خشکیدگی 200 منبع آبی در روستاهای استان یزد، بحران آب جدی است

به گزارش خبرنگاران، محمد فاتحی عصر امروز در نشست مشترک کارشناسان آب و فاضلاب کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد گفت: زنگ خطر بحران آب از مدت ها پیش در روستاهای استان یزد نواخته شده و از سال ها پیش، بالغ بر نیمی از روستاهای استان آبرسانی سیار می شوند.

خشکیدگی 200 منبع آبی در روستاهای استان یزد، بحران آب جدی است

وی با بیان اینکه معدود منابع آبی موجود در روستاها نیز هر سال با افت شدید آبدهی روبرو می شود، اضافه نمود: امسال 200 منبع آبی در روستاهای استان یا خشک شده یا در حال خشکیدگی است.

فاتحی با بیان اینکه خشکسالی های پی در پی سبب از بین رفتن بسیاری از منابع آبی در روستاهای استان یزد شده است، بیان کرد: امسال نیز تابستان پر مسئله ای را پشت سر گذاشتیم و پاییز نیز بارندگی ها با اندازه ای نبود که بتوان انتظار احیای منابع آبی روستاها را داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد بیان کرد: بی آبی در روستاهای استان سبب شده تا بسیاری از مردم به شهرها مهاجرت کنند که این روند مسائلی را نیز برای شهرها ایجاد می کند بنابراین امیدواریم با بررسی راهکارهای ارائه شده برای برطرف مسائل آب در روستاهای استان، بتوانیم این مسائل را با همکاری سایر دستگاه ها حل کنیم.

فاتحی یکی دیگر از مسائل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد را اختصاص اعتبارات به شکل اسناد خزانه دانست و بیان کرد: این امر سبب تاخیر در پرداخت حقوق آبداران شده و کاهش کمیت و کیفیت کار آنها را در دنبال داشته است.

وی در مورد کمیود نیروی انسانی در آبفار یزد نیز یادآور شد: در حال حاضر 65 درصد از پستهای این شرکت بلاتصدی هستند اما از آنجا که آب و فاضلاب دولتی یک شرکت دولتی است، امکان استخدام نیروی جدید در دو سه سال اخیر وجود نداشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد اظهار امیدواری کرد: با برطرف مسائل مالی این شرکت در استان، بتوان بخشی از مسائل حوزه آبرسانی به روستاهای استان یزد را برطرف کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 6 خرداد 1398 شناسه مطلب: 163

به "خشکیدگی 200 منبع آبی در روستاهای استان یزد، بحران آب جدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشکیدگی 200 منبع آبی در روستاهای استان یزد، بحران آب جدی است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید