رونالدو: این اینتر بود که به من خیانت کرد، زمان دیکتاتوری یوونتوس در سری A به پایان رسیده است

به گزارش تعطیلات رو، اسطوره فوتبال برزیل معتقد است او با پیوستن به میلان، به اینتر خیانت نکرد، بلکه این اینتر بود که به او پشت کرد و زمینه بازگشتش به جمع نراتزوی را فراهم نکرد.

رونالدو: این اینتر بود که به من خیانت کرد، زمان دیکتاتوری یوونتوس در سری A به پایان رسیده است

به گزارش تعطیلات رو، رونالدو نازاریو که با جدایی از بارسلونا، بین سال های 1997 تا 2002 در عضویت اینتر بود و در 99 بازی پیروز شد 59 گل برای نراتزوری به ثمر برساند، در گفت وگو با مجله اسپورت ویک که زیرمجموعه نشریه گاتزتا دلو اسپورت ایتالیاست، درباره مصدومیت شدیدی که در بازی اینتر با رم به آن دچار شد، گفت: وقتی در استادیوم المپیکو از ناحیه زانو دچار مصدومیت شدم، از درد به خودم می پیچیدم. با خودم می گفتم که آیا می توانم به میادین بازگردم، شرایطم چطور است؟ اگرچه وقتی ترس اولیه ام ریخت، متوجه شدم که در داخل زانویم مسئله ای دارم که از آن بی اطلاع بودم. در آن مقطع آدم دیگری شده بودم، اما همچنان عاشق فوتبال بودم. آن اشتیاق بهترین مربی، پزشک، فیزیوتراپ و هم تیمی هایم بود.

رونالدو بعد از بازگشت از مصدومیت، اینتر را تا آستانه کسب اسکودتو برد، اما روز پنجم ماه مِی سال 2002 یکی دیگر از اتفاقات تلخ دوران بازیگری این بازیکن برزیلی رخ داد، وقتی که باخت 4 - 2 نراتزوری در خانه لاتزیو، باعث شد یوونتوس با کسب پیروزی در هفته سرانجامی، قهرمانی را از چنگ نراتزوری خارج کند. آن ملاقات آخرین بازی رونالدو برای اینتر بود.

وی صحبت هایش را اینطور ادامه داد: مصدومیت سرنوشت من بود، اما باید بابت اتفاقی که در تاریخ 5 مِی رخ داد، مورد سرزنش قرار بگیریم. وقتی سرنوشت تان دست خودتان است و شما اجازه می دهید که از دستان تان خارج گردد، نمی توانید از دست شخص دیگری عصبانی شوید. ما در بازی با لاتزیو خودمان نبودیم و هرگز نفهمیدم که چه اتفاقی در آن بازی افتاد. به همین خاطر پس از آن بازی گریه کردم.

ستاره پیشین تیم های بارسلونا و رئال مادرید توضیح داد: قهرمانی اسکودتو کمترین چیزی بود که می توانستم به طرفداران اینتر بابت عشقی که به من داشتند، بدهم. نمی دانستم که بازی با لاتزیو آخرین بازی ام است و تنها به ماسیمو موراتی گفتم که ارتباطی با هکتور کوپر برقرار نکردم و هرگز هم برقرار نخواهم کرد. حتی سازش احتمالی بین من و کوپر وجود نداشت. مدت ها بعد از خداحافظی مان، با موراتی دوباره صحبت کردم و ما یکدیگر را بخشیده بودیم. در آن زمان هیچیک از ما شاید گزینه ای جز قطع همکاری با هم نداشتیم.

رونالدو که در سال 2002 به رئال مادرید فروخته شد و در ماه ژانویه 2007 به رقیب دیرینه اینتر یعنی میلان پیوست، یادآور شد: اوضاع در آن مقطع خوب پیش نمی رفت، اما سیلویو برلوسکونی و فراتر از آن آدریانو گالیانی خیلی به من توجه داشتند. ارتباط با آنها خاطره ای است که باعث می گردد هنوز هم به آن لبخند بزنم. احترام بین ما به جای خود پابرجاست.

اسطوره فوتبال برزیل ادامه داد: حالا شاید گفتن این جملات کار آسانتری باشد، اما حقیقت این است که در آن مقطع واقعاً می خواستم به اینتر بازگردم. هر کاری هم که از دستم ساخته بود، برای بازگشت به این تیم انجام دادم و تا جای ممکن هم صبر کردم، اما وقتی اینتر پاسخ مثبت یا منفی به من نداد، این بدین معنا بود که آنها من را نمی خواستند. احساس نمی کردم که با پیوستن به میلان یک خائن باشم، بلکه به نظرم این اینتر بود که به من خیانت کرد. پیوستن به میلان انتخاب عامه پسندی نبود، اما من هرگز از آنها نترسیدم.

رونالدو نازاریو در بخش سرانجامی صحبت هایش با اشاره به بازگشت اینتر به روزهای اوجش با سرمربیگری آنتونیو کونته و با مالکیت گروه سونینگ چین گفت: من به خانواده ژانگ اعتماد دارم و رویای مشابهی به رویای طرفداران اینتر دارم. با تمام احترامی که برای یوونتوس قائل هستم، باشگاهی که در ایتالیا الگویی برای اداره یک باشگاه و ساخت دوره ای جدید است، اما زمان دیکتاتوری آنها در سری A به سرانجام رسیده است. حالا زمان سلطه اینتر بر فوتبال ایتالیاست و گزینه دیگری را برای این کار نمی بینم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1213

به "رونالدو: این اینتر بود که به من خیانت کرد، زمان دیکتاتوری یوونتوس در سری A به پایان رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونالدو: این اینتر بود که به من خیانت کرد، زمان دیکتاتوری یوونتوس در سری A به پایان رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید