8 راه حل طلایی لاغری سریع؛ چگونه در مدت زمان کوتاه وزن کم کنیم

اگر به دنبال کاهش وزن سریع و حفظ سلامتی خود هستید، این مقاله خبرنگاران برای شماست. با 8 راه چاره طلایی لاغری سریع آشنا شوید.

8 راه حل طلایی لاغری سریع؛ چگونه در مدت زمان کوتاه وزن کم کنیم

اگر برای کم کردن وزن خود به دنبال راه چاره می شد، بهتر است نه یک بار بلکه چندبار این متن را با دقت بخوانید و نه از فردا بلکه از همین امروز آغاز کنید. اگر سال هاست در فکر کم کردن وزن خود هستید و در صفحات وب به دنبال دستورالعمل هایی می شد که شما را هدایت کند تا کاهش وزن سریع داشته باشید، دقت کنید که دستورالعمل های موثق را دنبال کنید تا به بدن و روانتان آسیب نزنند. بهتر است برنامه هایی را دنبال کنید که نه تنها به شما یاری می نماید تا وزنتان را کم کنید بلکه به شما یاری می نماید تا وزن دلخواهتان را نگه دارید و بی تعارف بهتر است به شما بگوییم که برای رسیدن به وزن دلخواهتان و نگه داشتن آن وزن چیزی بیشتر از یک دستورالعمل غذایی لازم است که ما در ادامه برای شما شرح خواهیم داد.

قبل از اینکه آغاز کنیم کفش های ورزشی خود را آماده کنید و اگر هم ندارید به شما پیشنهاد می دهیم که یک کفش ورزشی خوب برای خود خریداری کنید، داشتن یک کفش ورزشی خوب برای ادامه این راه لازم است. همه ما می دانیم که کم کردن وزن خود آن هم در مدت زمان کم و با سرعت زیاد، سخت و طاقت فرسا است. جمله ای که اکثراً از زبان همه کسانی که به دنبال لاغری سریع هستند می شنویم این است که چگونه کاهش وزن سریع داشته باشم؟ البته اگر صادقانه بخواهیم بگوییم رویکردهای مختلفی برای پاسخ به این سوال وجود دارد.

برخی از مردم هستند که برای کم کردن وزن خودشان روزهایی را به صورت مداوم غذا نمی خوردند و با همین برنامه قصد دارند وزن خود را کم نمایند. البته همه می دانیم که بهترین برنامه برای اینکه وزن خود را با سرعت و در مدت زمان کم پایین بیاورید، یک برنامه غذایی و تمرین های بدنی منظم و متناوب است. پس همانطور که خودتان هم می دانید، به شما می گوییم که اگر می خواهید به خودتان گرسنگی دهید مثلا دو هفته غذا نخورید و هر روز ورزش کنید، در نهایت خسته خواهید شد و احساس گرسنگی آنقدر به روح و روانتان فشار خواهد آورد که بی خیال رژیم و ورزش می شوید.

در عوض ما به شما می گوییم که اکثر مردم آهسته گام برمی دارند و مجموعه ای از دستورالعمل ها در رابطه با رژیم غذایی و تمرین های مربوط به آن را دنبال می نمایند و در این مدت هم وزن خود را پایین می آورند و هم هنگامی که به وزن دلخواه خود رسیدند، آن را نگه می دارند. با توجه به اینکه الان در فصل پاییز هستیم، فرآیند کالری سوزی شما سریعتر خواهد بود، حتی اگر به صورت طبیعی غذای بیشتری میل کنید. پس بهتر است از همین الان دست به کار شوید چون عید هم نزدیک است و در این موقع از سال با توجه به بالارفتن میزان خوردوخوراک ممکن است وزن شما در این موقع از سال افزایش پیدا کند.

پس بهترین راه برای کم کردن وزن خود آن هم به سرعت چیست؟

1- سعی کنید بدنتان به وضعیتی برسد که به صورت مداوم کمبود کالری داشته باشد

در اصل شما هنگامی می توانید وزن خود را کم کنید که بدن شما به صورت مداوم به وضعیت کمبود کالری رسیده باشد. یعنی شما کالری هایی بیشتر از آنچه مصرف می کنید بسوزانید. مثلا اگر شما روزانه 2500 کالری مصرف می کنید این میزان کالری که برای مردان پیشنهاد داده شده، البته به وزن و قد و سایز هم بستگی دارد باید سعی کنید 3000 کالری در روز بسوزانید. در این صورت بدن شما وارد وضعیت کمبود کالری می گردد و اگر بدن شما به صورت مداوم در این وضعیت قرار بگیرد، وزن شما به سرعت کم خواهد شد. اگر شما 3500 کالری در روز مصرف کنید و 3000 تای آن را بسوزانید بدن شما در وضعیت کمبود کالری قرار نخواهد گرفت، به شما پیشنهاد می دهیم که با بالابردن فعالیت های بدنی تان، میزان سوخت کالری را به 3500 تا برسانید یا حتی بیشتر برسانید تا بدنتان در وضعیت کمبود کالری قرار گیرد. خب قرار دادن بدنتان در این وضعیت کمبود کالری یکی از مسائلی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، اما قبل از اینکه به باقی مسائل را با هم آنالیز کنیم بهتر است اول به سراغ چربی های دور شکم برویم و آن ها را آب کنیم.

رژیم اتکینز و آنچه در مورد مزایا و معایب آن باید بدانید

2- ورودی کالری را از طریق تغییر رژیم غذاییتان کاهش دهید

مسئله ای که برای اکثر کسانی که در پی لاغر کردن خود هستند به وجود می آید این است که آنها معمولا ساعات تمرین های بدنی شان را افزایش می دهند و بعد احساس می نمایند برای اینکه بهتر ورزش نمایند، احتیاج دارند که بیشتر بخورند، به همین علت در طول این فرآیند به نتیجه دلخواهشان نمی رسند.

در عوض ما به شما پیشنهاد می دهیم، رژیم تان را طوری تنظیم کنید که غذاهای کم کالری که انرژی بیشتری به شما می دهند، مصرف کنید. همه غذاها انرژی دارند اما سطوح انرژی که به بدن می دهند متفاوت است. غذاهایی مانند میوه ها، سبزیجات و غلات تراکم انرژی پایینی دارند یعنی شکم شما با خوردن این غذاها سریع پر می گردد و دیگر احساس گرسنگی نمی کنید. جینا هوپ متخصص تغذیه می گوید پروتئین ها و چربی های سالم سطح کلوگز خون شما را متعادل نگه می دارند و باعث می شوند تا مدت زمانی احساس گرسنگی نکنید و احیانا دل تان چیزهای شیرین یا غذای اضافی نخواهد. در این صورت اگر سعی کنید غذاهایی مصرف کنید که ارزش غذایی بالا و کالری کمتری دارند، کمتر احساس گرسنگی خواهید کرد و خیلی سریع تر از آنچه انتظارش را دارید وزن کم می کنید.

5 نوشیدنی طبیعی برای لاغری

3- قرار نیست غذاهایی را که دوست دارید، از برنامه غذاییتان حذف کنید.

ایزابل بروت متخصص تغذیه می گوید بهترین راه برای کاهش وزن و نگه داشتن وزنتان داشتن یک رژیم سالم و متعادل است، آن هم بدون اینکه غذای خاصی را از برنامه غذاییتان حذف کنید. حتی اگر غذایی را از رژیم غذاییتان حذف می کنید باید مطمئن شوید که آیا برنامه غذایی شما همچنان متعادل است و آیا مواد معدنی مورد احتیاج بدن شما در برنامه روزانه تان گنجانده شده یا نه.

برای مثال اگر شما تمرین های سختی را با وزنه انجام می دهید و می خواهید وزنه بردار شوید، خوردن کربوهیدرات هیچ ایرادی ندارد، اما هنگامی که قصد دارید وزن تان را کم کنید خوردن کم ترین کربوهیدرات باعث می گردد در این فرآیند دیرتر به نتیجه برسید. درست است که کربوهیدرات های مرکب مانند غلات، حبوبات و سبزیجات در هنگام تجزیه شدن به آرامی انرژی را در سطح بدن آزاد می نمایند اما باعث می شوند که احساس گرسنگی نکنید و پر انرژی به نظر برسید، در مقابل کربوهیدرات­های ساده تری مانند شکر و غذاهای نشاسته دار مانند پاستا و سیب زمینی هستند که در هنگام تجزیه شدن به قند تبدیل می شوند و انرژی کمتری به شما می دهند آن هم در حالی که با خوردن این نوع غذاها همچنان احساس گرسنگی خواهید کرد.

به احتمال زیاد هر چه بیشتر کربوهیدرات های مرکب را در برنامه غذایی تان بگنجانید، به طور کلی کمتر غذا خواهید خورد و همین باعث می گردد که به یک حالت متعادلی در وضعیت کمبود کالری (آنچه در قسمت اول برایتان شرح دادیم) برسید. اگر شما هوادار پروپاقرص پاستا هستید می توانید به جای خوردن پاستای سفید از اسپاگتی کدویی (اسپاگتی که از کدو درست شده) بهره ببرید. مزه پاستا و اسپاگتی کدویی فرق چندانی با هم ندارند و تفاوت آنها در این است که با خوردن اسپاگتی کدویی معده شما پر می گردد و دیرتر احساس گرسنگی می کنید و نسبت به پاستا کالری کمتری دارد. وقتی که روزانه میزان کالری که مصرف می کنید کم باشد، بدن برای به دست آوردن انرژی به جای اینکه غذایی که خوردید را بسوزاند، به سراغ چربی های بدنتان می رود.

لاغر شدن با 5 نوع از بهترین منابع برای وعده صبحانه

4- از طریق تمرین های بدنی تان سوخت کالری را افزایش دهید

اگر برنامه غذاییتان سالم باشد، بدون اینکه مجبور باشید تمرین های سخت ورزشی مانند دویدن، بدن سازی، کراس فیت، ورزش های گروهی، دوچرخه سواری یا دیگر فعالیت های ورزشی را انجام دهید، وزن بدنتان کاهش پیدا خواهد نمود. ورزش کردن باعث می گردد شما احساس بهتری داشته باشد و سالم و سرحال تر به نظر برسید، و همین احساس باعث می گردد که بسیار ساده تر و راحت تر و با نیروی بیشتری رژیم خود را ادامه دهید. در انتخاب ورزش باید توجه داشته باشید و ورزشی را انتخاب کنید که برای مدت طولانی بتوانید ادامه دهید. مثلا شما مجبور نیستید خودتان را مجبور کنید که هر روز بدوید وقتی برای شما راحت تر است که در روز به مدت ده دقیقه ورزش کنید. چون اگر شما آغاز به دویدن کنید و با سختی و مشقت فراوان این کار را انجام دهید و یا حتی هیچ شوق و اشتیاقی برای انجام آن نداشته باشید، بعد از مدت زمان کوتاهی دیگر آن را ادامه نخواهید داد. به کسانی که علاقمند به راه رفتن و دویدن هستند پیشنهاد می کنیم که موسیقی مورد علاقه خود را در MP3 پلیر خود بریزند و با یک هدفون خوب و حرفه ای به موسیقی های مورد علاقه تان گوش دهید. باور کنید گوش کردن به موسیقی در طول مسیر راه رفتن و دویدن به شما انرژی باورنکردنی می دهد.

7 ترفند برای افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش وزن

5- بهتر است به جای تمرکز بر ورزش های هوازی، تمرین های مقاوتی انجام دهید

دو نوع ورزش وجود دارد: ورزش های هوازی و ورزش هایی که با وزنه سروکار دارند (مقاوتی).

هر دوی این تمرین ها کالری می سوزاند. وقتی که ورزش های هوازی انجام می دهید در همان لحظه کالری های بدن شما می سوزد، اما در ورزش هایی که با وزنه سروکار دارد، بعد از تمام شدن تمرین ها کالری آغاز به سوختن می نماید. دلیل این اتفاق این است که تمرین هایی که با وزنه سروکار دارد باعث می گردد ماهیچه ها و عضلات بدن ساخته شوند و روزانه چربی بیشتری را بسوزانند. هر چه ماهیچه های شما بزرگ تر باشند: کالری بیشتری را خواهند سوزاند حتی زمانی که ثابت هستند و هیچ حرکتی نمی نمایند. شما می توانید به راحتی تمرین های مقاومتی را با وسایل بسیار ساده ای مانند دمبل یا دمبل روسی در خانه انجام دهید، البته این به این معنا نیست که شما نمی توانید ورزش های هوازی را در خانه انجام دهید، اگر در خانه دوچرخه ثابت یا تردمیل داشته باشید به خوبی می توانید این کار را انجام دهید و تازه بدون داشتن آنها هم راه های زیادی برای انجام ورزش های هوازی وجود دارد، مثلا ویدئوهایی ورزشی که گام به گام شما را هدایت می نماید. شما فقط کافی است قصد کنید که ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانید آن وقت است که از زمین و آسمان راه هایی برای شما باز می گردد. فقط کافی است بخواهید. اما یادمان نرود، هنگامی که می خواهیم در خانه و بدون حضور مربی ورزش کنیم باید حواسمان به بدن و طرز استفاده از ابزارهای ورزشی مثلا دمبل باشد زیرا در صورت درست انجام ندادن حرکات ورزشی آسیب شدید و برگشت ناپذیری به بدن خود خواهید زد، به همین دلیل بهتر است حتما از کسانی که مهارت هایی در این زمینه دارند یاری بگیرید.

چگونه ورزش را آغاز کنیم؟

6- تنوع در شدت تمرین های ورزشی لازم است

اگر می خواهید وزن خود را کم کنید و به همین خاطر ورزش هوازی و ورزش با وزنه را با هم انجام می دهید، از قلم نیاندازید که باید در شدت ورزش هایی که انجام می دهید تنوع ایجاد کنید. هر هفته ای را که با تمرین های معین خود آغاز می کنید باید هم ورزش های هوازی و هم ورزش های ناهوازی را در برنامه خود بگنجانید. تمرین های هوازی برای اینکه به ماهیچه ها انرژی دهند احتیاج به اکسیژن دارند و به طور کلی احتیاجمند تمرین های ملایم هستند. مانند دویدن آرام، دوچرخه سواری آرام و یا شنا. چنین ورزش هایی برای کم کردمن وزن بسیار حیاتی هستند؛ زیرا بدن از چربی و قند به عنوان منبع انرژی خود استفاده می نماید، معمولا قند بدن در مرحله اول می سوزد و بعد اگر برای مدت طولانی ورزش خود را ادامه دهید نوبت به سوختن چربی های بدن نیز می رسد. از یک طرف، ورزش های ناهوازی از قند به عنوان سوخت خود استفاده می نمایند. البته به این معنا نیست که سوختن قند بدن برای کم کردن وزن فایده ندارد. ورزش های ناهوازی به شما یاری می نماید تا ماهیچه ها و غضلات خود را بسازید و بالاتر شرح دادیم که بعد از اینکه ماهیچه ها و عضلاتتان را ساختید حتی در طول استراحت نیز کالری خواهید سوزاند. شدت ورزش های ناهوازی معمولا زیاد است. دوی سرعت و وزنه برداری نمونه ای از ورزش های هوازی هستند.

ساعت هایی در بازار وجود دارند که مخصوص دویدن و فیتنس طراحی شده اند. این ساعت ها بر اساس ضربان قلب تان میزان کالری که می سوزانید یا شدت تمرین هایتان را به شما نشان می دهد. از طریق این ساعت ها می توانید از سوخت وساز بدنتان آگاه شوید و برنامه مدونی برای تمرین هایتان تدارک ببینید. اگر می خواهید وزن خود را به سرعت کم کنید، یک دوره تمرین فشرده به شما یاری می نماید تا وزن خود را پایین بیاورید. این تمرین های فشرده شامل تمرین های هوازی و تمرین های کششی است که با سرعت زیاد و استراحت های کوتاه انجام می گردد. این تمرین ها بسیار خوب هستند زیرا باعث می شوند قلب شما برای مدت زمان طولانی با سرعت کار کند و همین باعث تقویت عضلات قلب شما می گردد.

تقویت اراده برای لاغری و مقابله با 10 بهانه برای ورزش نکردن

7- ورودی و خروجی بدن خود را با ساعت های دوی پیشرفته زیرنظر بگیرید

یکی از مسائلی که ممکن است در فرآیند وزن کم کردن شما را دلسرد و نومید کند، نداشتن هیچ گونه پیشرفتی در این فرآیند است. شما باید روشی را برای آنالیز منظم وضعیت بدن تان معین کنید زیرا از طریق آن می توانید متوجه نوسانات و تغییرات بدن خود شوید و تغییرات لازم را روی برنامه های خود اعمال کنید. مدل های متنوعی از این ساعت ها وجود دارند که می توانند در این مسیر باعث شوند برنامه ی شما منظم و دقیق تر گردد.

البته ممکن است نتوانید ساعت را خریداری کنید در این صورت می توانید از روش قدیمی بهره ببرید. کافی است یک ترازو و متر داشته باشید و هر روز خود را وزن کنید و اندازه بگیرید. ترازوهای قدیمی تنها وزن شما را محاسبه می نمایند اما ترازوهای جدید درصد چربی بدن شما را نیز می گویند. اگر در طول فرآیند وزن کم کردن وزن شما پایین بیاید می توانید مطمئن شوید که همه چیز خوب پیش می رود.

8- مقدار فراوانی آب بنوشید.

خود آب به تنهایی وزن شما را کم نخواهد نمود، اما اگر آب را به جای نوشیدنی های دیگری مثل چای یا قهوه شیرین و دیگر نوشیدنی های قند دار که در طول روز نوش جان می کردید مصرف کنید، مطمئنا باعث کم شدن وزن شما می گردد. بهتر است از قلم نیاندازید که آنچه می نوشید هم در میزان کالری که روزانه مصرف می کنید به حساب می آید. بطری آبی همیشه به همراه خود داشته باشید و همین باعث می گردد که مصرف نوشیدنی های دیگر کم گردد. ممکن است در ابتدا سخت باشد اما زمانی خواهد رسید که نوشیدنی های پرکالری تان را حذف خواهید کرد و همین یک قدم رو به جلو است. خوردن آب زیاد علاوه بر خواص بسیار زیادی که برای بدن دارد باعث می گردد سیر به نطر برسید و کمتر میل به خوردن غذا داشته باشید.

در نهایت همه ما می دانیم که چیزی که در این فرآیند وزن کم کردن و یا هر کار دیگری مهم است حفظ انسجام و علاقه در آن است. شما با علاقع رژیم غذایی و تمرین های بدنی تان را آغاز کنید و انسجام خود را در برنامه هایتان حفظ کنید آنوقت خواهید دید که نه تنها لاغر می شوید و روحیه تان بهتر می گردد بلکه می توانید کوه را تکان دهید.

شما چه راه هایی برای کاهش وزن و لاغری سریع پیشنهاد می کنید؟ آیا تجربه موفقی در کاهش وزن داشته اید؟ تجربه های خود را با خوانندگان خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: وبلاگ بامیلو

به "8 راه حل طلایی لاغری سریع؛ چگونه در مدت زمان کوتاه وزن کم کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 راه حل طلایی لاغری سریع؛ چگونه در مدت زمان کوتاه وزن کم کنیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید