میکروبیوم های روده به حفظ دمای بدن در سرما یاری می نمایند

به گزارش تعطیلات رو، میکروبیوم های روده تأثیرات گوناگونی بر فیزیولوژی و سلامت حیوانات و انسان دارند. محققان آموزشگاه علوم زیستی چین در مطالعه ای به آنالیز نقش میکروبیوم های روده بر نحوه واکنش حیوانات در مقابل قرارگیری در معرض سرما پرداختند.

میکروبیوم های روده به حفظ دمای بدن در سرما یاری می نمایند

حیوانات با فعال سازی فراوری گرما به وسیله بافت چربی قهوه ای، دمای بدن شأن را حفظ می نمایند. به منظور ارزیابی عملکرد میکروبیوم های روده در فعال سازی بافت چربی قهوه ای، محققان آزمایشاتی را بر روی موش ها انجام دادند و از گیرنده های متفاوت آنتی بیوتیکی برای نابودی میکروبیوم های روده در موش ها استفاده کردند.

آنها دریافتند موش های فاقد میکروبیوم های روده با اختلال در نحوه تنظیم دمای بدن شأن روبرو بودند. آنها همچنین دریافتند در موش های که میکروبیوم های روده شأن به وسیله آنتی بیوتیک ها نابود شده بود، افزودن باکتری های روده به بازیابی توانایی فراوری گرما در آنها یاری کرد.

به گفته تیم تحقیق، اگرچه این آزمایش بر روی موش ها انجام شد، اما برای سلامت انسان هم مفاهیمی به همراه دارد.

سالمندان دارای مسائل زیادی در خصوص تنظیم دمای بدن شأن در محیط سرد هستند. حال باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام گردد تا تعیین گردد که آیا تغییر در میکروبیوم های روده ناشی از افزایش سن در این مسئله تأثیر دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 196

به "میکروبیوم های روده به حفظ دمای بدن در سرما یاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میکروبیوم های روده به حفظ دمای بدن در سرما یاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید