سفر سردار باقری به پکن؛ شروع فصل نوین همکاری های دفاعی و نظامی ایران و چین

به گزارش تعطیلات رو، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بنا به دعوت رئیس ستاد ارتش و عضو کمیسیون مرکزی نظامی جمهوری خلق چین در رأس هیاتی بلندپایه و در چارچوب راهبرد دیپلماسی دفاعی و نظامی به جمهوری خلق چین سفر می نماید تا زمینه های آغاز فصلی نوین در همکاری و مناسبات بین دو کشور فراهم گردد.

سفر سردار باقری به پکن؛ شروع فصل نوین همکاری های دفاعی و نظامی ایران و چین

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

سفر سردار باقری به پکن بعد از رفت و آمدهای مقامات ارشد نظامی ایران و چین تاکیدی بر اراده مقامات دو کشور برای تقویت همکاری دفاعی و نظامی، در چارچوب روابط خوب و نزدیکی است که از دیر باز میان دو طرف برقرار بوده است.

سرلشکر باقری قرار است در این سفر با مقامات راهبردی دفاعی و نظامی چین در زمینه تحولات منطقه ای و بین المللی و همچنین روابط و همکاری های دوجانبه گفت و گو کند.

ایران و چین همیشه در صدد پیشبرد مناسبات در عرصه های مختلف به شکل منطقی و مشروع بوده و حتی تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نتوانست مانعی برای گسترش همکاری های دفاعی نظامی دو طرف ایجاد کند.

یکی از مهمترین تحولات معاصر در همکاری های دوجانبه ایران و چین امضای تفاهم نامه دفاعی و نظامی در سال 2016 میلادی در تهران بود بر همین اساس سپهبد چانگ وانگ چون وزیر دفاع وقت چین امضای این تفاهم نامه را مهم و تحکیم بخش روابط دو کشور خواند.

تشکیل کمیسیون مشترک نظامی ایران و چین در دستور سفر آینده سردار باقری به چین است مقامات ایران و چین باور دارند که همکاری های دوجانبه به تحکیم صلح و امنیت پایدار در منطقه منجر می گردد.

سفر سردار باقری به پکن در شرایط کنونی منطقه و دنیا حامل پیغام روشنی برای جامعه دنیای است و تاکیدی است بر این که دو کشور دارای روابط عمیق و گسترده و همه جانبه مبتنی بر اعتماد متقابل و درک منافع ملی هستند و همیشه بر حمایت از یکدیگر در عرصه های مختلف تاکید دارند.

گفت و گو و دیدار با مقامات راهبردی چین و بازدید از مراکز صنعتی و علمی و سخنرانی برای نخبگان علمی و نظامی در دانشگاه عالی دفاع ملی چین از برنامه های سرلشکر باقری در این سفر است.

همچنین برابر هماهنگی های اجرا شده قرار است در آینده نزدیک رزمایش مشترک جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین در شمال اقیانوس هند برگزار گردد.

پیش بینی می گردد سفر سرلشکر باقری نقطه عطفی در روابط نظامی و راهبردی دو کشور بوده و دورنمای روابط بین دو کشور را در عرصه های مختلف دفاعی و امنیتی ارتقاء دهد.

سردار باقری به عنوان یک صاحب نظر راهبردی صندلی ویژه ای در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین قائل بوده و معتقد به توان و قابلیت جمهوری خلق چین برای نقش آفرینی در عرصه های مختلف منطقه ای و بین المللی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 380

به "سفر سردار باقری به پکن؛ شروع فصل نوین همکاری های دفاعی و نظامی ایران و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر سردار باقری به پکن؛ شروع فصل نوین همکاری های دفاعی و نظامی ایران و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید