موضوع ورود نیروهای جدید آمریکایی به کویت مطرح نیست

به گزارش تعطیلات رو، منابع آگاه کویتی گفتند، موضوع پیوستن این کشور به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا در خلیج فارس همچنان در دست بررسی است اما ورود نیروهای جدید آمریکایی به کویت، مطرح نیست.

موضوع ورود نیروهای جدید آمریکایی به کویت مطرح نیست

به گزارش گروه بین الملل تعطیلات رو، برخی منابع آگاه کویتی گفتند که این کشور موضوع پیوستن کویت به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا را دارد بررسی می کند.

چند روز پیش عربستان سعودی و امارات عربی متحده پیوستن خود به این ائتلاف را اعلام کردند؛ ائتلافی که با استقبال کشورها روبه رو نشده است.

آمریکا مدعی است این ائتلاف دنبال حمایت از کشتی های تجاری با هدف فراهم کردن دریانوردی ایمن برای تضمین آزادی دریانوردی، تجارت جهانی و حمایت از منافع کشورهای شرکت کننده در آن است که امنیت کشتی های حرکت کننده در آبراه ها را تقویت می کند.

منطقه عملیاتی مد نظر ائتلاف آمریکا شامل تنگه هرمز، باب المندب، دریای عمان و خلیج فارس می شود.

روزنامه کویتیالقبس به نقل از منابع مذکور همچنین در خصوص اظهارات مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه اجماع بین کشورهای حاشیه خلیج فارس درباره دست داشتن ایران در حمله به آرامکو وجود دارد، نوشت: کمیته های تحقیقات بین المللی در حال بررسی هستند و ما منتظر نتایج می مانیم و پس از آن موضع خود را درباره عامل این حمله معین می کنیم.

این منابع درباره احتمال اعزام نیروهای آمریکایی به کویت طبق گفته وزیر دفاع آمریکا نیز گفتند: تماسی در این خصوص نیست. اعزام نیروهای آمریکایی به کویت مطرح نیست.

القبس درباره احتمال لغو سفر جابر المبارک نخست وزیر کویت به مصر در ماه آینده به دلیل اوضاع کنونی این کشور نیز تأکید کرد که سفر وی لغو نشده و در موعد مقرر انجام خواهد شد.

م.ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 491

به "موضوع ورود نیروهای جدید آمریکایی به کویت مطرح نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضوع ورود نیروهای جدید آمریکایی به کویت مطرح نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید