی رأی ها در جشنواره تلویزیونی جام جم اظهار داشت: جشنواره تلویزیونی جام جم که با این روند که برگزار می گردد، نوعی عرض اندام و خودنمایی مدیران شبکه هاست. در واقع به جای برگزاری رقابت سالم بین عوامل سازنده برنامه ها به رقابت بین شبکه ها و مدیر شبکه ها تبدیل شده است. این مسئله باعث می گردد رأی ها جابه جا گردد؛ البته اتهام نمی زنم بی آنکه پرونده را ببینم و آرا بازشماری گردد اما این شبهه در میان مردم به وجود می آید که وقتی شبی یک میلیون رأی جابه جا و به یک برنامه اضافه می گردد، ممکن است چه اتفاقی افتاده باشد؟

این نویسنده اعلام کرد: برنامه ای در طول 10 روز، یک میلیون رأی آورده اما در چند ساعت، یک و نیم میلیون رأی اضافه می گردد؛ بنابراین مخاطبان شک می نمایند که چه اتفاقی پیش آمده است. در واقع این جشنواره به رقابت بین شبکه ها و مدیران شبکه ها تبدیل شده است.

خودسیانی گفت: انتخاب یک مجری از میان مجریان دیگر علاوه بر اینکه خوب نیست به اعتماد مردم نسبت به سازمان و شبکه های تلویزیونی ضربه می زند و کار را چرک می نماید.

او ادامه داد: قطعاً اگر یک مجری مذهبی به عرصه ورزشی وارد گردد، توانایی اجرا در آن حوزه را ندارد. همچنین وقتی یک مجری ورزشی به برنامه صبحگاهی برود، نمی تواند به خوبی اجرا کند و توانایی ندارند. بنابراین رقابت این افراد با هم در این جشنواره دور از انصاف است و باید برنامه ها با هم رقابت می کردند تا از این فردیت خارج می شد و در نهایت برنامه ای که برگزیده می گردد از مجری آن هم تقدیر گردد.

این نویسنده در سرانجام اعلام کرد: مدیران بزرگوار شبکه ها خیالشان راحت باشد که پست هایشان سر جایش است و در نهایت از شبکه ای به شبکه دیگر منتقل می شوند. ما در شبکه های تلویزیون مدیران ثابتی را می بینیم بنابراین نگران از دست دادن میز خود نباشند و ادعایی نداشته باشند. بهترین مدیر، مدیری است که عوامل آن پیروز و برنده باشند. اگر برنامه ای پیروز است بخشی از آن به دلیل مدیریت و بخشی به دلیل عوامل برنامه است. مدیران ما باید دست از رقابت با هم بردارند تا مخاطبانی که فراری داده شده اند و از دست رفته به تلویزیون برگردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 197

به "جشنواره جام جم به عرصه رقابت مدیران بدل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره جام جم به عرصه رقابت مدیران بدل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید