اختصاص 3800 میلیارد تومان برای کشاورزان و طرح های آبی اصفهان

به گزارش تعطیلات رو، به گزارش خبرنگاران، سید رضا مرتضوی، استاندار اصفهان با اشاره به حقابه کشاورزان استان اصفهان اظهار کرد: مقرر شده است مبلغ 1500 میلیارد تومان به وسیله صنایع، تامین و در صندوق سازگاری با کم آبی به جهاد کشاورزی تحویل گردد تا بین حقابه داران تقسیم گردد.

اختصاص 3800 میلیارد تومان برای کشاورزان و طرح های آبی اصفهان

وی درباره آب آشامیدنی استان اصفهان و کاهش فشار و تنش در تامین آن نیز، اعلام کرد: قرار شده است مبلغ 1500 میلیارد تومان برای تکمیل سامانه دوم آبرسانی اصفهان تخصیص یابد.

استاندار اصفهان درباره خروجی تصفیه خانه های جنوب و شمال اصفهان گفت: طرح های تکمیلی این تصفیه خانه ها برای استفاده بهینه و هر چه بهتر از پساب در نظر گرفته شده است تا از آن برای بهره گیری در صنعت کشاورزی استفاده کرد و برای هر یک 400 میلیون تومان در نظر گرفته ایم.

براساس گزارش روابط عمومی استانداری اصفهان، مرتضوی درباره رودخانه زاینده رود ادامه داد: برگزاری جلسه های مجدد کارگروه احیای زاینده رود با موضوع وزیر نیرو و برنامه ریزی های لازم در این ارتباط با حضور وزیر در دستور کار نهاده شد تا جلسات مستمر برگزار گردد.

وی با تاکید بر اهتمام بر حل مسائل کشاورزان توضیح داد: دغدغه من مسائل زاینده رود و خشکی این رودخانه است و کشاورزان می دانند روابط صمیمانه با آنان داریم تا جایی که روز کاری نخست خود را با حضور در بین این قشر پر کوشش در شرق اصفهان شروع کردم.

استاندار اصفهان با اشاره به دو دهه مسائل زاینده رود گفت: در کوششیم با ایجاد کمیته های تخصصی بر اساس سرفصل های مختلف برای برطرف چالش ها برنامه ریزی کنیم.

مرتضوی به کاهش ذخیره سد زاینده رود اشاره نمود و گفت: خط قرمز ما تامین آب آشامیدنی برای بالغ بر پنج میلیون نفر است و از آنجایی که تا به امروز این اندازه کاهش در ذخیره سد را تجربه نکرده بودیم باید توجه جدی داشت.

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: tatilatro.ir شناسه مطلب: 1986

به "اختصاص 3800 میلیارد تومان برای کشاورزان و طرح های آبی اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 3800 میلیارد تومان برای کشاورزان و طرح های آبی اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید