تور عمان لحظه آخری: ورود قرارگاه خاتم به شیرین سازی آب دریای عمان

به گزارش تعطیلات رو، استاندار سیستان وبلوچستان گفت: قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به منظور تامین آب مورد احتیاج استان به روش شیرین سازی آب دریای عمان به ظرفیت 275 هزار متر معکب در شبانه روز بزودی وارد عمل می گردد.

تور عمان لحظه آخری: ورود قرارگاه خاتم به شیرین سازی آب دریای عمان

با تور عمان لحظه آخری از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

به گزارش مهر، حسین مدرس خیابانی در نشست شورای آب سیستان و بلوچستان گفت: خشکسالی های بیش از 20 سال و در پی آن کاهش ذخایر منابع آبی، این استان را با چالش های جدی در حوزه تأمین منابع آب روبه رو نموده که با علمیاتی شدن پروژه شیرین سازی آب دریای عمان به وسیله قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در آینده ای نزدیک شاهد تأمین آب مورد احتیاج شهر های جنوبی و سپس دیگر منطقه ها استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه ظرفیت های فراوانی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه شیرین سازی آب دریا عمان در سیستان و بلوچستان وجود دارد، گفت: فعالان مالی با سرمایه گذاری در این حوزه می توانند علاوه بر تأمین احتیاج آب استان با حمایت های دستگاه های اجرایی به صادرات آب به کشور های همسایه بپردازند که ارز آوری فراوانی برای کشور به همراه خواهد داشت.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت حفظ منابع آب موجود در چاه نیمه های سیستان اضافه کرد: لازم است شرکت آب منطقه ای استان به منظور کاهش تبخیر منابع آبی چاه نیمه ها از طرح های تحقیقاتی در این زمینه حمایت کند تا اقدامات به صورت علمی و پژوهشی به برترین نحو انجام گردد.

وی بر تهیه پک کامل در زمینه تأمین آب مورد احتیاج سیستان و بلوچستان در زمان های تنش آبی تاکید نمود و گفت: هر ساله در یک بازه زمانی حدود 6 ماه به علت کاهش نزولات آسمانی شاهد تنش آبی در استان هستیم که باید در این زمینه برنامه جامع تدوین گردد.

مدرس خیابانی توضیح داد: با توجه به اهمیت تأمین سوخت مورد احتیاج دیزل های برق مستقر در چاه نیمه های سیستان باید اقدامات لازم در این حوزه انجام گردد تا مسئله ای در این زمینه ایجاد نگردد.

وی بر جلوگیری از هدر آب از مرز های سیستان و بلوچستان تاکید نمود و اضافه کرد: لازم است مسؤولان دستگاه های اجرایی استان با هماهنگی فرمانداران با ارائه راه چاره های مناسب از هدر رفت آب از مرز های کشور جلوگیری نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1950

به "تور عمان لحظه آخری: ورود قرارگاه خاتم به شیرین سازی آب دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور عمان لحظه آخری: ورود قرارگاه خاتم به شیرین سازی آب دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید