کشف جمجمه 1700 ساله باستانی در اندونزی

به گزارش تعطیلات رو، دو جمجمه کوچک تر از حد معمول که قدمت یکی از آن ها به 1200 و دیگری به 1700 سال پیش بازمی شود، در مکانی که دانشمندان از آن به عنوان شاه راهی باستانی برای مهاجرت به استرالیا عنوان می نمایند، کشف شد.

کشف جمجمه 1700 ساله باستانی در اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از انشنت اوریجینز، تحقیقات جدید بر دو جمجمه باستانی کشفشده در جزیره آلور واقع در اندونزی توسط محققان دانشگاه ملی استرالیا در ژورنال تکامل انسان به چاپ رسید. تحقیقات جدید دانشمندان اطلاعات جدیدی درباره ریشه های مهاجرت انسان ها از آسیا به استرالیا ارائه می دهد.

با توجه به اطلاعات ارائه شده در ژورنال تکامل انسان این دو جمجمه کوچک انسان قدیمی ترین بقایای انسان کشف شده در جزیره والاسئا محسوب می شوند.

متخصصان روند تکامل انسان و انسان شناس ها از قبل به این نتیجه رسیده بودند که انسان های نوین، 40هزار سال پیش به جزیره تیمور و سولاوسی مهاجرت نموده بودند، اما این دو جمجمه اولین شواهد از حضور انسان های نوین در والاسئا محسوب می شوند.

دانشمندان معتقدند شاه راهی، افراد را از مناطق آلور به مقصدشان یعنی استرالیا متصل می نموده است، اما این موضوع تنها نتیجه جالب اکتشاف این دو جمجمه نیست، کوچک بودن این دو جمجمه سوال های بسیاری با جواب های بزرگ به دنبال داشت.

با توجه به مقاله منتشر شده در ژورنال تکامل انسان منتشر شده است، یکی از دلایل کوچک تر بودن جمجمه های کشف شده نسبت به سایر جمجمه های کشف شده در استرالیا و دیگر مناطق اطراف جنوب شرقی آسیا، تاثیرگذاری شرایط جزیره است. تاثیرگذاری شرایط جزیره به پدیده ای گفته می گردد که انسان ها و حیوانات در جزیره ای زندگی نمایند که فاقد منابع غذایی کافی باشد در نتیجه گربه سانان و انسان ها رفته رفته در هر نسل جثه های کوچکتری خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 312

به "کشف جمجمه 1700 ساله باستانی در اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف جمجمه 1700 ساله باستانی در اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید