واکسن دردسرساز تیتر روزنامه های جهان شد!

به گزارش تعطیلات رو، واکسن آکسفورد ـ آسترازنکا ـ عنوان اصلی اخبار بسیاری از رسانه های جهان شده است. یک نشریه آلمانی اعلام کرده است که کشورهای آلمان، ایتالیا و فرانسه تزریق این واکسن ها را متوقف کرده اند.

واکسن دردسرساز تیتر روزنامه های جهان شد!

آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های دنیا، مهمترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.

به گزارش خبرنگاران، برخی اخبار امروز (26 اسفند ماه) روزنامه های دنیا به شرح زیر است:

- دی ولت، روزنامه آلمانی نوشته است: واکسن آکسفورد، آسترا زنه کا، عنوان نخست روزنامه های دنیا شده است؛ آلمان، ایتالیا و فرانسه تزریق این واکسن را متوقف کرد. هلند و شش کشور دیگر اروپایی پیشتر گفته بودند از عوارض جانبی آن، لخته شدن خون و کاهش پلاکت خون است. این درحالی است که سازمان بهداشت دنیای می گوید در این موارد شواهدی دیده نشده است و تزریق می تواند ادامه پیدا کند. به هر روی، این کشورها تزریق آسترازنه کا را به تعلیق درآوردند. دانمارک و نروژ نیز چنین کرده اند.

- تلگراف، روزنامه انگلیسی نوشته است: باز هم بحران آب و هوا؛ امروزه اروپا شاهد خشکسالی است که در طول دو هزار سال دیده نشده است. بدترین خشکسالی تا امروز. خشکسالی شدید و موج گرما که در سال 2014 در اروپا آغاز شده است و در طول دو هزار سال، بی سابقه است. دانشمندان می گویند گرم شدن زمین، عامل مهم این رخداد است. آتش در جنگل، از بین رفتن محصولات کشاورزی و هزاران مرگ زودهنگام، در اروپا از علل این تغییر اقلیمی است.

- روزنامه فرانسوی ژون آفریک نیز نوشته است: برای دنیاگردان تیمبوکتو افسانه بود و خانه های دوگون ها در دل صخره های زرد و صخره های نمکی که با طغیان رودخانه ها، مجمع جزایری پدید می آیند. این دنیای جادویی مالی برای دنیاگردان بود که اکنون، صحنه جدال مرگبار شبانان فولانی و کشاورزان دوگون اند. جنگی نه برای القاعده یا داعش، که برای عدالت است.

- لوفیگارو، نشریه فرانسوی نوشته است: اکنون بار دیگر این زمزمه قدیمی به رسانه ها راه یافته است که آیا فرانسه، آهن برج ایفل را از الجزایر به سرقت برده است؟ روزنامه نگار الجزایری می گوید: فرانسه طلای ما را به سرقت برد و آهن را هم برای ساخت برج ایفل به کار برد. 7 هزار و 300 تن آهن برای ساخت برج در سال های 1887 تا 1889از معادن الجزایر راهی فرانسه شده است.

از حاشیه خبرها:

به گفته دانشمندان در میان عوامل آسیب رسان به سیستم دفاعی بدن، اضطراب نیز اثرگذار است. خواب خوب زمانی برای استراحت، ارتباط با دوستان و خانواده، توصیه همیشگی روانشناسان است. توصیه ای که اکنون در عصر کرونا نیز، اثرگذار است. سیستم دفاعی بدن در برابر واکسن به بازسازی پادتن برای حفظ بدن و کمک به عدم ابتلا به کرونا می پردازد. یک بررسی علمی نشان می دهد که سیستم دفاعی آدم های شاد، حتی در برابر واکسن آنفولانزا، واکنش مثبت نشان می دهد و در کنار اینها ورزش کمک بسیار به افزایش اثرهای واکسنی می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1609

به "واکسن دردسرساز تیتر روزنامه های جهان شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن دردسرساز تیتر روزنامه های جهان شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید