صادقیان: دوستی من با تتلو به هیچ کس ربطی نداشت!

به گزارش تعطیلات رو، ستاره سابق و پُرحاشیه پرسپولیس که اکنون در ترکیه سایت های شرط بندی را بطور غیرقانونی اداره می کند درباره دوران حضورش در فوتبال ایران و اتفاقاتی که برای او رخ داد، صحبت های جذابی به میان آورد.

صادقیان: دوستی من با تتلو به هیچ کس ربطی نداشت!

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورزش سه، پیام صادقیان یکی از خبرسازترین و به نوعی جنجالی ترین بازیکن دهه اخیر فوتبال ایران بوده که البته با وجود استعداد فوق العاده و تکنیک بالایی که داشت، به حق خود نرسید و بعد از تجربه بازی در ذوب آهن، پرسپولیس، صبا، نفت تهران، سپیدرود و عثمانلی اسپور ترکیه، در دوران جوانی و سن 27 سالگی وداع تلخی از فوتبال داشت.

هافبک سابق تیم ملی و پرسپولیس دوشنبه شب در گفت وگوی اینستاگرامی درباره موضوعات مختلفی ازجمله حضور و پایان کارش در فوتبال، سبک زندگی، حواشی زیادی که با آن دست و پنجه نرم کرد و ... به صحبت پرداخت که شنیدن حرف های او جالب توجه بود.

پیام صادقیان در این مصاحبه با تاکید بر اینکه سبک زندگی شخصی در کار یک فوتبالیست تاثیرگذار و خیلی مهم است، اظهار کرد: فوتبالیست های ما و اصلا خود من حرفه ای نیستیم و همه این موضوع را می دانند. اصلا در ایران موضوع حرفه ای بودن بازیکنان را رها کنید چون اصلا موجود نیست. وقتی زندگی حرفه ای در بیشتر ورزشکاران نیست، نباید مباحثی مثل ماشین خوب و ... را مطرح کنید. به نظر من اصلا در فوتبال ایران زندگی حرفه ای وجود ندارد.

او درباره اینکه برخی بازیکنان بعد از رسیدن به تیم های بزرگ و حضور در تهران به فکر خرید ماشین گران قیمت و از این قبیل کارها می اُفتند، ابراز کرد: من ماشین خوب گرفتم، پول خوب گرفتم و البته خوب هم بازی می کردم. در پرسپولیس کاندیدای بهترین پاسور لیگ برتر و بهترین بازیکن شدم.

هافبک سابق پرسپولیس یادآور شد: طول فوتبال و دوران حضورم در پرسپولیس به این دلیل ادامه دار نبود که همه نگذاشتند پیشرفت کنم. من در تهران تنها زندگی می کردم و تغذیه ام را از رستوران می گرفتم.

صادقیان درباره رابطه با محسن مسلمان عنوان نمود: من و محسن از بچگی با هم بزرگ شدیم و در ذوب آهن، تیم های ملی و پرسپولیس با یکدیگر بودیم. بحثی بین ما به وجود نیامد، اما ارتباط ما کمرنگ تر شد. اینکه بحث یا دعوا پیش بیاید، وجود نداشت و مشکل خاصی بین ما نبود.

او درمورد استوری هایی که علیه مسلمان گذاشت، عنوان نمود: محسن مسلمان آن زمان استوری گذاشت و خواست که به استقلال برود که من با یک استوری واکنش نشان دادم و گفتم چرا می خواهد این کار را کند. همین موضوع یک بحثی به وجود اورد، اما بعد از آن هیچ واکنشی نشان نداد. کلا چه کاری می توانست انجام دهد؟ (با خنده)

صادقیان در مورد ارتباط اش با امیر تتلو و آوردن او سر تمرین پرسپولیس گفت: من با امیر تتلو آن زمان که در پرسپولیس حضور داشتم، دوست بودم و پیش او می رفتم. با او خیلی رابطه داشتم، اما خیلی به من هجمه وارد کردند و گفتند چرا با این و آن دوست هستی؟ اصلا به کسی ارتباطی ندارد که من با چه کسی دوست هستم. زندگی شخصی من است و دوست دارم که دوستانم را خودم انتخاب کنم. شاید فلانی قاتل باشد، اما من دوست دارم که او را انتخاب کنم.

هافبک سابق پرسپولیس عنوان نمود: یک بخشی از حرف ها دلسوزی است، اما کسانی که تتلو و امثال امیر را از نزدیک ندیدند و در دنیای مجازی او را می بینند، نباید قضاوتی انجام دهند. شما امیر را از نزدیک ندیدید و نمی توانید بگویید این آدم خوب یا بد است. از دنیای مجازی نباید تشخیص داد فلان فرد چه شخصیتی دارد.

صادقیان یادآور شد: بنابر دلایلی، نشد و نگذاشتند در ایران با امیر تتلو دوست باشم، اما در اینجا(ترکیه) خیلی با هم دوست هستیم و یکدیگر را کمک می کنیم. غربت خیلی سخت است و ما با هم در غربت زندگی می کنیم. امیر از دوستان قدیمی من است و به یکدیگر کمک می کنیم و این دوستی ما ادامه دار است.

او درباره بحث درگیری با تتلو عنوان نمود: دعوا که نمی گردد گفت؛ یک بحث و گفت وگویی قبلا داشتیم. من با خیلی از رفقای خودم دعوا کردم.

ستاره سال های نه چندان دور پرسپولیس تاکید کرد: فوتبالیست های زیادی الان وجود دارند، اما استعدادها کم هستند.

اگر مربی باشی، به پیام صادقیان چه حرفی می زنی؟ ؛ پیام صادقیان در پاسخ به این سوال اظهار کرد: من می گفتم فوتبال بازی کن ولی هر کاری دوست داری انجام بده و فقط در زمین از تو فوتبال می خواهم. فوتبال ترکیه سطح بالایی دارد و من وقتی در این کشور و اروپا بازی کردم، دیدم که فوتبالیست جلوی مدیرعامل و سرمربی، آن هم در رختکن سیگار می کشد!

او اضافه کرد: بازیکن خارجی و حتی ترکیه ای ما در عثمانلی اسپور خیلی راحت سیگار می کشیدند و اگر مربی حرفی به آنها بزند، می گویند به تو چه! مربیان اینجا فقط از بازیکن فوتبال می خواهند و در زندگی شخصی طرف دخالت ندارند.

هافبک پیشین پرسپولیس ادامه داد: البته این شرایط در تمام لیگ ها نیست و فقط لیگ ترکیه بخاطر شرایط خاص خود این شرایط را دارد. مربیان ترکیه ای اینجا فقط می گویند خوب فوتبال بازی کن. مثل ایران نیست که یک پول کوچک بدهند و به همه چیز کار داشته باشند. قرارداد دروازه بان ما 7 میلیون یورو بود و هیچ کس از مدیرعامل گرفته تا سرمربی، به او حرفی نمی زدند. اینجا پول خوب می دهند و در عوض، فوتبال خوب هم می خواهند و می گویند هر کاری دوست داری انجام بده.

صادقیان درباره اینکه مدافع سیگار کشیدن است، ابراز کرد: من مثال زدم وگرنه در دوران بازی ام اصلا سیگار نکشیدم و خدا را شکر سیگاری نیستم، اما اگر مربی پیام صادقیان بودم، به او می گفتم آزاد هستی که هر کاری می خواهی، انجام بدهی.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر به عقب برگردی، کدام تصمیمات را نمی گیری، عنوان نمود: همه آن تصمیمات را می گرفتم! من در پرسپولیس با آقا کریم بحث نکردم. آن لحظه که گفتند درگیری پیش آمده، من پیش بازیکنان آن حرف ها را زدم و با هم تیمی هایم در حال صحبت بودم. اصلا به کادر فنی هیچ چیزی نمی گفتم که مربیان صحبت های من با بازیکنان را شنیدند، اما بدانید که من به هیچ کس بی احترامی نکردم.

هافبک سابق پرسپولیس درباره ارتباط اش با کاوه رضایی و سایر ملی پوشان جوانی که با آنها هم دوره بوده است، گفت: ما از پایه با هم بالا آمدیم. من بازیکنان هم سن و سال خودم را از مادرم بیشتر می دیدم. واقعا این بچه ها حقشان است که باید بالا بروند و پیشرفت کنند. من طرز تفکرم از بچگی چیز دیگری بوده و دیوانه هستم!

صادقیان تاکید کرد: در تیم های ملی جوانان و امید که من، بختیار رحمانی و مسلمان بودیم، علیرضا جهانبخش نیمکت نشین بود و به او بازی نمی رسید، اما آنقدر زحمت کشید و تلاش کرد که مزد زحمات خود را گرفت.

او درباره اینکه بازی کدام تیم ها را می بینید، اذعان کرد: شاید باورتان نگردد، اما به غیر از بازی های پرسپولیس، مسابقه هیچ تیم دیگری را نمی بینم و اصلا فوتبال را هم دنبال نمی کنم.

ستاره سابق پرسپولیس شرح داد: 90-80 درصد فوتبال کار بدنی است چون اگر خدای هوش و ذکاوت هم باشی، اما بدن خوبی نداشته باشید، هیچ چیزی نمی شوید. بعد از بحث بدنی، استعداد هم در فوتبال اهمیت دارد.

صادقیان یادآور شد: من در ترکیه خیلی مصدوم شدم و این مسئله به ضعف بدنی ام برمی گشت. در لیگ ترکیه 80 درصد می گوید باید بدوید ولی واقعا بدن من نمی کشید و بعد از آنکه سه بازی انجام می دادم، در مسابقه چهارم مصدوم می شدم. در عثمانلی اسپور، 8 صبح در کمپ باشگاه حاضری می زدیم و ساعت 8 شب از کمپ بیرون می رفتیم.

در طول 12 ساعتی که در کمپ عثمانلی اسپور بودی، دلت برای حاشیه تنگ نمی شد؟ ؛ صادقیان در پاسخ به این سوال گفت: اگر 50-40 درصد از مبلغ قراردادت را قبل از شروع فصل بگیری و ماه به ماه پول به حساب تو بیاید، دیگر چه مسئله ای دارید؟ اگر از نظر مالی ذهن آدم آزاد باشد، اصلا وقتی 8 صبح می رود، دیگر برنمی گردد و همان جا می ماند! ضمن اینکه در آن تیم کسی نبود که بخواهد مثل رسانه های ایران من را بکوبد و خراب کند.

او در مورد اینکه چه بازیکنی را مثل خودش در ایران با حاشیه و جنجال می داند، اظهار کرد: هیچ کس از من حاشیه دارتر نیست!

هافبک پیشین تیم ملی یادآور شد: با خیلی از مربیان کار کردم و خیلی ها در زمان خود کمک های زیادی به من کردند. از کار با تمام مربیان لذت بردم و ممنون آنها هستم. قطعا کار کردن با بزرگان فوتبال مثل علی دایی، علی کریمی و ... به من کمک کرد. خیلی دوست داشتم با علی آقا کریمی بیشتر باشم که این اتفاق نیفتاد. از نظر فنی هم سوء تفاهم نگردد، اما به نظرم آقایان فیروز کریمی و فرهاد کاظمی کسانی هستند که به فوتبال من یک پله اضافه کردند. آقایان کاظمی و کریمی از نظر فنی حرف ندارند و حق شان بیشتر از این هاست.

پیام صادقیان تیم منتخب 11 نفره بازیکنان ایرانی اش را به این شکل انتخاب کرد: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، پژمان منتظری، صادق محرمی، مهرداد پولادی، قاسم حدادی فر، فرشید باقری، بشار رسن، وحید امیری، اشکان دژاگه و علی علیپور؛ البته باید بگویم مهرداد پولادی خیلی ماه بود و واقعا حیف شد.

توصیه صادقیان به بازیکنان جوان و رده های پایه فوتبال نیز به این شکل بود: مردم همیشه به من لطف داشتند. اینکه می بینم هواداران هنوز دوست دارند، به این دلیل است که من واقعا از ته دل آنها را دوست داشتم و الان هم این رابطه برقرار است. من از نصیحت متنفر بودم و الان هم کسی را نصیحت نمی کنم ولی همیشه یک هدفی را مد نظر داشته باشند و آن را بخواهند. من هر کاری که خواستم را انجام دادم. اگر می خواستم گل بزنم یا پاس گل بدهم، این کار را می کردم. مهم این است که شما بخواهید.

او درباره محرومیت اش از فوتبال هم گفت: من خودم در اینستاگرام گفته بودم که نمی خواهم بازی کنم ولی واقعا چه شد که 15 سال محروم شدم؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1002

به "صادقیان: دوستی من با تتلو به هیچ کس ربطی نداشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادقیان: دوستی من با تتلو به هیچ کس ربطی نداشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید