جهانگیری: جهت گیری مناطق آزاد باید صادرات باشد

به گزارش تعطیلات رو، تهران (پانا) - جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه مالی صبح امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار گردید.

جهانگیری: جهت گیری مناطق آزاد باید صادرات باشد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر نقش مناطق آزاد کشور در توسعه بویژه در دوران سخت تحریم ها، گفت: نقش و صندلی مناطق آزاد در این برهه حساس برای برطرف نیازهای کشور قابل توجه بود و امیدواریم با اصلاحات اجرا شده شاهد توسعه فعالیت ها در مناطق آزاد کشور باشیم.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: جهت گیری اصلی فعالیت ها در مناطق آزاد باید به سمت توسعه صادرات در آینده باشد زیرا این جهت گیری می تواند علاوه بر جذب سرمایه گذاری موجب رونق فعالیت ها در این مناطق گردد.

وی با قدردانی از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و نیز مدیران عامل و اعضای هیات مدیره مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی، گفت: تهیه طرح جامع برای مناطق ویژه اقتصادی می تواند توسعه سامان یافته مناطق و در نهایت به ایجاد اشتغال، جذب سرمایه گذاری و توسعه منجر گردد.

جهانگیری با تاکید بر توجه به بودجه مصوب و قوانین از سوی مدیران عامل مناطق آزاد، از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی خواست تا گزارش عملکرد مبنی بر اجرای تکالیف الزام شده از سوی شورا را در سالهای گذشته ارائه دهند.

در این جلسه که وزرای امور خارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و رییس سازمان حفاظت محیط زیست حضور داشتند، مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی گزارشی از طرح ها و اقدامات اجرا شده در این مناطق ارائه کرد.

در این جلسه علاوه بر تصویب صورت های اقتصادی سال 1398 سازمان های مناطق آزاد کیش، اروند، انزلی، ارس، ماکو و چابهار، اعضا با طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی کازرون، بانه، کاوه، شهرکرد، دامغان، سرخس، دوغارون و فرودگاه پیغام موافقت کردند.

واگذاری زمین رایگان به اداره ثبت اسناد و املاک کیش جهت احداث ساختمان اداری و مجوز پرداخت نقدی از 20 درصد بصورت شناور تا 50 درصد در پروژه ترمینال جدید فرودگاه کیش از دیگر مصوبات این جلسه بود.

در این جلسه همچنین اصلاح اساسنامه سازمان های مناطق آزاد، اصلاح محدوده منطقه ویژه اقتصادی لامرد، قصرشیرین و رامشاد و تدقیق محدوده منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در قسمت های 1 و 2 نیز به تصویب شورای عالی رسید.

معین محدوده منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه امام خمینی(ره) و نیز موافقت با انتشار اوراق و صکوک برای مناطق آزاد چابهار، قشم و ارس در چارچوب بودجه مصوب و رعایت مقررات بانک مرکزی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

در این جلسه مقرر شد در صورت اخذ نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه، مجوز لازم برای قیمت های جدید و تغییر احجام و مقادیر کار خارج از سقف معین شده در ماده 29 شرایط عمومی پیمانی در پروژه ترمینال جدید فرودگاه کیش ارائه گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1515

به "جهانگیری: جهت گیری مناطق آزاد باید صادرات باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: جهت گیری مناطق آزاد باید صادرات باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید