هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد استفاده غرض ورزانه از هوش مصنوعی، تعمیم سیستم یک کشور به کشور دیگر قابل قبول نیست

به گزارش تعطیلات رو، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد مدل های هوش مصنوعی که از داده های حوزه بهداشت و درمان کشورهای ثروتمند به دست می آید قابل استفاده در دیگر کشورهای جهان نیست.

هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد استفاده غرض ورزانه از هوش مصنوعی، تعمیم سیستم یک کشور به کشور دیگر قابل قبول نیست

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از زد دی نت، سازمان بهداشت جهانی خواستار توجه به ملاحظات اخلاقی و حقوق بشری در زمان استفاده از ابزار درمانی و بهداشتی مبتنی بر هوش مصنوعی شده است.

این سازمان معتقد است داده هایی که از افراد ثروتمند با درآمد بالا در کشورهای پیشرفته برای طراحی مدل های بهداشت و درمان مبتنی بر هوش مصنوعی جمع آوری شده در کشورهای دیگر و برای افرادی که درآمد کم و میانه دارند، قابل استفاده نیست.

سازمان بهداشت جهانی معتقد است باید تنوع اجتماعی و اقتصادی و هم شرایط بهداشتی و درمانی تک تک کشورها در زمان تولید ابزار دیجیتال برای استفاده در جوامع مختلف رعایت شود و تعمیم سیستم یک کشور به کشوری دیگر قابل قبول نیست. از این طریق می توان سیستم های درمانی تازه و تاثیرگذاری ابداع کرد که در آنها هوش مصنوعی ابزار غرض ورزی و نقض بی طرفی نخواهند بود

سازمان مذکور هشدار داده غفلت در این زمینه منجر به تصمیم گیری های حیاتی حوزه بهداشت و درمان از طریق ماشین ها و نه انسان ها و بیماران خواهد شد و نتیجه این امر از دست رفتن خودمختاری انسان ها و ارائه بی ضابطه و غلط خدمات حوزه بهداشت و درمان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1806

به "هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد استفاده غرض ورزانه از هوش مصنوعی، تعمیم سیستم یک کشور به کشور دیگر قابل قبول نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد استفاده غرض ورزانه از هوش مصنوعی، تعمیم سیستم یک کشور به کشور دیگر قابل قبول نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید